Підживлення винограду – секрет майбутнього врожаю

Щорічно вирощуючи виноград, ґрунт виснажується, і без додаткових підживлень виноград нормально розвиватися і плодоносити не буде.

Виноградній лозі необхідні азот, фосфор і калій.

  • Азот потрібний – для росту листя, ягід і розвитку лози.
  • Фосфор необхідний – для якісного цвітіння і отримання великих недеформованих ягід.
  • Калій потрібен – для підвищення імунітету рослини, захисту від шкідників і хвороб, а також для отримання якісних і солодких ягід. Саме від калію залежить цукристість ягід. Також винограду необхідні мікроелементи: магній, бор, цинк, сірка, мідь і залізо.

При збалансованому харчуванні лози – кущ не хворіє, не уражується шкідниками, зав’язі не обсипаються, лоза добре дозріває.

Навесні виноград підкормлюємо тричі:

  • Перший раз: після набубнявіння бруньок;
  • Другий раз: за десять-п’ятнадцять днів до цвітіння, як тільки з’явилися зародки квіткових грон;
  • Третій раз: після того як грона винограду зав’язалися, і ягоди стали розміром з горох.

В якості підживлення для винограду навесні можна використовувати органічні добрива, мінеральні добрива, а також змішані рецепти мінерально-органічних поживних розчинів.

При посадці саджанця винограду фахівці рекомендують вкопати трубу, через яку згодом здійснюються поливи та підживлення лози. Якщо ви не зробили цього при посадці, – не біда. На відстані 50-80 см з двох сторін від лози робимо лунки глибиною двадцять сантиметрів.

У ці лунки і будемо вносити підживлення. Перед підживленням виноград рясно поливаємо.

Склад для першого кореневого підживлення винограду

Для першого підживлення виноградної лози готуємо розчин з двох столових ложок суперфосфату, однієї столової ложки аміачної селітри і столової ложки сульфату калію.

Дві столові ложки суперфосфату розчиняємо в гарячій воді. Гарненько перемішуємо і додаємо в розчин з суперфосфатом – одну столову ложку аміачної селітри (я використовую аміачну селітру з мікроелементами). Ретельно розмішую і додаю столову ложку сульфату калію. Всі компоненти виливаю в лійку, і доводжу об’єм до 10 – 12 літрів води (у мене 12 літрова лійка).

Цю кількість підживлення використовуємо на один кущ винограду, виливаючи в приготовлену лунку.

Органічне підживлення винограду

Для використання органічного підживлення будемо використовувати сухий курячий послід.

Беремо літр сухого курячого посліду і заливаємо літром кип’ятку. Перемішуємо і додаємо води – до 10 літрів. Зверху накриваємо пакетом і ставимо бродити на 3 дні.

Готуємо підживлення для винограду з сухого курячого посліду

Через три дні розчин готовий. Додаємо до розчину ще 10 літрів води (отримуємо 20 літрів підживлення) і вносимо 10 літрів під кожен кущ. Перед підживленням виноград рясно поливаємо.

Потрібно пам’ятати, що органічну підгодівлю вносимо тільки до початку цвітіння лози.

Склад для другого кореневого підживлення винограду

Для другого кореневого підживлення будемо використовувати аміачну селітру з мікроелементами, калімагнезію і борну кислоту.

У гарячій воді розчиняємо чайну ложку борної кислоти, ретельно розмішуємо до повного розчинення, додаємо до розчину столову ложку аміачної селітри, перемішуємо. Додаємо столову ложку калімагнезії і перемішуємо. Виливаємо отриманий розчин в лійку і доводимо об’єм до 10-12 літрів. Цю кількість підживлення використовуємо на один кущ.

Позакореневе підживлення винограду.

Для позакореневого підживлення винограду використовуємо той же склад, яким проводили друге кореневе підживлення, тільки розчин розводимо в 20 літрах води. Позакореневе підживлення проводимо ввечері, щоб сонце не обпекло листя. Обприскуємо листочки з двох сторін.

Третє кореневе підживлення винограду

Для третього підживлення винограду будемо використовувати монокалій фосфат.

Одну столову ложку монофосфата калію розчиняємо в 10 літрах води, і ця кількість підживлення використовуємо на один кущ. У третьому підживленні – неприпустимо використання азоту, він може викликати посилений ріст листя на шкоду формуванню врожаю.

Всього найкращого.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал