Посадка огірків і помідорів в одній теплиці з полікарбонату разом

Зазвичай місця в теплиці з полікарбонату не дуже багато, тому дачникам цікаво, чи можна садити в ній огірки і помідори разом.

У вирощування даних культур разом є як очевидні плюси, так і вагомі мінуси. Чи можна садити їх разом, і, якщо, так, то які умови необхідно дотримуватися, ми обговоримо в цій статті.

Чому не радять садити огірки і помідори разом?

По-перше, огірки і томати в природі ростуть при різних умовах. Огірок родом з тропічної Індії, а помідори з Перу.

Умови, найкраще підходять для томатів, будуть згубний для огірків. Тому ці овочеві культури, по-хорошому, треба садити в окремих парниках з полікарбонату з абсолютно різними умовами.

Однак спільне сусідство даних овочів економить площу і не вимагає додаткових витрат на будівництво додаткової теплиці з полікарбонату.

Умови для вирощування помідорів в теплиці з полікарбонату

До таких умов відносять:

 • постійне провітрювання;
 • вологість в межах 40-60%;
 • температура повітря – 25 градусів.

В надто вологому середовищі помідори захворюють, через що перестають плодоносити і в’януть на очах. У спеку від 30 градусів не запилюються, через що не плодоносять. Воліють фосфорні та калійні добрива.

Умови для вирощування огірків в теплиці з полікарбонату

Жаркий задушливий парник з підвищеною вологістю без протягів – доброчинна середовище для росту огірків. Їм подобається, коли в парнику вологість досягає 90 відсотків. При це вони бояться холоду (не нижче 19 градусів навіть вночі, вдень – 26-28 градусів).

На замітку. Овоч потребує азотистих добривах.

Як поєднати посадку огірків і помідор в одній теплиці?

Після попереднього вивчення необхідних умов для зростання кожного з овочів необхідно створити в одному парнику з полікарбонату оптимальне середовище для кожного.

Вимоги, щоб садити огірки і томати разом:

 • парник повинен бути високий і широкий;
 • дезінфекція теплиці;
 • насипати дренаж, підготувати ґрунт;
 • вибрати окремі грядки. огіркова грядка повинна знаходитися в північній частині, помідори – в південній стороні;
 • перекопати ґрунт і з неї сформувати грядки для овочів;

Як посадити огірки і помідори разом в теплиці і отримати хороший урожай

З будь-якої ситуації є вихід. Якщо немає варіантів, і доводиться садити огірки з помідорами в одній теплиці, необхідно врахувати всі нюанси.

Завдання – підтримувати в одному місці різну температуру і вологість – складне, але здійсненне.

Для початку теплицю з полікарбонату поділимо на дві частини: в одній частині – будуть рости огірки, в іншій – помідори. Між двома частинами споруджується «стіна» з щільної плівки, ґрунт розділяється руберойдом (шифером, дошками і т.д.), а з кожної сторони повинні бути окремі виходи з теплиці.

Огіркова частина буде повністю закрита плівкою. Тим самим забезпечується вологість, а закритий простір не допускає протягів.

Для помідор робиться кватирка для провітрювання.

Як впливають сорти культур на сумісність

Овочі слід підбирати, виходячи з можливих ризиків «сусідства» з іншою культурою.

Сорти помідорів повинні бути стійкі до грибкових хвороб і переносити рясне зволоження. До них відносяться Діброва, Цар Петро, ​​Жайворонок, Новорічний, Гном, Водоспад, Анастасія, Самара.

Огірки слід вибирати ті, які можуть витримувати провітрювання: Хлопчик з пальчик, Соловей, Наталі, сестричка Оленка, Журавльонок, витончений, Фермер, Ліліпут, Родничок, Герман.

Рекомендується зупинити вибір на низькорослих огірках та помідорах. Але можна вибрати і високорослі різновиди. Вони ростуть вгору, при підв’язці не займуть багато місця. Головне, щоб огірки не затінювали помідори.

УВАГА! Фахівці вивели сорти з високим імунітетом – гібриди, які стійко переносять захворювання і зможуть прижитися в нетипових кліматичних умовах.

Схеми посадки, що дозволяють виростити огірки та помідори разом

При посадці разом потрібно передбачити відстань між саджанцями: для огірків – 30 см, для томата – 40 см для низькорослих, 60 см для високих.

Варіанти посадок також впливають на майбутній урожай:

 • шаховий порядок (найприйнятніший, забезпечує сонячне світло для всіх саджанців);
 • паралельно один одному;
 • в один ряд.

Технології вирощування огірків і томатів в одній теплиці

Крім перегородки ґрунту шифером або іншим підручним матеріалом, можна розділити помідори з огірками грядкою з іншими культурними рослинами. До таких відносяться кабачки, буряк, кукурудза.

Як підготувати теплицю з полікарбонату для вирощування огірків і помідор в одній теплиці

Підтримувати умови для вирощування овочів при «спільне проживання» найкраще за допомогою гідрометрії і термометра.

Гідрометр – знахідка для таких випадків. Він контролює кількість води, не перевантажуючи ґрунт і віддаючи надлишок вологи потрібної культурі. Крім цього, в огіркової частини теплиці можна поставити ємності з водою (бочки) для випаровування.

УВАГА! Додайте в кожну лунку з огірками гранули гідрогелю (приблизно половину склянки на посадкову ямку).

Як створити умови для спільної посадки

Правильний догляд створить сприятливі умови для росту рослин.

Полив

Обом рослинам підходить тільки тепла відстояти вода. Поливати помідори потрібно не торкаючись до листя, а огірки, в свою чергу, люблять воду від листя до коренів. Огірки люблять щоденний полив, а помідори раз на 3 дні або тиждень.

Підв’язування

Спочатку підв’язати огірки, потім помідори.

Підживлення

Помідори удобрюють близько 4 раз за сезон, огірки – 6 разів. Якщо першим підходить мінеральні добрива, то огірки не проти харчуватися гноєм, курячим послідом і т. д.

ВАЖЛИВО! Органічні добрива, такі як гній , послід зберігають тепло, що благотворно впливає на огірки. Тому про підгодівлю не слід забувати!

Мульчування

Для помідор в зв’язку з неминучим «сусідством» з огірком мульчування обов’язково. Тирса, трава, солома кращим чином підходять для цих цілей.

Як посадити розсаду огірків і помідор в одну теплицю

Посадка:

 • розсаду здобувати стійку до захворювань;
 • огірки висаджувати при температурі від 10 градусів на вулиці, помідори – від 8;
 • в лунки глибиною трохи більше самого саджанця з ємності переміщається розсада;
 • при розсадження використовувати перераховані вище варіанти посадок, найвдаліший – шаховий;
 • обприскати саджанці розчином, що запобігає кореневу гниль.

Часті помилки

До помилок відносять:

 • Дачники люблять садити якомога більше саджанців в теплицю. Цього допускати не можна. Густа посадка призведе до хвороб і маленькому врожаю. Насадження в міру зростання будуть затінювати один одного і боротися за поживні речовини.
 • Надмірний полив також згубний і для огірків. При поливі контролюють рівень вологості в ґрунті. Інакше застій води призведе до захворювань.
 • Помилка городника, який вважає, що будь-який добриво добре для овоча. Ні. Для томата і огірків передбачена різна підгодівля. Якщо огірок любить азот, то помідор воліє фосфор і калій.
 • При купівлі насіння часто дачники не піклуються про сорт. При сусідстві огірків і помідорів, в першу чергу, звертають увагу на сорт. Крім стійкості до хвороб підбирають самозапилюватися сорт.

Відповіді на часті питання

Чому краще вибирати теплицю з полікарбонату?

Полікарбонат захищає овочі від сильного сонця і підтримує оптимальну температуру всередині теплиці. При цьому матеріал екологічний і безпечний.

Деякі встановлюють скляні теплиці для помідорів, так як вони добре вентилюються. Але теплиці з полікарбонату з кватирками вже витісняють їх з ринку овочівників.

Чи можна з огірками, помідорами ще посадити кілька перців?

Так. Важливо грамотно їх розподілити по периметру парника: огірки в північній частині, помідори в центрі ближче до дверей і кватиркам, а перці – в південній частині.

Якщо садити огірки і помідори разом, можуть вони одночасно дати високий урожай?

На практиці досвідчені дачники вже давно отримують багатий урожай при спільній висадці. Маючи дачну ділянку в 6 соток, доводиться вивчити правила догляду за рослиною і досягати максимальних результатів.

Яку відстань можна залишити між двома овочами?

Якщо теплиця дозволяє, то відстань має бути більше 1 метра.

Правда, що огірки люблять «баню»?

Так. Якщо полити огірки, доріжки і всю площу грядки, залишити в їх в закритому просторі на годину, то така процедура сподобається огіркам. Вони добре ростуть після цього. Тому і рекомендують помідори з огірками садити окремо. Так як таку «баню» помідори навряд чи переживуть.

Якщо є тільки одна теплиця на ділянці, крім описаного варіанта, як ще можна садити помідори і огірки?

Можна огірки садити у відкритому ґрунті. Навесні підвищену вологість створювати завдяки тимчасовим плівковим укриттям або пластикових пляшках. Протягом сезону рясно поливати. І виросте урожай не гірше, ніж в теплиці.

Чому помідорів обов’язково потрібно провітрювання?

Помідор – овочева культура, яка вважає за краще сухий клімат. Провітрювання висушує вологе середовище в теплиці, завдяки чому томати добре ростуть і плодоносять. Без протягу навіть процес запилення не відбувається. Деякі умільці, вважають, що для запилення досить потрясти рослина. Однак даний метод агрономи вважають сумнівним.

Висновок

При дотриманні всіх правил сусідство огірків і помідорів дасть непоганий урожай. Хитрі прийоми створять в приміщенні вологу доброчинну середовище для огірків і разом з тим, сухий, але не затхле повітря для томатів. Догляд створить багато клопоту і турбот, але для досвідченого дачника – це звичайні будні.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал