Робота кишечника залишає бажати кращого? Ось як виправити це в домашніх умовах.

Що робити, якщо КИШЕЧНИК СКАЗАВ “СТОП”?

Нормалізація харчування – процес нешвидкий. На нього буде потрібно від 1 до 2 тижнів. Олександра Пугачова пропонує свої поради:

Основні принципи правильного харчування при запорах – це нормалізація раціону і дотримання спеціальної дієти. Саме від режиму і раціону харчування багато в чому залежить правильна робота кишечника.

У раціоні людини, яка страждає на цю недугу, має бути багато рослинної клітковини (баластних речовин, які стимулюють травлення в цілому і кишкову перистальтику зокрема). Рослинна клітковина викликає швидке відчуття насичення, надовго пригнічує апетит і при цьому містить мало калорій. Рослинні волокна збільшують масу кишкового вмісту і розріджують її, тим самим прискорюючи вихід калових мас з кишечника.

В добу слід з’їдати приблизно 25-30 г клітковини. Щоб отримати таку кількість рослинних волокон, потрібно з’їдати приблизно по 200 г овочів і фруктів, а також 10-15 г розпарених висівок.

Харчування під час запору обов’язково має містити такі продукти:

  1. свіжі овочі, фрукти і ягоди (квасоля, картопля, гарбуз, ріпчасту цибулю, зелені листові овочі (шпинат, салат), редька, ріпа, буряк, огірки, сливи, персики, абрикоси, хурма, апельсини, черешня, вишня, полуниця і малина);
  2. сухофрукти (родзинки, курага, чорнослив, інжир, фініки, диня);
  3. гречана, перлова і пшоняна каші, а також кукурудзяні, пшеничні, ячмінні та вівсяні пластівці;
  4. насіння;
  5. висівки і насіння подорожника;
  6. цільнозерновий хліб і хліб з борошна грубого помелу (висівковий).
Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал