Розмноження смородини за допомогою пагонів. Як правильно це робити, щоб добре прижилися

Деякі господині вирощують маленькі кущики смородини на підвіконні. Зазвичай, заготовлені з осені гілочки починають вкорінювати наприкінці зими. Такі рослини як малина, вишня, слива, алича та айва можна укорінити без проблем. Їхні корені формують багато бруньок, з яких ростуть нові молоді пагони.

Смородина, аґрус, виноград, чорноплідна горобина, айва японська та жимолость, також, можна розмножувати такими пагонами. Це є найпростішим та найнадійнішим способом розмноження, за допомогою його можна забезпечити себе величезною кількістю молодих саджанців.

  • Зріжте на смородиновому кущі однорічні пагони та наріжте їх на живці довжиною в 10-15 см. Над верхнім вічком, на 0,5-1 см вище його, зробіть прямий зріз, а під нижнім вічком за 2 см зробіть косий.
  • Вставте їх в ємність з чистою водою, яка вже відстоялася або розтопіть трохи снігу з додаванням стимуляторів зростання та залиште на добу. Потім перенесіть в звичайну чи снігову воду та обов’язково міняйте її 2-3 рази на 7 днів. На протязі 2-3 тижнів на живцях з’являться перші корінці. При досягненні ними 1-2 см, розсадіть їх у одноразові стаканчики. Землю беріть з городу, додайте тирсу, перегній, пісок та невелику кількість спеціального добрива.

На початку поливайте саджанці дуже часто, далі менше та слідкуйте, щоб земля не пересихала.

Травень місяць, для висаджування рослин на ділянку, буде найкращим періодом. Перед тим, за 7 днів до висадки саджанці загартуйте. Для цього виносьте їх на кілька годин на відкрите повітря, на початку тримайте їх в тіні, далі виставляйте на сонці.

Якщо на них вже з’явилися суцвіття, їх обов’язково видаліть.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал