Які квіти посадити уздовж забору, щоб цвіли все літо

Іноді дуже хочеться приховати паркан, посадивши уздовж нього квіти, які будуть цвісти все літо.

І, дійсно, садовий паркан необов’язково повинен бути негарним. Навпаки, він може бути дуже вдалим елементом дизайну в саду або заховати його за рослинами.

Далі будуть представлені найкрасивіші квіти для посадки уздовж огорожі.

Чи варто садити квіти вздовж паркану?

Кожен власник присадибної ділянки, мріє прикрасити сад красивими рослинами, щоб цвіли все літо.

Вони будуть не тільки радувати око, але і приховають від сторонніх деякі недосконалості дачних будівель. Наприклад, старий паркан.

Здається, що деякі квіти утворюють з ним якийсь симбіоз. Вони спираються на нього, а кучеряві ліани, чіпляючись за виступи, відкривають собі шлях до захоплення великих територій. А ось ніжні квіти захищаються від вітрів і негоди.

Головне, при виборі культур, які будуть висаджені вздовж паркану, дотримуватися гармонію в дизайні і віддавати перевагу зеленим насадженням, здатним рости на даній ділянці і в наданих умовах.

Особливу увагу звернути на такі чинники:

  • склад ґрунту;
  • вологість, знати, де протікають ґрунтові води;
  • особливості догляду за обраним видом;
  • сумісність різних культур;
  • життєвий цикл і час цвітіння.

ВАЖЛИВО! Для новачків і людей, які не мають достатньо вільного часу, рекомендується вибирати прості в догляді рослини. Вони не вимагають частих поливів, пересадок і стійкі до багатьох захворювань.

Немає сумніву, що оформлений квітами паркан, стає ще красивішим. Тепер до його функцій: конфіденційність, захист від протягу, лінія обмеження від інших ділянок, – додається ще й третя функція декору.

Як підібрати квіти для висадки уздовж забору?

Вибираючи тип зелених насаджень, треба відштовхуватися ще й від розмірів ділянки і забору. В саду розміром 3 – 6 соток немає сенсу висаджувати великі, сильно розростаються рослини, адже там і так небагато місця.

Для дерев’яного паркану вибір практично не має обмежень. Єдине, що треба зробити, перед тим як засаджувати – це провести невеликий ремонт, перефарбувати, якщо потрібно. Потім підійти до нього буде складно.

Металевий паркан нагрівається на сонці до високої температури і може обпалювати листя, тому посадити краще поруч з ним треба міцні, не бояться спеки, квітучі рослини.

Решітчастий паркан – відмінна опора для кучерявих різновидів. Перед тим, як посадити той чи інший вид, необхідно знати його швидкість росту і поширення. Для маленького ділянки рясне заростання загрожувати постійної тінню.

Бордюри добре будуть закриті низькорослими культурами з рясним цвітінням. При посадці рясно розростаються квітів потрібно стежити, щоб вони не заважали один одному розвиватися і зберігати декоративний вигляд.

Які посадити багаторічники – квітучі все літо

Довгоквітучі багаторічники прикрашають сад все літо і роблять його раєм для бджіл.

Багато власників садів хочуть отримати відповідь на питання, як зробити так, щоб клумба цвіла все літо.

Довго цвітуть найчастіше багаторічники, які ростуть на одному місці кілька років.

Якщо ви хочете, щоб клумба вздовж паркану цвіла все літо, слід звернути увагу на багаторічники, а також на терміни їх цвітіння.

Ось кілька прикладів довгоквітучі багаторічників.

Котяча м’ята (непата)

Вона не тільки довго цвіте, за нею ще і дуже легко доглядати.

Котяча м’ята – це невисокий багаторічник, який добре підходить в якості бордюру або уздовж паркану. Якщо обрізати його навесні після першого цвітіння, влітку він зацвіте вдруге.

Коротка характеристика:

  • квіти: синій, фіолетовий;
  • розташування: сонячно ;
  • ґрунт: добре дренований, підходить будь-який тип.

Золотарник (солідаго)

В залежності від сорту золотарник або «золоті діаманти» виростають до 100 см у висоту і особливо добре підходять для диких природних садів. Золотарник дуже невибагливий, але любить сонячні місця.

Він може цвісти аж до жовтня. Золотарник зазвичай розмножуються кореневищами і тому можуть легко стати бур’яном. Тому слід вибирати ті сорти, які ростуть невеликими групами, наприклад, золота стрічкова паличка. Також корисно обрізати відцвілі квітки, щоб Золотушник не міг розмножуватися насінням.

Коротка характеристика:

  • квіти: жовті;
  • розташування: сонячне місце;
  • ґрунт: помірно багата поживними речовинами, волога.

Живокость (Дельфініум)

Дельфініум досягає людського зросту, належить до роду сімейства жовтецеві.

УВАГА! Ці квіти сприйнятливі до борошнистої роси. Також їх необхідно берегти від равликів.

Завдяки їх цвітіння від раннього до середини літа, живокосту є ідеальними «компаньйонам» і для троянд. Засохлі свічки дельфініум необхідно зрізати, щоб дати можливість вирости новим і повторити цвітіння.

У догляді простий – для нього важливий своєчасний полив. Розмножується насінням.

Резюме:

  • цвіте синіми волотями;
  • місце посадки: сонячне;
  • ґрунт: суглинна, з перегноєм і багата поживними речовинами.

Однорічні квіти, квітучі все літо

Однорічники встигають за рік прорости, зацвісти, сформувати насіння, а потім засохнути і померти. Багато з таких квітів не потребують допомоги людини для збору насіння, які стійкі до заморозків. Вони обсипаються, розносяться вітром і на наступний рік сад поповниться новими квітами, причому в різних місцях.

Однорічники цвітуть практично все літо, прості в догляді. Вони швидко розростаються і заповнюють прогалини вздовж паркану. Для розвитку їм потрібно багато сонця і поживних речовин.

Однорічні квіти легко вирощувати. Вони не доживають до зими, у них немає цибулин, і коріння знаходяться не глибоко. Висохлий або виріс в недозволеному місці квітка легко видалити.

Список найкрасивіших однорічних квітів.

Чорнобривці

Посадку проводять насінням. Їх саджають в лунки глибиною 1,5 см. Через 2 місяці після сходів чорнобривці випускають квітка. Чим раніше посадити чорнобривці, тим раніше вони зацвітуть. Радують око своєю красою з червня до самих холодів. Чорнобривці воліють вологе добре пророблений ґрунт. Вносити добрива бажано 3 рази в сезон, щоб отримати більші квіти.

Коротка характеристика чорнобривців:

  • квіти махрові (багато пелюсток) жовті, помаранчеві, двоколірні;
  • місце посадки: краще сонячну сторону;
  • ґрунт: будь-який.

Левиний зів

Він прекрасно підійде для будь-якої дачі або саду. Посів починають в березні прямо в грунт. Левиний зів має форму піраміди з безліччю квіток. Вони розкриваються по черзі, починаючи з нижніх рядів. Левиний зів цвіте 3 місяці, починаючи з червня. Цвітіння триває все літо. Догляд зводиться практично лише до поливу.

  • квіти: білі, жовті, рожеві, помаранчеві, різнокольорові;
  • розташування: сонячно;
  • ґрунт: гумінових, свіжа або помірно волога.

Настурція

Приємний зовнішній вигляд, невибагливий і невимогливий у догляді.

Настурції прикрашають практично кожну грядку і мають приємний аромат. Розводять насінням. Посадка йде з кінця травня. Період цвітіння з червня по жовтень. Полив ведеться регулярний, рясний. Підживлення до початку вегетації. Не варто псувати настурції внесенням занадто великої кількості корисних речовин, інакше буде велика бадилля і мало квітів.

  • квіти: жовті, помаранчеві або різнокольорові;
  • розташування: від сонячного до частково затемненого;
  • земля: добре перебита, помірно багата поживними речовинами, від піщаної до суглинистої.

Кучеряві квіти для посадки уздовж забору

Кучеряві рослини використовують паркан як опору, завдяки чому він майже ховається від очей. Перш ніж садити виткі квіти вздовж паркану, треба знати, що паркан стійкий. Тому що рослини з роками можуть стати дуже великими, а їх пагони дуже важкими і, отже, вони легко можуть привести до обвалення огорожі.

Інша ситуація з однорічними квітами. Так як вони ростуть тільки протягом року, вони підходять навіть для легких огорож, наприклад, з сітки-рабиці. Більшість однорічних витких також ростуть дуже швидко. Тому можна розраховувати на їх швидке цвітіння і повне покриття забору.

Клематіс

Квітучий в’юнкий клематіс можна чудово використовувати для озеленення альтанок, парканів, стін, арок з троянд або цілих фасадів будинку. Його слід посадити навесні або восени.

Для цього купуються саджанці або насіння. Саджанці поміщають в посадкову ямку з компостом. Навіть маленькому клематисів необхідна опора. Починає цвісти з червня до глибокої осені. Крім поливу не вимагає додаткового догляду.

  • вид: ліани, трав’янисті, напівчагарники;
  • квіти: безліч варіацій;
  • розташування: сонячне, захищене від вітрів;
  • земля: добре удобрена, регулярно копали.

ДОВІДКА. Хоч клематис і багаторічна рослина, але до стійкості огорожі не пред’являє високих вимог.

Плетиста троянда

Це особливе прикраса для забору. Якщо довгі пагони прив’язати до паркану горизонтально, у троянди утворюються короткі вертикальні пагони з безліччю квіток. З роками така плетиста троянда може вирости в квіткову гірлянду на вершині забору.

Однак квітам потрібен міцний паркан, здатний підтримувати їх довгі роки. Цвіте кілька разів на рік. Висаджують восени або навесні. Вимагає обрізки і захисту від морозів.

Основні ознаки:

  • висота від 3 до 5 метрів;
  • квіти махрові і прості;
  • розташування: уникати палючого сонця;
  • ґрунт: суглинок.

Тіньолюбні квіти для висадки біля паркану

В основному квіти віддають перевагу сонячним боку, але що робити, якщо забір суцільної і відкидає більшу частину доби тінь на ділянку. Це не привід залишати порожню землю. Досить підібрати тіньолюбні квіти.

Астильба

Астильба – трав’яниста рослина з прямостоячими стеблами різною висотою близько. Починає цвісти в червні. Астильба багаторічна, зимостійка (витримує температуру – 37 ° С) культура.

Грунт повинна мати надійний дренаж, так як застійна вода призводить до проблем з кореневою системою. Кущ можна посадити насінням або живцями. Другий спосіб більш популярний. Догляд полягає в рясному поливі.

Довідка:

  • декоративні волоті різних відтінків: білі, червоні, фіолетові;
  • місце посадки: тінь;
  • ґрунт: вологий, поживний.

Рослини, якими можна замаскувати паркан на все літо

Багаторічники відмінно підходять для укриття непривабливих зборів. Створити романтичне враження можна, висадивши садові рослини перед забором. Особливо красиво це виглядає на тлі зборів з натурального дерева. Деякі багаторічники виростають настільки високими, що захищають сад від сторонніх очей.

Гліцинія

Унікальне квітуче витка з довгими мальовничими звисаючими гронами квітів.

Цей в’юнкий чагарник на початку літа впадає в справжнє божевілля квітів. Китайська гліцинія вважається самим швидкозростаючою різновидом. Зберігає цвітіння протягом усього літа.

Посадка в ґрунт здійснюється за допомогою насіння або саджанцями. Гліцинія невибаглива, але спочатку вимагає опори. Полив помірний, органічні добрива вносяться в період вегетації.

Характеристика:

  • синьо-фіолетові квіткові грона можуть досягати 30 сантиметрів в довжину;
  • освітлення: до обіду – яскраве сонце, потім – півтінь;
  • земля: волога, поживна.

Жимолость

Садівники цінують жимолость (Lonicera) перш за все за її швидке зростання: нерідко вона виростає на цілий метр за сезон садівництва. Основний час цвітіння – початок літа. Вирощувати просто: достатньо підтримувати вологу в ґрунті, видаляти бур’яни, копали ґрунт і в разі потреби обробляти від шкідників і хвороб. Підживлення починається з 3 роки життя, в цей же час проводять першу обрізку.

Основні ознаки:

  • ягоди придатні в їжу;
  • квіти: білі , жовті, червоні; ягоди фіолетового кольору;
  • розташування: освітлене;
  • земля: суглинна, супіщаних.

Альтернатива квітам для посадки уздовж забору

Також можна заховати паркан за вічнозеленої огорожею, яка цілий рік захищає від сторонніх поглядів. Справжній хміль, плющ – дуже міцні рослини.

Вони дуже швидко ростуть і стають дуже високими. Плющ добре росте на частково затінених і затінених ділянках. Він швидко озеленює міцні дротові огорожі і забезпечує самота круглий рік.

Хміль

Деревне в’юнкий чагарник. Щозими відмирає, а навесні випускає нові пагони зі швидкістю 30 см в день. Якщо висадити вздовж паркану, то вже за місяць обів’є всю прилеглу стіну. Садять навесні або восени. Активне зростання починає з 2 року життя.

ВАЖЛИВО! Для хмелю потрібен гратчастий паркан “сітка”.

Вимагає внесення азотистих добрив. Найкраще вносити під час посадки або навесні. У спеку потребує рясного поливу. Перед заморозками хміль повністю зрізують.

  • декоративне витка;
  • місце вирощування: сонячна сторона.
  • земля: піщаний, вологий.

Плющ

Висаджують вздовж парканів в якості живої огорожі вічнозеленої ліани. Здатний піднятися на висоту до 20 метрів. З віком утворює товсті гілки і стовбури. Живе до 500 років. Весна – найкращий час для посадки. Розмножується пагонами. Плющі не потребують регулярних добривах і добре переносять посуху.

Характеристики:

  • квіти: парасольки;
  • отруйна витка;
  • місце: тінь;
  • земля: від кам’янистої до глинистої.

Що можна посадити з боку вулиці?

Зазвичай за парканом висаджують невибагливі рослини. Стійкі до рідкісних поливу, частіше за все не представляють особливої ​​цінності.

Кукурудзяний мак

Мак дійсно виділяється в клумбі з яскраво – червоними квітами. Кукурудзяний мак не вимагає догляду і стійкий до посухи.

  • розташування: сонячна сторона;
  • ґрунт: добре перебитий, помірно багатий поживними речовинами;
  • посів: сіяти в відкритому ґрунті в квітні або травні.

Солом’яна квітка

Радість вічних квітів не обмежується влітку, так як квіти можна легко висушити. Восени вони довго залишаються окрасою в сухих букетах.

  • розташування: сонячна;
  • земля: добре перебита, бідна живильними речовинами, багата гумусом;
  • посів : переважно в закритому ґрунті з березня або на відкритому повітрі в кінці травня.

Корисні поради

  • Перед посадкою живоплоту необхідно знати, якого розміру вона буде, коли виросте, чи буде цвісти все літо.
  • Висаджувати квіти необхідно навесні, щоб до літа вони вже почали цвісти.
  • Однорічники слід посадити за допомогою насіння або розсади, багаторічні – кореневищами, живцюванням, саджанцями.
  • Однорічні не доживають до зими. Багаторічним зеленим насадженням часто потрібен захист від морозів.

Часті помилки

  • Вибір квітів без точної інформації про їхні характеристики: витривалість. Потреба в ґрунті і освітленні.
  • Занадто близька висадка різних кольорів, не думаючи про те, що вони виростуть і будуть заважати один одному.

Відповіді на часті питання

Як підготувати землю перед посадкою?

Очистити ділянку від сміття, каміння, бур’янів, коренів старих відмерлих рослин. Перекопати землю. Додати органічну підгодівлю, в ідеалі, компост.

Які квіти допоможуть заховати ділянку від сторонніх очей?

Кучеряві, швидкорослі ліани.

Чи важливий вид забору для квітів?

Для витких квітів краще паркан дерев’яний або сіткою, їм треба за щось хапатися. Інші можна посадити і поруч із суцільними бетонними стінами.

Висновок

Квіти, посаджені вздовж паркану, будуть чудовою прикрасою саду, стануть захистом від вітру і ширмою від цікавих перехожих.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал