Як доглядати за помідорами в червні 2025 року в відкритому ґрунті за місячним календарем

Догляд за помідорами в червні у відкритому ґрунті включає в себе стандартний набір агротехнічних прийомів: полив, підживлення, підгортання, пасинкування.

Але важливо розуміти, коли саме проводити необхідні заходи. Якщо знати певні тонкощі догляду, можна отримати в кілька разів більше смачних ароматних овочів.

У сьогоднішній статті поговоримо, який догляд потрібен помідорам в перший літній місяць.

Що потрібно зробити з помідорами в червні у відкритому ґрунті, щоб отримати великий урожай

Якщо висадити томати у відкритий ґрунт дуже рано, то збільшується ризик загибелі розсади через низькі температур в нічний час. Навіть якщо сіянці зміцніли в домашніх умовах, на вулиці вони отримають великий стрес. Тому перша половина червня – дуже вдалий час для висаджування томатних кущів. Грунт вже прогріється до 10 ° C, а температура повітря вночі буде вище 15 ° C.

Правила висадки томатів на постійне місце:

  1. Згідно з умовами сівозміни оптимально садити помідори на місце буряка, капусти, бобів, моркви і зелені. Небажано – після картоплі, перцю, баклажанів і самих томатів.
  2. При виборі схеми посадок у відкритий ґрунт потрібно враховувати сорт помідорів. Вони бувають низько-, середньо-і високорослими. Не можна згущати посадки. Відстань між окремими помідорами має бути не менше півметра, між окремими рядами – до 70 см.
  3. Землю перед висадкою рясно зрошують водою.
  4. Розсаду дістають з стаканчиків разом із земляною грудкою, щоб не пошкодити коріння.
  5. У кожну лунку рекомендують додати деревну золу і суперфосфат. Органічні добрива використовують з обережністю.

Після висадки помідорів у відкритий ґрунт важливо за допомогою догляду створити їм оптимальні умови для плодоношення.

Коли і які підживлення вносити помідорам в червні у відкритому ґрунті

Використання добрив сприяє формуванню міцних зав’язей і смачних плодів, а також робить помідори більш витривалими. У червні проводять позакореневе підживлення через обприскування.

Кращі розчини для добрива томатів (на 10 літрів води).

Сечовина

Перевірений варіант для першого підживлення після висадки у відкритий ґрунт. Буде потрібно 55 грам (4 столових ложки без гірочки) засобу. Для блідих листя помідорів можна додатково використовувати сульфат магнію (15 грам).

Суперфосфат + сірчанокислий калій

Як тільки з’явилися зав’язі, томати необхідно обробити фосфорно -калійним розчином. Для процедури знадобиться по 10 грам кожного речовини.

Мідний купорос

Відмінний засіб для профілактики хвороб. Ознака нестачі міді – скручене листя. Для приготування розчину беруть 15 грам купоросу в розрахунку на відро води.

ВАЖЛИВО! Обприскують помідори у відкритому ґрунті лише вечорами або коли на вулиці похмуро. В іншому випадку листові пластини можуть отримати опіки через вплив сонячних променів.

Обробка томатів в червні від хвороб і шкідників у відкритому грунті

Молодим помідорів особливо потрібен захист, адже різні захворювання і небезпечні комахи здатні завдати непоправної шкоди всім посадкам.

Якщо обробити томати спеціальними засобами, то можливо запобігти негативним наслідкам. Обприскування починають в середині червня.

Які препарати рекомендують досвідчені городники.

Квадріс

Застосовується проти грибків на рослинах. Засіб використовують для профілактики фітофтори – однієї з найбільш частих і небезпечних хвороб томатів.

Фітоспорін

Біопрепарат, який відмінно підійде для ранніх сортів овочів. Через кілька днів після обробки по листу вже можна ласувати плодами. В інструкції сказано, що обприскування необхідно проводити кожні 2 тижні. Для цього 1 чайну ложку засобу розводять у відрі води.

Пеннкоцеб або Ридоміл Голд

Фунгіцид, що показує хороші результати в боротьбі з почався захворюванням . Для профілактики такий сильний препарат не використовують. Також слід мати його під рукою, якщо в минулому сезоні томати вже були заражені фітофторою.

Фитоверм

Ефективний проти кліщів, трипсів і гусениць – білокрилок і совок. Перед застосуванням обов’язково вивчають інструкцію, так як для кожного виду шкідників своя дозування. Обробка діє протягом трьох тижнів.

Актара або Актеллік

Найсильніші інсектициди для боротьби з колорадськими жуками, попелиць, трипсів і щитівкою. На відро води достатньо одного мілілітра препарату. Обробляють через полив або обприскування.

ВАЖЛИВО! Незалежно від обраного засобу, не можна забувати одне правило: під час обробки теплий розчин потрібно розподілити максимально рівномірно, щоб він не накопичувався в окремих частинах куща. Тільки так можна добитися очікуваного ефекту.

Коли і як пасинкувати помідори в червні, схеми

Кущі томатів активно розгалужуються, тому їм потрібен особливий догляд. Щоб отримати багатий врожай, необхідно правильно формувати помідори і видаляти пасинки.

Пасинки – це бічні відростки рослини, які слід відрізати або відірвати, щоб вистачило поживних речовин плодоносним частинам. Приступати до Пасинкування треба відразу, як тільки помідори будуть висаджені в ґрунт і звикнуть до нового місця вирощування.

Томати оглядають кожні 8-10 днів, щоб вчасно помітити зайві пагони, поки вони не досягли великого розміру. Якщо видалити товсту гілку, то рослина отримає стрес і може ослабнути. Процедуру обрізання пасинків помідорів можна проводити за різними схемами.

В одне стебло

Все пасинки на кущі видаляють, залишивши тільки головний стебло. Перевага даного методу в тому, що помідори розвиваються швидше, і плоди виходять досить великими. Щоб кущ не зламався під вагою помідорів, його необхідно підв’язати до міцної опори. Зазвичай таким способом формують індетермінантні сорти.

У два стебла

Відмінність цього способу від першого в тому, що крім центрального пагона потрібно залишити одну гілку. Інші відростки видаляють.

У три стебла

В даній схемі залишають два пасинка і центральний провідник. Видаляти відростки рекомендують в ранкові години, щоб протягом дня місця зрізів затягнулися, і рослини легше перенесли процедуру. Найбільш вдалий час – 9-11 годин. Після пасинкування ґрунт злегка зволожують.

ДОВІДКА. Останні два способи підходять для детермінантних і “Напівдетермінантні” сортів томатів. Перед посадкою завжди вивчають інформацію на упаковці або в інтернеті.

Особливості поливу помідор в червні у відкритому грунті

Томати негативно сприймають як надлишок вологи, так і недолік. Про необхідність поливу можна зрозуміти за станом ґрунту: він повинен бути сухим, але не занадто твердим. Часто поливати не варто. Краще рідше, але великою кількістю води.

Коли стоїть суха тепла погода, помідори зрошують раз в 7 днів. Під час дощів кількість поливів скорочують.

Важливо стежити за станом томатів в період з появи зав’язей і до закінчення плодоношення. Якщо вологи буде недостатньо, то зав’язі можуть засохнути, а помідори виростуть маленького розміру. Коли томати вже обвішані плодами, посуха призведе до розтріскування.

Ідеальний варіант для помідорів – використання крапельного поливу. Це означає, що на город проводять труби, по яким невеликими порціями подається вода прямо до коріння рослин.

ВАЖЛИВО! Для профілактики захворювання томатів «верхова гниль» слід поливати кущі тільки під корінь і між рядами рослин вечорами.

Догляд за помідорами в червні 2025 року за місячним календарем

Кожному садівникові й городникові рекомендують звернути увагу на місячний календар. Справа в тому, що в залежності від фаз і знаків зодіаку Місяць по-різному впливає на розвиток рослин. Якщо слідувати цій пам’ятці, то урожай буде вражаючим.

Сприятливі дні

Дата Рекомендований вид робіт
2Полив, підживлення, підгортання
6Підживлення, пасинкування, підгортання
12Підживлення, полив
20Пасинкування, полив
21Пасинкування, полив
23Підгортання

Несприятливі дні

Невдалий час для догляду випадає на такі дати:

1, 5, 9, 10, 15, 16, 17, 22, 24, 26 і 28 червня

Поради та хитрості по догляду за помідорами в червні

  1. Для розвитку рослин і профілактики хвороб в воду для поливу насипають деревну золу: на 10 літрів вистачить однієї чайної ложки.
  2. Слід струшувати квітучі томати – це допоможе прискорити запилення сусідніх кущів.
  3. Якщо за 1,5 місяці до збору врожаю прищипнути верхівку куща помідорів, то поява зав’язі відбудеться швидше.

Часті помилки

  • Надлишок азотних добрив. Урожайність томатних кущів значно знижується, якщо перевищено кількість азоту в ґрунті під час цвітіння. Ознака передозування – скручене листя.
  • Недотримання графіка поливу. Постійна сирість в ґрунті призводить до гниття коренів і розвитку грибкових захворювань. Досвідчені городники ретельно стежать, щоб ґрунт був лише злегка зволоженим, і не поливають томати під час активного сонця.
  • Твердий ґрунт. Грунт просідає через попадання води, і кисень не може проникнути до коріння помідорів. Це призводить до ослаблення куща. Щоб уникнути цього, землю навколо рослин розпушують раз в тиждень.

Відповіді на часті питання

Коли краще висаджувати томати на постійне місце – в травні або червні?

Термін висадки розсади безпосередньо залежить від кліматичних умов місцевості. Якщо город знаходиться не в південному регіоні, то рекомендують дочекатися червня.

Чи завжди потрібно видаляти пасинки?

Помідори, в принципі, можуть обійтися і без цієї процедури, особливо детермінантні сорти. Пасинки рекомендують прибирати, коли хочеться виростити хороший великий урожай, а також в якості додаткового догляду за рослинами.

Як часто поливають помідорні кущі?

Раз в 7 днів. При сильній спеці – за потребою.

Висновок

Томати дуже подобаються городникам, тому багато людей саджають їх у великій кількості. Соковиті і яскраві плоди їдять свіжими і використовують у багатьох популярних рецептах. У даній овочевої культури немає особливих вимог до вирощування та догляду, тому з помідорами легко впорається новачок в городній справі.

Проте, для отримання багатого врожаю помідорів потрібно не тільки наполегливо працювати в городі. Слід володіти певними навичками, а також знати всі особливості догляду за цією овочевою культурою.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал