За час плодоношення кущі віддають ягодам багато поживних речовин, але при цьому виснажуються. Грунт, в якій росте садова культура, також бідніє – саме тому після збору врожаю рослини мають гостру потребу в підгодівлі. В даний період застосовують тільки калійні і фосфорні добрива, оскільки азотисті викликають активний ріст пагонів, які до зими не встигнуть закріпитися і загинуть від морозів.
Органічні добрива
Для підгодівлі порічкових кущів органічними добривами застосовують такі суміші:
- Розчин курячого посліду – 0,7 кг на 10 л води. Для цього можна заздалегідь заготовлювати органічне добриво у висушеному вигляді, проте в такому випадку знизити пропорцію до 300 г на 10 л води.
- Перегній або компост – на одне відро добрива додати 1 склянку деревної золи.
- Розчин коров’яку – 1 кг добрива розбавити 10 л чистої води і внести під кущ культури.
Увага! Для молодих смородинових кущів, вік яких не перевищує 5 років, дозу органічних добрив необхідно зменшити вдвічі.
Народні засоби
Не завжди садівникам доступні натуральні органічні добрива. У такому випадку для підгодівлі можна скористатися народними засобами:
- Шкурку від картоплі завчасно залити водою в пропорції 1:1 і настоювати 1,5 місяця.
1 л готового настою розбавити в відрі води і внести під кущ.
- Крохмаль в кількості 200 г розбавити 5 л води, довести до кипіння і остудити, після чого розбавити 10 л чистої води.
Вносити по 2 л готової суміші на кущ смородини.
- Хліб залити водою в рівних обсягах і настояти 10 днів. Готовий настій розбавити водою в пропорції 1:10 і вносити по 2 л під кущ.
Грунт під кущами з настанням холодів можна замульчувати компостом або торфом. За зиму добрива перегниють, і ґрунт поповниться необхідними речовинами. До того ж даний крок ускладнить виліт шкідників, що зимують в ґрунтовому шарі безпосередньо біля рослин.