Чилі, попередньо обсмажений перед консервуванням, – прекрасна закуска і відмінне доповнення до всіх м’ясних і рибних страв. Процес приготування простий і зрозумілий. Грузинський варіант страви характеризується легким гострим і кисло-солодким маринадом, в якому готуються засолювання.
Перш ніж замаринувати смажений чилі, слід звернути увагу на деякі деталі:
- Для обсмажування перед консервуванням слід вибирати сорти, які характеризуються хорошою мясистостью.
- Використовуючи стручки різних кольорів, можна отримати закуску не тільки смачну і оригінальну, але і красиву.
- Для збереження смаку і справжнього аромату обсмажувати плоди рекомендують цілком, не виймаючи насіння і не зрізаючи плодоніжки.
- Для обсмажування слід використовувати велику кількість рафінованої соняшникової олії, в іншому випадку плоди підгорять.
- У деяких випадках господині перед обсмаженням перчиків попередньо запікають їх в духовій шафі.
Для приготування смажених солоних перчиків знадобиться:
- 15 гірких плодів;
- 5 столових ложок меду;
- 0,08 літра столового оцту;
- головка часнику і пучок петрушки;
- соняшникова олія.
Консервуємо в такому порядку:
- Підготувати перчики. Хвостики краще обрізати до довжини 1,5 – 2 сантиметри, насіння краще залишити. Перець повинен бути сухим, тому що коли відправляєш перець в розпечену олію утворюється багато бризок. Крім того, під тиском пара “Цицак” може потріскатися.
- Слід обсмажити перець. Робиться це у великій кількості олії. Смажити слід до появи скоринки, при наявності гриля можна використовувати його. Цей варіант – кращий, тому що дає можливість приготувати смажений “Цицак” без використання великої кількості олії.
- Приготування маринаду. До олії, що залишилася від обсмажування, додають часник, мед, зелень і оцет. Заливаючи цією сумішшю перець, слід пам’ятати, що настоюватися перець на зиму по-грузинськи повинен не менше доби. Якщо розсолу не вистачає, можна розбавити його кип’яченою водою.
- Після закінчення часу плоди розкладають по банках і відправляють на зберігання в прохолодне місце. Краще, якщо є можливість зберігати заготовки в холодильнику.
Регулярно заготовлюючи гіркий перець на зиму, можна бути впевненим у підтримці імунітету, гарному настрої і міцності здоров’я.