ТОП 10 звичках, які вбивають наші нирки. Рекомендую про них забути, якщо не хочете серйозних проблем із здоров’ям!

Дізнався про ТОП 10 звичок, які вбивають наші нирки. Рекомендую про них забути, якщо не хочете серйозних проблем зі здоров’ям!

Хвилинка гумору:

Не прагніть до грошей. Багатство не зовні, а всередині вас. Наприклад, нирка. Тільки взявши іпотеку, Василь зрозумів, що вроджені три нирки – це не дефект, а дар Божий.

Почну свою статтю з хвилинки жартів, хоча тема сьогодні досить серйозна і при цьому дуже важлива. Так що дочитувати статтю до кінця, обіцяю буде дуже корисно і цікаво!

Ви ж знаєте, що головна функція нирок – це очищення крові від токсинів, які накопичуються в організмі. А найпоширеніша хвороба нирок – це сечокам’яна хвороба.

Але найчастіше цей цінний орган нашого тіла починає давати збій, хоча найкраще лікування – це профілактика. І в цій статті я розповім вам про ті звички і помилки нашого способу життя, які руйнівні для наших нирок!

Отже, нирки насправді вкрай важливі, тому що саме вони відповідають за детоксикацію нашої крові, і ми, часом, про них навіть не замислюємося, поки не вдарить – грім. І багато з наших повсякденних звичок можуть завдавати їм величезної шкоди.

Так, наприклад, дуже шкідлива звичка – це стримувати позиви в туалет , коли ми дуже довго терпимо, щоб не сходити по-маленькому. Рекомендація тут однозначна : Якщо ви хочете в туалет, то йдіть в туалет відразу, тому що якщо дуже довго цим грішити, то це може привести до розвитку ниркової недостатності, а це веде вже і до загального розладу, і водного і електролітного обміну речовин в організмі.

Наступна звичка, яка дуже шкідлива для нирок – це переїдання білка. Багато про це навіть не замислюються, але насправді, багато білка – це шкідливо. І мені здається тим більш важливо про це говорити, тому що ми дуже часто чуємо від якихось дієтологів, або просто любителів порекомендувати чергову дієту для схуднення про те, що потрібно позбутися від усіх вуглеводів, позбутися всіх жирів, і їжте білок, ось це саме здорове.

Так ось. Перестаратися з поїданням білка дуже легко. Білок – це величезне навантаження на печінку і на нирки, переїдати білок небезпечно, тому що добре відомо, що білки виводяться нирками. Тому якщо ми їмо багато білка, надмірно багато, то ми підвищуємо навантаження на наш орган, в тому числі це може бути і фактором розвитку сечокам’яної хвороби, тому з білком, будь ласка, будьте обережні.

Раніше були такі рекомендації: вживати по 2-3 г білка на кожен кілограм вашої ваги тіла. Тобто якщо ви важите 60 кг, то нібито треба було їсти 120-180 г білка в добу. Зараз ці рекомендації знижені. Зараз необхідно їсти 1 грам на кожен кілограм вашої маси тіла.

Якщо ви займаєтеся спортом, причому інтенсивно, і багато займаєтеся спортом, то тоді можна їсти 1, 5-2 г на добу на кожен кілограм вашого тіла, не більш, не варто переїдати білок. Користі це не принесе, а шкоди дуже навіть.

Наступна, здавалося б очевидна звичка, яка негативно впливає на наші нирки – це зловживання сіллю. І звичайно ж ви напевно чули, що сіль – це біла смерть, сіль – це погано, сіль необхідно мінімізувати. І те, що всесвітня організація охорони здоров’я в цілому рекомендує нам вживати не більше 4 грамів солі, а краще і ще менше!

Хоча в наслідок нашого способу життя – це напевно складно, тому що сіль ми звикли додавати практично скрізь. Я, припустимо сам борюся з цією звичкою і іноді не солю ту їжу, яку готую або ж кажу про це моїй дружині. І на початку, це може здатися вам дискомфортно, те що не солона їжа прісна і не смачна. Тут я погоджуся, спочатку саме так і буде здаватися.

Але буквально через тиждень утримання від солі, ви до цього звикаєте і просто перестаєте про це навіть думати, а як тільки вам, де-небудь посолять їжу, вам здасться, що її пересолили. Так що до солі, як і до цукру, до речі кажучи, ми досить швидко звикаємо, а й відвикаємо теж не довго.

Хочеться додати також, що сіль не тільки негативно впливає на нирки, але і на серцево-судинну систему теж.

Наступна звичка, яка негативно впливає на наші нирки – це нехтування режимом пиття води. Нагадую, для підтримки нирок в робочому стані – потрібно пити воду. Організм в принципі повинен отримувати достатню кількість води, причому, ні чаю, ні кави, ні соків, а саме звичайної питної води.

Але і тут також необхідно тримати здоровий баланс.

Ще одна згубна звичка для наших нирок – це холод ! Так, нирки дуже не люблять холод, тому небезпечно сидіти на холодному і на сирому. Також небезпечно довго перебувати в холодну погоду на вулиці легко одягненим і довго перебувати в холодній воді (те, чого нас вчили з дитинства в загальному).

Надмірне вживання болезаспокійливими, також може негативно впливати на нирки! Особливо вони не рекомендуються тим людям, у яких вже є проблеми з нирками, тому що синтетичні препарати надають дуже негативний вплив на нирки, та й на інші органи теж. А надто довге їх вживання, взагалі може спровокувати ниркову недостатність!

Йдемо далі, і я думаю всім очевидно, що алкоголь негативно впливає на нирки, мало того – це прописна істина, яка і так всім зрозуміла.

Але що цікаво, і куріння також негативно впливає на нирки. Так, не тільки на легені, але і на нирки, причому на думку багатьох фахівців, куріння – займає чи не найперше місце за ступенем шкоди для нирок.

Оскільки нирки займаються виведенням токсинів з крові, то саме куріння і створює, підвищене навантаження на них.

Йдемо далі, зайве зловживання всіма улюбленої кави, але тут відразу варто зазначити, що саме кофеїн в цілому створює негативний вплив на нирки. А як відомо, крім кави, кофеїн міститься і в чаї (особливо зеленому), а також какао боби.

Ну і на кінець, хочеться сказати про малорухливий спосіб життя. Тут, як не дивно, заняття спортом, та й в цілому ведення активного і здорового способу життя, позитивно впливає не тільки на наш зовнішній вигляд, здоров’я серцево-судинної системи, але і на нирки теж.

Так як відсутність фізичної активності, неминуче призводить до застою крові і ожиріння внутрішніх органів (нирок в тому числі). У той час, як будь-яке фізичне навантаження покращує кровопостачання внутрішніх органів і зменшує жировий прошарок, в тому числі і ту, яка обволікає наші з вами органи. Так що тут говорити, здоровий спосіб життя, завжди був, є і буде одним з кращих способів прекрасно себе почувати!

Ось такі нехитрі і здавалося б всім знайомі звички, які напевно є у кожного з нас, але від яких я рекомендую відмовитися. Ну або хоча б знизити їх вплив, а що саме ви будете для цього робити: менше їсти солі, пити частіше воду або почнете бігати – вирішувати вам. Моя порада – дотримуватися золотої середини у всіх звичках, а як вважаєте ви, дайте знати в коментарях!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал