“Вічна закваска” для хліба замість дріжджів. Смак хліба просто неперевершений

Сьогодні розглянемо процес виведення пшеничної закваски для хліба з нуля за тиждень. Це так звана вічна закваска, яка при мінімальному догляді буде спокійно жити в холодильнику, чекаючи свого часу. Таку закваску можна використовувати не тільки для хліба, але й готувати на ній булочки, пиріжки, пироги, піцу.

Ось що нам знадобиться:

  • борошно 300 г
  • вода 320 мл

Приготування:

Підготувати все потрібне. Борошно тут використовується пшеничне вищого гатунку, вода кип’ячена кімнатної температури.

Відважити 50 г борошна і 70 мл води.

У банку (краще брати об’ємом 0,7 або 1 літр) висипати борошно, влити воду.

Перемішати.

Залишити в умовах кухні оптимальна температура в приміщенні 22-23 градуси. Щоб поверхня не завітрувалася, прикрити зверху мокрою марлею, яку періодично потрібно змочувати у воді.

Залишити на добу. За цей час особливих змін не станеться. Знову всипати 50 г борошна і влити трохи менше 50 мл води, перемішати і знову залишити на добу. Тут можуть з’явитися бульбашки і перші ознаки бродіння.

На третій день вчинити так само. Пухирчастість з кожним днем буде все більш виражена. Через 3 доби половину закваски викинути і продовжити підживлення за тією ж схемою.

На 5-й день знову викинути половину, погодувати. Після підгодівлі протягом кількох годин спостерігатиметься бурхлива активність, запах стане трохи кислуватим, але не повинен бути неприємним. Отже, на 6-й день закваску вже можна використовувати. Тут я перелила закваску в чисті банки, щоб показати, як швидко виростає при кімнатній температурі за 2 години.

Ось така активність спостерігається за 2 години.

А ще через пару годин досягається пік, бульбашки стають більшими, а поверхня горбиста. Далі її можна або використовувати, або погодувати і перемістити на зберігання в холодильник. Потім годувати потрібно вже раз на тиждень із розрахунку 1:2:3. Тобто одна частина стартера (це власне наша готова закваска), 2 частини борошна та 3 частини води.

Перед використанням дістати закваску, погодувати залишити в кімнаті на 4-5 годин. Така закваска може жити у холодильнику тривалий час за умови періодичного використання та підживлення раз на тиждень. Якщо об’єм закваски сильно збільшився або ви рідко використовуєте її, просто викиньте половину і продовжуйте підгодівлю.

Я дуже задоволена результатом. За часом виходить, звичайно, довше, але і смак хліба просто чудовий. М’який, пористий і, звичайно, відсутній запах дріжджів.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал