Виявилося, неправильним диханням можна серйозно зіпсувати собі здоров’я! Гіпервентиляція.

Під гіпервентиляцією легень прийнято розуміти надмірне надходження кисню в легені. Це відбувається при тривалому частому і дуже глибокому диханні. Заміна вуглекислого газу на заново прийнятий кисень відбувається дуже швидко.

Чомусь вважається, що вуглекислий газ – це відпрацьований і непотрібний елемент, але це не так. Вуглекислий газ бере участь в насиченні крові і регулювання обміну речовин. Його наявність повинно варіюватися в межах норми і управляти цим процесом можна поглиблюючи або сповільнюючи дихання. Також допомагає спеціальна дихальна гімнастика.

Щоб розуміти, що виправляти і коригувати, необхідно навчитися чути власне дихання. Для цього приймаємо зручну позу, потрібно розслабитися і відчути кожен вдих і видих. Дихання повинне бути рівним, не дуже глибоким, і не дуже швидким. Через деякий час стане чутно ритм дихання.

Виконуємо вправу з секундоміром. Спочатку робимо спокійний видих, при завершенні, затискаємо ніс двома пальцями і запам’ятовуємо час на секундомірі – як точку початку затримки дихання і чекаємо потреби зробити вдих. Запам’ятовуємо і цю цифру часу, продовжуємо утримувати дихання.

Настає друге бажання глибоко вдихнути – це і буде Максимальна Пауза (розрахунковий параметр). Робимо спокійний розмірений вдих. За отриманими значеннями секундоміра можна зробити розрахункові параметри для визначення максимальної та контрольної паузи в диханні.

Вправу на дихання потрібно виконувати сидячи, розправивши плечі, робити спокійні неглибокі вдихи і видихи , домогтися бажання зробити глибокий вдих в такому положенні і буде накопичуватися вуглекислий газ, необхідний для виправлення обміну речовин.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал