Як правильно вирощувати хости у відкритому грунті, особливості догляду за квіткою

Зміст

Догляд та вирощування квітки хости – справа нескладна, але вимагає уважності і старанності. Хосту звуть «королевою тіні». Це рослина, яка здатна обходитися без яскравого сонця і при цьому радувати садівника своїм зовнішнім виглядом.

В цій статті ми поговоримо про все, що потрібно знати, щоб виростити цю рослину. Також ви знайдете фото посадки і догляду за квіткою хоста.

Як виглядає хоста, опис

Хоста – це трав’яниста рослина, досить великий і пишний чагарник з красивими ланцетоподібним або округлими листами. Вони ростуть від кореня, є черешковими. Залежно від сорту мають відмінність в забарвленні (суцільна, строката) і відтінку листових пластин.

Суцвіття гроновидні, але не дуже декоративні. Хоста більше цінується за свої листя. Вони щільні, трохи глянцеві, можуть мати фактурну текстуру.

Хоста відрізняється підвищеною тіньовитривалістю, стійкістю до заморозків і любов’ю до рясного поливу. Все це робить рослина «королевою тіні», квіткою, який з легкістю приживається на самих обділених сонцем ділянках саду.

На замітку. Друга назва рослини – «функія». Але воно майже не прижилося в українськомовному спів-товаристві квітникарів.

Особливості посадки квітки “Хоста”

перш за все, поговоримо про посадку хост. Є два можливих варіанти – висадити навесні або восени перед заморозками. Посадка хости у відкритий ґрунт навесні менш краща, але набагато частіше використовується дачниками.

Куди і де краще посадити хосту на садовій ділянці

Найкраще функию садити на клумбі, де панує півтінь, і немає поривів вітру. Важливо враховувати сортові особливості конкретної хости. Якщо у вашої рослини яскрава листя, то його можна розмістити на ділянці з розсіяним освітленням. А ось груболистим різновидам потрібно тінь. На сонці такі хости відразу ж втрачають свою декоративність.

Відстань між хостами при посадці

Відстань між квіткою і його сусідами залежить від сортових особливостей. Дрібні різновиди висаджуються за півметра один від одного. Великим треба залишати мінімум 1 м між сусідніми хостами.

На замітку. Чи можете збільшувати відстань при висадці, якщо плануєте висадити поруч інші квіти.

Яку ґрунт любить хоста при посадці, яка земля потрібна

Она хороша тим, що абсолютно спокійно ставиться до будь-якого типу ґрунтів. Але, якщо у вас є така можливість, то здійсните висадку на суглинках з нейтральною кислотністю ґрунту. Цікавою може бути посадка на клумбі з піщаними ґрунтами. Там зростання хости стане повільніше, але підвищиться його декоративність.

Глибина посадки квітки

Глибина посадкової ями повинна вибиратися виходячи з розмірів квітки. Почніть з лунки 30 на 30. Якщо точка росту нижче рівня землі, то підсипте ґрунту, якщо набагато вище, то викопайте ямку ще трохи.

Що класти в лунку при посадці хости

Щоб посадка хост навесні була ефективною, і рослини прижилися, в лунку можна додати трохи добрив. Найкраще підсипати дрібку азофоски. Також досвідчені дачники радять покласти жменьку торфу.

З якими квітами посадити хосту, що можна посадити між рослинами

Незважаючи на те, що рослина можна використовувати для «затикання дірок» на своїй дачі, кожен садівник задається питанням, як красиво посадити хости.

Гарне сусідство у хости з папоротевими і хвойними рослинами. Також поруч можна розташувати лілейники.

Особливості догляду після посадки

Після посадки хости навесні рослині для росту і розвитку потрібно організувати правильні умови. Вони включають в себе регулярний і рясний полив, акуратне і неглибоке розпушування грунту, підживлення і мульчування клумби.

Як посадити хосту навесні з магазину в пакеті або контейнерах

Так як хоста – рослина популярне, то багато великі магазини продають рослина в упаковці і вже готове до висадки.

Якщо ви купили хосту в пакеті або контейнері в магазині, то її висадка в саду не буде нічим відрізнятися від стандартної процедури. За винятком одного нюансу. Вам потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити коріння, витягти рослину з контейнера.

Для цього зволожите кому землі і трохи почекайте. Також можна акуратно розрізати контейнер збоку.

Особливості догляду за рослинами в різні пори року

Отже, у вас в саду або на клумбі росте хоста. Догляд та вирощування в різні пори року будуть трохи відрізнятися.

Навесні

Посадка хост навесні у відкритий грунт здійснюється, коли це дозволить зробити погода. А саме повинна минути загроза поворотних заморозків, або ж низькі температури погублять рослина.

Навесні проводять першу підгодівлю функии. Найкраще використовувати сечовину. Так ви стимулюєте зростання хости після зими.

Влітку

Догляд влітку полягає в регулярному поливі, прополюванні. Також потрібно обрізати старі, підв’ялі і сухе листя. Рихлити ґрунт під Функ потрібно акуратно, щоб не пошкодити корінці. Квітконоси можна видаляти, щоб не псувати декоративний вигляд рослини.

В цей же час проводять підживлення комплексним добривом з органіки і «мінералки».

Восени

Посадка та догляд за хостів у відкритому грунті триває і восени. Взагалі цю пору року вважається оптимальним для вкорінення нових рослин. Саджанці встигнуть вкоренитися до настання холодів, при правильній підготовці переживуть зиму, а навесні активно підуть у ріст. Набагато швидше, ніж рослини, посаджені після зими.

Якщо у вас вже є хоста, готова до зимівлі, то вам потрібно провести обрізку під корінь і засипати кореневище старим листям, компостом або укрити агроволокном.

Розмноження хости різними способами

Є кілька способів розмножити квітка хости. Розглянемо їх докладніше.

Як розмножити кореневищем у відкритому грунті

Живцювання проводять в будь-який момент сезону. Потрібно акуратно відокремити від куща черешок з ниркою і кореневищем. Отриманий держак прикопують і вкривають пластиковою пляшкою або стаканчиком.

Розмноження діленням куща

Старий екземпляр викопується із землі. Акуратно обтрушується. Щоб прибрати всю землю, кореневище можна замочити у воді на кілька годин. Після чого кущ оглядається. Хворі і пошкоджені ділянки обробляються. Далі рослина ділиться на кілька частин. Всі зрізи потрібно акуратно обробити марганцівкою і присипати деревним вугіллям. Далі кожна частина висаджується як окрема рослина.

Чи можна виростити хосту з листа

В цілому можна. Але це дуже довгий і неефективний спосіб. Краще проводити розмноження діленням куща або живцюванням.

Як розвести насінням

Насінням функию розмножують тільки справжні фанати цієї культури. Справа в тому, що квітка слабо сходить. Лише 7 з 10 насіння з’являються після посіву.

Як посадити хосту, отриману з насіння, в сад? Точно так же, як і звичайну розсаду. Спочатку сіємо зерна в грунт і залишаємо проростати. Далі забезпечуємо розсаді належну увагу. Потім пікіруємо, і як мине загроза заморозків, здійснюємо пересадку у відкритий грунт.

Посаджена таким чином хоста росте повільно. Тільки на 3 рік рослина можна назвати зрілим дорослим кущем.

В загальному, це досить трудомісткий і спірний спосіб. Особливо, якщо ви хочете отримати швидкі результати.

Агротехніка вирощування хости у відкритому грунті

Тепер розберемо, що потрібно робити, щоб добре росла хоста. Квітка догляд і вирощування навіть в несприятливих умовах виносить стоїчно. Але це не означає, що за ним можна не стежити, поливати і підгодовувати, коли доведеться.

Полив

Правильний полив – найголовніше в правильному догляді за хостів. Грунт повинна бути трохи вологою. Не можна допускати пересихання грунту. Щоб довше зберігати вологу, мульчируйте кущі.

ВАЖЛИВО! У посушливе літо грунт під хостів повинен просочуватися вологою до 15 см вглиб.

Схеми підгодівлі

Підживлення функии проводять тричі за рік.

Перший раз хосту удобрюють навесні. Для цього використовують сечовину. Стандартний рецепт приготування добрива – сірникову коробку на відро води.

Другий раз процедуру здійснюють влітку. Підійде таке добриво: 1 л коров’яку, 10 л води, ложка суперфосфату і склянка золи.

Останній, третій раз добриво вносять восени. Використовувати краще зольний настій (стакан золи на відро води).

На замітку. Все кореневі добрива вносяться після зволоження грунту під Функ.

Пересадка

Хоста не надто любить пересадку. Проте, іноді її потрібно робити. Як в декоративних, так і в практичних цілях.

Найкращим часом, викопати і розмістити рослину на новому місці, вважається осінь. Хоча укорінення проводять і навесні. У будь-якому випадку робити це потрібно або після останніх ранкових заморозків, або за 1,5 місяці до перших холодів.

Обрізка

Обрізати хосту часто не треба. Можна це робити навесні для декоративних цілей. А ось восени зрізати всю надземну частину треба обов’язково.

Омолодження кущів

Омолодження куща проводиться під час його пересадки. В принципі займатися цією процедурою можна вже через 5 років після висадки рослини. Хоча хоста може рости на одному місці майже 20 років.

Проводити омолоджуючий пересадку потрібно, коли ви помітите, що ваша рослина стало втрачати в декоративності.

Умови цвітіння

Головною умовою цвітіння хости є наявність розсіяного світла або хоча б півтіні. Саме тоді, рослина випустить квітконоси. Тому кожен квітникар повинен вирішити, для чого він садить хосту у себе в саду: заради красивих декоративних листя або заради квіток?

Як доглядати після цвітіння?

У відповідального дачника повинен виникнути питання, що робити, коли відцвітає хоста? Догляд за рослиною триває.

По-перше, приберіть квітконоси, щоб вони не витрачали сили рослини.

По-друге , замульчуйте ґрунт.

По-третє, підсильте полив.

По-четверте, при необхідності проведіть пересадку і розмноження рослини .

Як зберігати взимку і підготувати до зимівлі на дачі?

Якщо ви вирощуєте хосту в горщику, то на зиму її переносять в прохолодне, але обов’язково сухе приміщення. Регулярно потрібно перевіряти вологість ґрунту і проводити полив. Після зимівлі можна знову винести горщик, коли мине загроза заморозків.

При зимівлі у відкритому ґрунті черешки рослини обов’язково відрізають, щоб їх не побило морозом. А «пеньки» засипають або вкривають агроволокном.

Як посадити хосту в домашніх умовах в горщику

Як доглядати за хостів восени і підготувати до зими

Тепер розберемося з тим, як правильно посадити хосту будинку в горщику як звичайне домашнє рослина.

На дно укладаємо дренаж, потім шар перегною. Далі досипаємо землі до потрібного рівня і проводимо мульчування.

Тримати хосту можна вдома, на веранді, на балконі. Але вибирати краще невеликі сорти функии. Наприклад, мишачі вушка.

Взимку у рослини період спокою, тому її потрібно перемістити в більш холодне місце.

Як красиво посадити хосту на ділянці фото

Нижче ми приготували для вас кілька фотографій хости в саду.

Здійснюючи висадку рослини, орієнтуйтеся на власний смак і завдання, які стоять перед вами. Якщо не впевнені в собі, то можете звернутися до флориста або підглянути вдалі рішення в інтернеті.

Популярні сорти і види хости з фото

Популярність хости привела до того, що розведенням нових сортів активно займаються селекціонери. Відомо безліч різновидів функии. Вони відрізняються зовнішнім виглядом куща, але, головне, структурою і будовою листових пластин. Розрізняються форми, текстура, забарвлення і розмір листових пластин.

Нижче ми представили коротку довідку по найпопулярнішим різновидам функии.

Білі пір

Досить цікавий різновид з кремовим листовими пластинами, які згодом покриваються мережею зелених жилок.

Подорожникова

Отримала свою назву за листя, яка дуже схожа на подорожникова, тільки значно більше розміром.

Навіть забарвлення листових пластин у цих рослин схожа.

Блакитна

Це навіть не окремий сорт, а ціла сукупність сортів, серед яких Блю кадет, Канадська блакитна, Біг Дедді та інші.

Відрізняються синюватим відливом листя.

Мікс

Група сортів з листям різного кольору.

Не любить пересадки і ділення куща.

Блакитний ангел

Високоросла різновид.

Листя насиченого відтінку з синюватим відливом.

В ширину може розкинутися майже на 2,5 м.

Атлантіс

Використовується для вирощування в горщиках.

Щільний кущ з жовто-зеленим листям.

Уайт Февер

Гібридний сорт з кремовими листям.

Листя нагадують вершково-біле пір’я

Висота куща 30-35 см.

Антіох

Розкидиста функия з квітками лавандового відтінку.

Листя облямована.

Забарвлена ​​більш світлим, салатовим відтінком.

Серпень мун

«Класична» різновид з широким листям з золотистим відливом.

Володіє суцвіттями блідо-лілового кольору.

Багаторічна

Це, мабуть, найпоширеніша хоста.

Квітка догляд любить помірний, без перегинів в одну або іншу сторону.

Альбомаргіната

Середньорослий кущ з темними листовими пластинами з білою окантовкою.

Стійкий до впливу шкідників, вкрай невибагливий у вирощуванні. < br />

Ті Рекс

Чи відрізняється величезними зеленими листками.

Потужні черешки. До 2 м в ширину.

Мишині вушка

Невеликий кущик з маленькими увігнутими листочками.

На листових пластинах чітко помітні світлі прожилки.

White Feather (Вайт Фезер)

Незвичайний різновид.

Відмінність в тому, що листя мають ніжно-білий колір, а потім утворюють ніжно-зелені прожилки.

Альбопікта

Володіє щільними листям светловато, майже жовтого відтінку.

Вкрай морозостійкий.

Ліпстік блонд

Відмінність – жовті (іноді яскраво-жовті) листя з червоними черешками.

Форма листових пластин, скоріше, ланцетовидная, хвиляста.

Блю айвори

Широке рослина середнього зросту.

Найбільш насичене забарвлення набуває в тіні.

Має сизі листочки.

Хвороби і шкідники

 

Як доглядати за хостів восени і підготувати до зими

Як і будь-яка рослина на городі і в саду, хоста запросто може захворіти. Із захворювань найчастіше зустрічаються віруси, ботритис, коренева гниль, іржа і філлостікоз. Всі ці хвороби з’являються через неправильне догляду за рослиною. Хоча іноді вся справа може бути в сторонньому зараженні.

З шкідників небезпечні слимаки і гусениці. Рятувати хосту потрібно обробкою фунгіцидами та інсектицидами. Якщо не хочете обприскувати хосту хімічними препаратами, то ставте пастки від шкідників.

Часті помилки

Розберемо помилки, які допускають дачники, вирощуючи функію на своїх ділянках.

  • Неправильний підбір місця, де буде рости хоста. Посадка рослини повинна здійснюватися в півтіні для сортів з яскравим листям і в густій ​​тіні для темнолистові різновидів;
  • Неправильний полив. Функія любить вологу, якщо води їй бракуватиме, то у хости почорніють кінчики листя.
  • Розташування сортів з темними листям на сонці. Хоста – рослина тіні.
  • Рослина не підготовлено до зимівлі. Багато хто забуває провести обрізку хости восени. В результаті чого мороз завдає їй значної шкоди аж до загибелі квітки.

Відповіді на популярні питання

Нижче наведені найпопулярніші питання по посадці хости і догляду у відкритому ґрунті і відповіді на них.

Чи можна посадити хосту на сонці

Є деякі сорти (з жовтим листям (, які можуть рости і на сонці. Але все ж, щоб не занапастити квітка, ця рослина варто садити в тіні або півтіні.

Що посадити поруч з хостів в тіні

Якщо стоїть завдання розташувати хосту в густій ​​тіні, то кращими сусідами для квітки будуть папороті , які також не дуже вимогливі до висвітлення.

Що посадити поруч з хостами на клумбі, уздовж забору і доріжки

Так як посадити хосту навесні потрібно тільки після зникнення останньої загрози заморозків, то і сусідів їй потрібно підібрати відповідних.

Добре виглядають поруч папороті або лілейники. Також поруч можна розмістити невисокі хвойні рослини.

Висновок

Хоста – квітка, догляд і вирощування в саду якого подужає навіть новачок. Через це культура стала надзвичайно популярною серед садівників-любителів.

Рослина досить невибаглива, і добре росте в тіні. Тобто їм можна прикрасити тінисті ділянки в своєму саду. При цьому квітка не позбавлений декоративності і досить симпатично виглядає на клумбі.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал