Як правильно зберігати цибулю і часник на зиму в домашніх умовах: кілька популярних порад

Після збору врожаю необхідно правильно вибрати умови зберігання часнику і цибулі, щоб всі весняно-літні старання не були марними і урожай не згнив. Є кілька порад, які допомагають зберігати плоди в цілості й схоронності.

Як вирощувати урожай

Якість зберігання також залежить від того, який вибрали сорт, як вирощували:

  • краще використовувати сорти, у яких тривалий термін зберігання. Звичайний цибуля та ярий часник мають тривалі терміни зберігання;
  • не можна перенасичувати грунт добривами, це погано позначається на якості плодів;
  • урожай збирають вчасно, тільки після повного дозрівання в суху погоду, щоб була можливість підсушити часник і цибулю. Перо відрізають тільки після висихання плодів.

Як зберігати врожай

Можна скористатися кількома варіантами: холодним, теплим і комбінованим.

При першому варіанті, плоди зберігаються найкраще, тому що прохолода не дає їм проростати, гнити і зволожувати, не відбувається втрата поживних речовин. Термін зберігання в прохолоді – близько 9 місяців. Для цих цілей підходить підвал, утеплений сарай або балкон.

Як правильно укладати на зберігання

Цибулю і часник добре просушується, видаляються брудні верхні шари лушпиння, обтрушується корінь від землі. Можна сортувати плоди, щоб в першу чергу пустити в їжу ті, за якими видно, що вони не будуть довго лежати.

Після видалення всього зайвого, цибулю і часник ще просушують і укладають в провітрюваному приміщенні: свіже повітря обвіває плоди і не дає розвиватися цвілі, прибирає вологу.

Оптимальний температурний режим – 2 градуси, при вологості не більше 80%.

Зберігання в домашніх умовах

  1. Зберігати краще в підвалі, утепленому сараї, гаражі, балконі, щоб було прохолодно, але не нижче – 3 градусів.
  2. Укладати урожай можна в картонні коробки, синтетичні мішечки – тара повинна провітрюватися і не створювати вологість.
  3. Щоб довше зберегти концентрацію корисних речовин в часнику, головки можна пересипати сіллю, сухим піском, змастити місця корінцем парафіном або воском, щоб «запечатати» їх і запобігти гниттю.
  4. Можна почистити зубки і укласти в банку, залити рослинною олією, вином. Але це більш підходить для заготівлі, призначеної для додавання в страви пікантних ноток, багато його так не роблять.
  5. Багато сушать часник в сушарках, маринують. Якщо часник і цибулю заморожувати, вони втрачають свою особливу гостроту і фітонциди.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал