Як я зрозуміла, що електронний тонометр «бреше»

Як я зрозуміла, що електронний тонометр “бреше”?

Розумію, що не тільки у мене є така проблема. Купуєте електронний тонометр, а він безбожно обманює. До цього у вас може бути тиск нормальний або трохи підвищений, а на новому тонометрі там мало не показники гіпертонії. 130/90 мм. рт. ст. і вище.

Ось саме так було у мене.

Я купила дорогий тонометр, і він почав брехати – завищувати мені тиск. Перший час я злякалася – невже я захворіла? Невже почалися якісь серцево-судинні проблеми. Але, Слава Богу, виявилося, що ні. Мій новий електронний тонометр бреше.

Отже, я розповім, як я зрозуміла, що мій тонометр бреше мені за показаннями.

  1. Перед тим, як купувати тонометр, я виміряла точний тиск у свого лікаря-терапевта в лікарні. Там вимірювання точні. У держустановах тонометри перевіряють щороку і відхилень в показаннях там бути не може (за рідкісним винятком). Я знала, що у мене нормальний тиск.
  2. Потім, після покупки тонометра, я виміряла відразу ж тиск вдома. І воно мало сильні розбіжності з лікарняними вимірами. Причому, я вимірювала собі тиск кілька разів за день, і завжди дані були різними. І не збігалися.
  3. Після того, як я точно зрозуміла, що мій тонометр спотворює показання, я вирішила ще раз уважно прочитати інструкцію. У ній зазначено, що допускається похибка до 15% (але знаєте, це дуже багато, як мені здається. Не знаючи цього нюансу, можна і справді дуже сильно запереживали з приводу свого стану)
  4. Як сказав мій лікар-кардіолог – якщо хочеться точних вимірювань, то повертайся до звичайного механічному тонометра.
  5. Виміряти тиск потрібно тільки в сидячому положенні, рука повинна бути на рівні серця. Перед вимірюванням не можна пити ніякі лікарські препарати, а також кава, чай. Між вимірами повинні бути дотримані тимчасові інтервали. Вимірювати тиск потрібно тільки в спокійному стані і під час вимірювання не розмовляти.
  6. На жаль, більшість сучасних електронних тонометрів “бреше”. Якщо потрібні достовірні результати, то звертайтеся до поліклініки!

УВАГА! Ця стаття носить виключно ознайомчий характер. Є протипоказання. Перед застосуванням рекомендацій і порад з статті ОБОВ’ЯЗКОВО проконсультуйтеся з лікарем! Будь-які поради з інтернету можуть нашкодити!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал