За цими ознаками визначають, що у вас проблеми з кишечником

Ознаки того, що у вас нездоровий кишечник.

Ваш кишечник є домом для трильйонів бактерій, а також дріжджів і вірусів, які живуть серед цих бактерій. Всі разом ці мікроорганізми називаються мікробіоми кишечника.

Коли бактерії, дріжджі і віруси, які живуть у вашому кишечнику, знаходяться в рівновазі, інша частина вашого тіла теж знаходиться в гармонії. Однак, коли все йде шкереберть, і погані бактерії можуть взяти верх над хорошими, це може привести до нездорового кишечнику (також званого дисбактеріозом кишечника), що негативно позначається на решті частини вашого тіла.

Ось деякі ознаки, на які варто звернути увагу:

1. Гази і здуття живота

Газ виробляється як нормальна частина процесу травлення і ферментації в кишечнику, проте деякі штами кишкових бактерій, природно, виробляють більше газу, ніж інші. Якщо у вас буде більше цих «поганих» штамів, які виробляють супергаз, це може привести до надмірної ферментації, затримки газу в кишечнику і здуття живота.

2. Діарея

Випадковий рідкий стілець в якийсь момент впливає на всіх, але хронічна або гостра діарея може бути ознакою надмірного зростання бактерій, які живуть в кишечнику в невеликій кількості, але можуть створювати проблеми при їх розмноженні.

Діарея також може погіршити здоров’я кишечника, витісняючи корисні бактерії в кишечнику, що сприяє ще більшому дисбактеріозу кишечника.

3. Запор.

Хоча дослідники не змогли визначити єдину першопричину запору, в одному науковому огляді вказується, що функціональний запор і синдром роздратованого кишечника з запором пов’язані з дисбалансом кишечника.

Люди, які страждають запорами, зазвичай мають більш низькі рівні певних типів бактерій, включаючи біфідобактерії, в зразках випорожнень. Ось чому додавання цього типу пробіотичного штаму може допомогти поліпшити травлення.

4. Розлади настрою.

Ваш мікробіом грає життєво важливу роль у вашому психічному здоров’ї і вашої реакції на стрес. Хоча точні механізми не зовсім ясні, є свідчення того, що певні гормони, що виробляються в кишечнику – всі разом звані кишковими пептидами – контролюють передачу сигналів між кишечником і мозком (і навпаки). Якщо цей гормональний баланс порушений, це може сприяти неспокою і інших розладів настрою.

5. Погана концентрація.

Ваш кишечник виробляє нейротрансмітери, які безпосередньо пов’язані з настроєм, думками і іншими когнітивними здібностями, такими як концентрація. Дослідження показують, що дисбактеріоз кишечника може негативно позначитися на навчанні і пам’яті і сприяти запальним реакціям в головному мозку.

6. Запалення шкіри і прищі.

Засоби для місцевого догляду за шкірою часто рекомендуються при екземі, псоріазі, акне і інших запальних шкірних проблемах, але в багатьох випадках винен нездоровий кишечник. Кишечник безпосередньо пов’язаний зі шкірою через так звану вісь кишечник-шкіра.

Він грає роль в гомеостазі шкіри і запальних реакціях, які роблять вашу шкіру чистою і здоровою. Ваша шкіра також має власний мікробіом, і бактерії в кишечнику безпосередньо впливають на баланс бактерій на вашій шкірі. Дисбаланс в кишечнику може викликати дисбаланс у вашій шкірі, що призводить до таких речей, як акне, атопічний дерматит і псоріаз.

7. Тяга до цукру.

Мікроби в кишечнику дійсно добре намагаються змусити вас їсти ту їжу, яка їх годує, і допомогти їм рости. Але різні види мікробів люблять різну їжу.

Наприклад, дріжджі харчуються цукром, біфідобактерії люблять харчові волокна, а бактерії Bacteroidetes воліють жирів. Якщо ваш кишечник містить занадто багато дріжджів, це може привести до сильної тяги до цукру, що в кінцевому підсумку увічнить нездоровий цикл кишечника.

8. Хронічна втома.

Дослідження показують, що у людей з синдромом хронічної втоми аномальний рівень певних видів кишкових бактерій. Насправді зв’язок між нездоровим кишечником і хронічною втомою настільки сильна, що, за оцінками одного дослідження, 80% людей з хронічною втомою можна діагностувати, просто подивившись на кишкові бактерії.

Нездоровий кишечник також може негативно вплинути на ваш циркадний ритм, що може порушити сон і викликати у вас почуття надмірної втоми протягом дня.

9. Збільшення ваги і ожиріння.

Є кілька чинників, які сприяють збільшенню ваги, але часто забувають про бактерії в кишечнику. Одне дослідження вивчало мікробіом кишечника у худих і повних близнюків і показало, що у близнюків з надмірною вагою зменшилась бактеріальна різноманітність – або менше видів бактерій в кишечнику.

Певні види бактерій також можуть впливати на збільшення ваги, оскільки бактерії допомагають розщеплювати їжу і сприяють засвоєнню організмом поживних речовин.

10. Аутоімунні захворювання.

Мікробіом кишечника безпосередньо впливає на вашу імунну систему. Коли ваш кишечник здоровий, ваша імунна система здорова. Але коли все стає неврівноваженим, це може привести до імунних порушень, таким як аутоімунні захворювання.

Дослідження пов’язують нездоровий кишечник з декількома аутоімунними захворюваннями, включаючи ревматоїдний артрит, діабет 1 типу, розсіяний склероз і аутоімунне захворювання печінки.

Інше дослідження показало, що коли певні бактерії, звані Enterococcus gallinarum, занадто швидко розмножуються, вони можуть переміщатися за межі кишечника в печінку і інші тканини, де вони сприяють розвитку аутоімунних захворювань.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал