8 продуктів, які розріджують кров і запобігають тромбозу

Антикоагулянти — це особлива категорія препаратів, які призначаються для запобігання утворення кров’яних згустків, які блокують великі судини і провокують інсульт або інфаркт. Зазвичай їх вживають схильні до тромбоутворення в результаті хірургічного втручання або різних патологій коронарної артерії люди.

Всім нам відомо, що проблему набагато краще запобігти, ніж після вирішувати. Підтримувати нормальну щільність крові можна за допомогою продуктів харчування. Безумовно, їх ефективність не така висока, як у спеціалізованих препаратів, але їх бажано включити в раціон як профілактичний засіб.

1. Часник

Вживання сирого часнику в рамках здорової дієти знижує ризик захворювання атеросклерозом, для якого характерна поява новоутворень на стінках судин, що утруднюють циркуляцію крові. Також цей овоч сприяє нормалізації артеріального тиску, тобто забезпечує серцево-судинній системі подвійний рівень захисту. Часник в комбінації з різними травами і спеціями додасть більшості стравам особливий смак і аромат, а також дозволить безболісно відмовитися від надмірного споживання солі.

2. Кайєнський перець

Гострий перчик дарує їжі особливі нотки, а також дуже цінується за високий вміст саліцилатів, що сприяють розрідженню крові. Саме завдяки їм знизити ризик виникнення згустків в судинах можна за допомогою аспірину — приблизно таким же ефектом володіє і цей овоч.

3. Куркума

Куркумін, що міститься в цій приправі — чудовий засіб для боротьби з поганим холестерином. Він ефективно знижує його рівень і перешкоджає накопиченню бляшок в судинах, що також добре впливає на процес розрідження крові.

4. Імбир

Протизапальні властивості кореня імбиру надають для організму приблизно таку ж дію, як і куркума. Він доступний в різних форматах, однак найбільшу користь для здоров’я можна отримати, вживаючи його свіжим, наприклад, додавши невеликий шматочок в чай.

5. Кориця

У складі цієї спеції також міститься куркумін, відомий своїм антихолестериновим впливом, який знімає запалення і знижує артеріальний тиск.

6. Ананас

Деякі фахівці вважають, що бромелайн, на який багаті ананаси, має протизапальний і антикоагуляційний ефект. Варто відзначити, що масштабними науковими дослідженнями це поки не підтверджено.

7. Журавлина

Сама по собі ця ягода, як і сік з неї, багата антиоксидантами, які сприяють виведенню токсинів і загальному зміцненню імунітету, зниження інтенсивності запальних процесів, а також забезпечують надійний захист серцево-судинній системі.

8. Томати

Соковиті і ароматні плоди цієї культури рясніють вітаміном С і лікопеном, що надають позитивний вплив на судини і функціонування серцевого м’яза.

Кожен з перерахованих в нашому переліку продуктів — це смачне доповнення до здорової дієти, що сприяє природному розрідженню крові і запобігає утворенню згустків. Разом з тим необхідно пам’ятати, що в споживанні їх важливо дотримуватися помірності. Також вони не можуть застосовуватися в якості альтернативи призначених лікарем спеціалізованих препаратів.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал