Покрокові рецепти приготування баклажанів часником на зиму з перцем, морквою і цибулею
Варіант 1: Баклажани з часником на зиму – покроковий рецепт з фото
Якщо ви любите баклажани і заготовки з них, тоді вашій увазі пропоную смачний і випробуваний часом рецепт – смажені баклажани з часником і петрушкою. Смачною цю заготовку не назвати, вона просто неймовірна, кожен шматочок рум’яного баклажана просочений ароматом часнику і зелені.
Подавати заготовку до столу можна до будь-якої страви, баклажани ідеально підійдуть як до каш, картоплі, так і м’яса, птиці, риби. Заготівля таких синеньких дуже проста, не вимагає особливих навичок, також тут відсутня додаткова стерилізація, що значно скорочує час перебування на кухні. Що ж, приступимо!
Інгредієнти :
- Баклажани – 350 г
- Часник – 3 зубчики
- Петрушка – 6 гілочок
- Масло рослинне – 70 мл
- Сіль – 1 ч.л.
- Цукор – 2 ч.л.
- Оцет 9% – 1 ст.л.
- Вода – 50 мл
Як готувати баклажани з часником на зиму
Підготувати всі необхідні інгредієнти за списком. Вибрати свіжі, молоді баклажани. Вимити всі баклажани під струменем холодної води, після трохи просушити, хвостики обрізати з обох сторін. Нарізати баклажани невеликими довгастими шматочками. Якщо сині гірчать, пересипати сіллю і залишити на 15-20 хвилин, після промити і віджати зайву вологу.
Петрушку всю вимити і просушити, жорсткі гілочки обірвати, листочки петрушки нарізати дрібно.
Слідом розібрати головку часнику на зубчики, очистити від лушпиння і сполоснути. Нарізати часник дрібно і додати до петрушки.
У сковороді прогріти порцію олії, після підсмажити все
Додати зелень і часник в сковороду, підлити буквально 50 мл води і тушкувати баклажани 10 хвилин. В кінці приготування додати столову ложку 9% оцту. Закрити сковороду кришкою і вимкнути вогонь.
Баночки для такої заготовки повинні бути ретельно підготовленими – добре вимиті і стерилізовані. Наповнити банку баклажанами, залити сік з олією і оцтом – зі сковороди, відразу герметично закрутити і поставити дном вгору. Укрити банку ковдрою і залишити на добу. Через деякий час перенести заготовку в комору або підвал.
Смачного!
Варіант 2: Баклажани з часником на зиму – новий рецепт
З баклажанів можна приготувати багато смачних страв, в тому числі і заготовки на зиму. Вони чудово поєднуються з іншими овочами, можуть бути солодкими, солоними або гострими – кожен підбере собі рецепт на смак. Баклажани низькокалорійні, а також наповнені великою кількістю корисних мікроелементів. Страва підійде тим, хто відмовився від м’ясної їжі, так як в баклажанах багато ситного рослинного білка.
Інгредієнти:
- невеликий пучок кропу і петрушки;
- півкілограма болгарського перцю;
- 35 гр. дрібної солі;
- 70-80 гр. часнику;
- 35-40 гр. цукрового піску;
- півкілограма моркви;
- півкілограма цибулі ріпчастої;
- два кілограми баклажанів;
- 1200 гр. томатів;
- 600 мл. олії.
Покроковий рецепт баклажанів з часником на зиму
- Баклажани вимити прохолодною водою і зрізати плодоніжки. Нашаткувати овоч кружальцями завтовшки близько 1,5 см. Викласти в тарілку з широким дном, посолити і залишити на годину.
- Помідори вимити, зробити на кожному хрестоподібний надріз. Залити киплячою водою і залишити на пару хвилин. Потім вийняти з води і зняти шкірку. М’якоть розрізати на невеликі шматочки.
- Цибулю очистити від лушпиння і нашаткувати тонкими кільцями. З морквини зняти шкірку, нарізати овочі кружальцями.
- З болгарського перцю видалити насінну коробку і плодоніжки. Нарізати на невеликі кубики. З часнику видалити лушпиння і дрібно нашаткувати ножем.
- Зелень ретельно промити проточною водою і дрібно порізати.
- У велику каструлю скласти всі підготовлені інгредієнти шарами: морква, кільця цибулі, болгарський перець, потім часник, помідори і баклажани. Кожен шар розсипати сіллю. Верхівку закрити зеленню і налити в каструлю олію.
- Готувати, закривши кришкою, на вогні середньої потужності близько години. В цей час промити і простерилізувати банки.
- Перекласти готову овочеву суміш в банки і зверху кришками. Поставити їх в каструлю з водою і проварити протягом півгодини.
Готову закуску закупорити кришками, поставити догори дном і дати охолонути під теплою ковдрою. Потім зберігати в погребі чи холодильнику.