Черешня у власному соку на зиму – це відмінна консервація, яку бажано закривати саме в літній період і використовувати ті сорти черешні, які відрізняються відмінним смаком. Цей же рецепт хороший тим, що він не складний і ягоди відмінно «стоять» всю зиму і не потрібно турбуватися про що-небудь. Також таку черешню можна їсти просто так або використовувати її в якості начинки. Наприклад, якщо ви плануєте зробити пиріжки і не знаєте, з чим, тоді откупорьте банку з ягодами. Після цього викладіть їх в друшляк і дайте втекти зайвої соку. Тепер просто використовуйте ягоди в якості начинки для пиріжків.
При виборі черешні обов’язково використовуйте ягоди не перестиглі, але і не зелені. Якщо є бажання, тоді можете витягти з кожної черешні кісточки. Однак, така процедура зовсім необов’язкова.
Інгредієнти:
- Черешня – 300 м
- Сік лимона – 0,5 ст. л.
- Цукор – 5 ст. л.
Як приготувати:
1. В миску влийте воду і викладіть ягоди черешні. Після цього відірвіть все хвостики, вимийте кожну ягоду дуже добре.
2. Не забудьте переглянути їх, щоб не було зіпсованих.
3. Перекладіть черешню в миску пластикову або ж в каструлю, щоб можна було, потім її накрити кришкою з відповідним розміром.
4. Всипте вказану кількість цукру і вичавіть сік лимона.
5. Струсніть так, щоб цукор рівномірно розподілився по всі ягодам і був не тільки зверху, але і знизу.
6. Залиште ягоди на 2-3 години при кімнатній температурі. Періодично їх струшуйте. Після цього перекладіть їх в заздалегідь вимиту і простерилізованих банку.
7. Поставте її в ківш, на дно обов’язково покладіть чисту ганчірку або рушник. Залийте в ківш воду так, щоб вона була приблизно наполовину банки. Хоча, якщо розмір ковша дозволяє, тоді можна і «по плечики» банки або ж «шийку».
8. Стерилізуйте черешню буквально хвилини 3-5. Після цього відразу ж закрутіть банку щільно кришкою.
Якщо ж ви зупинили вибір на банках, які закочуються спеціальним ключем, тоді виконайте цю процедуру ретельно, так як від неї буде залежати « вистоять »чи банки всю зиму.
Ось так легко можна приготувати чудову на смак черешню у власному соку. І не забудьте, що зберігати консервацію обов’язково варто в прохолодному і бажано темному місці, наприклад, в погребі чи коморі.
Смачного!