Чому гуси не несуться?

Зазвичай вони починають нестися в лютому. Однак буває, що господар так і не дочекався взимку яєць. Найчастіше гуси не несуться через неправильний раціон: не вистачає вітамінів та мікроелементів, недостатня кількість корму чи, навпаки, перегодовування.

У раціоні обов’язково повинні бути вітаміни А, D, Е та групи В. Узимку корисно давати віники з кропиви та риб’ячий жир. Давайте сіль (не менше 2 г на голову). Також припинення яйцекладки може спостерігатись при холодній зимі та запізнілій весні.

У пташнику температура не повинна опускатись нижче 12 градусів, але оптимально – 18–25. У період яйцекладки важливо дотримуватись світлового режиму. Тривалість світлового дня має бути не менше 14 годин. Іноді причиною відсутності яйцекладки бувають проблеми зі здоров’ям птиці.

Гусям потрібно облаштувати гніздові ящики, розміром близько 50х50 см. Ставлять їх не пізніше, ніж за місяць до початку яйцекладки. Місце обирають затемнене, подалі від протягів. Важливо стежити за сухістю та чистотою підстилки у пташнику та гніздах. А може, ваша гусочка ще надто молода? Нестися вони починають у 5–6 місяців. Не забувайте про вигул!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал