Чому цибуля жовтіє в червні на грядках, що робити

Зміст

Іноді цибуля жовтіє на грядках на самому початку своєї вегетації, тобто в червні. Що робити в цьому випадку з жовтою цибулею, ми розповімо в цій статті.

Чому жовтіє цибуля в червні

Кожен городник хоче, щоб посадки радували здоровим видом – соковитими і зеленими листками. Жовті пір’я цибулі в червні викликають прикрість і паніку. Насамперед слід розібратися з причинами такого стану.

Якщо цибуля стає жовтою в серпні, то це цілком звичайне явище. Коли така ознака виявляється на початку літа, необхідно відразу вжити заходів. Залежно від причини жовтої цибулі різняться і способи боротьби з цією проблемою.

Шкідники

Найбільш часто рослинам шкодять різні комахи. Самий злісний з них – цибулевий муха. Личинки мухи здатні знищити всю грядку.

Що робити

Як тільки потеплішає, потрібно відразу висадити цибулю у відкритий ґрунт. Завдяки ранній посадці молоді рослини стануть міцними і стійкими до несприятливих умов. Крім того, грядку в червні регулярно оглядають на наявність комах.

Хвороби

Якщо цибуля не тільки став жовтим, а й показує всі ознаки гниття цибулини і інші подібні ознаки, то причиною можуть бути небезпечні грибки або віруси.

Що робити

Пошкоджені частини прибирають з грядки і спалюють. Потім потрібно підібрати правильний засіб, і відразу приступати до обробки.

Недолік вологи під час посушливої ​​погоди

Цибуля обов’язково буде жовтіти і висихати, якщо проводити полив в червні занадто рідко.

Що робити

Поливати цибулю теплою відстояною водою 1-2 рази в тиждень, в залежності від кількості дощів.

Вплив низьких температур

Якщо висадити цибулини занадто рано, то молоде листя підмерзають, а потім висихають і жовтіють.

Що робити

Грунт посипають сухою деревною золою або зрошують зольним розчином. Через пару днів стан цибулі нормалізується.

Цибуля вимагає підгодівлі

Найчастіше пір’я жовтіють в червні через нестачу азоту в ґрунті. В результаті зелене листя не ростуть, цибулю засихає і поступово опадає.

Що робити

Підгодувати посадки мікроелементами – сульфатом амонію, настоєм з коров’яку або селітрою .

Як зрозуміти, що цибулі не вистачає підгодівлі в червні

Коли рослина відчуває нестачу поживних речовин, якість врожаю помітно знижується. Брак підгодівлі у цибулинних завжди пов’язана з певними симптомами.

Дефіцит азоту

Листя бліднуть або набувають зелено-жовте забарвлення, а верхівки всихають. Пір’я можуть стати жорсткими або навпаки занадто млявими. Ознаки стають яскравішими при надмірному поливі і дії низьких температур.

Що робити, якщо не вистачає фосфору

Зростання рослини сповільнюється. Свіжого листя дуже мало, а на старих з’являються бурі і жовті плями. Цибулеві пір’я поступово відмирають від верхівок до основи. Недолік речовини сильно проявляється при вирощуванні в глинистому або погано обробленому ґрунті.

Що робити при дефіциті калію

Можна спостерігати жовтіють листя з закрученими сухими верхівками. Виникає некроз тканин рослини. Вирощені цибулини повністю не покриті лушпинням і мають маленький розмір. Недолік калію викликають зливові дощі і рясні поливи, після яких стоїть спекотна погода. При таких умовах земля пересихає і забивається.

Дефіцит міді

Пір’я цибулі жовтіють, потім бліднуть і стоншуються. До даного стану зазвичай призводить надлишок торфу або органічних добрив в ґрунті.

Дефіцит марганцю

Листя закручуються і жовтіють. Шийка цибулини стає товстою, а зростання цибулі сильно сповільнюється.

Дефіцит цинку

Рослини не ростуть у висоту, а їх листя сильно закручені або зовсім лягають на землю . Старе листя покриваються плямами оранжевого кольору, а на молодих з’являються специфічні, поступово жовтіють смужки. Недолік цинку найчастіше може виникнути на лужних ґрунтах з близько 8.

Що робити при нестачі бору

Цибулеві пір’я загострюються, кривляться і тріскаються, а їх забарвлення стає темною.

ВАЖЛИВО! Точних симптомів може і не бути, але зазначені ознаки допоможуть визначитися, які добрива застосовувати в конкретному випадку.

Точну відповідь про те, яких підгодівлі не вистачає рослинам, можна отримати тільки з аналізу ґрунту, проведеного в спеціалізованій лабораторії.

Як зрозуміти, що цибуля вразили хвороби і шкідники в червні

Цибуля дуже сприйнятлива до різних хвороб, які викликають грибок і віруси. Грибки знаходяться в ґрунті, рослинних відходах і самих цибулинах. Віруси переносять різні комахи.

Іржа

Спочатку на пір’ї з’являються жовті опуклі плями, а потім рослина гине.

Бактеріальна гниль і гниль донця

Характерна ознака захворювань – м’яка цибулина. Цибулеві пір’я також стають жовтими і відмирають.

ВАЖЛИВО! Все уражені рослини виривають і спалюють. Щоб запобігти захворюванню, посадковий матеріал замочують в препараті Фундазол.

Цибулева муха

В першу чергу, пошкоджується цибулина – вона гниє і стає надто м’якою. Комахи відкладають свої личинки всередині пір’я цибулі, що призводить до того, що культура жовтіє і засихає.

Досвідчені городники радять висаджувати цибулю у відкритий ґрунт в квітні – до появи мух. Крім того, морквяний грядка поблизу може відлякати шкідників. Якщо проблема з’являється в червні, застосовують хімічний препарат «Іскра».

Упаковка препарату може відрізнятися від представленої *

Стеблева нематода

Маленькі білі черви, які для харчування висмоктують сік з рослин. Щоб запобігти їх появі, цибулинки завжди обробляють препаратами перед посадкою. Ще одне профілактичні засіб – чорнобривці. Ці квіти садять між рядами, або роблять з них настій.

Тютюнові трипси

Коли на пір’ї цибулі в червні з’являються жовтіють точки і плями, то це означає, що на грядці оселилися шкідники. Від дрібних комах врятує допосадочна обробка ріпки і перекопування ґрунту восени.

Кореневі кліщі

Небезпечні личинки кліщів, які поїдають все тканини рослин. В результаті листя жовтіє, а цибулини перетворюються в рихлу масу. Для профілактики грядки регулярно підгортають, і обов’язково видаляють всю бур’ян.

Які народні засоби для поливу цибулі в червні можна використовувати, щоб не половів

Повернути цибульним посадкам здоровий зовнішній вид можливо, якщо діяти за допомогою перевірених народних засобів.

Нашатирний спирт

Універсальний засіб, що має дезінфікуючу дію. Крім того, нашатир містить велику кількість азоту і володіє різким запахом, який відлякує шкідників. Для обприскування на 10 літрів води знадобиться 60 мл спирту. Даний засіб використовують не дуже часто, щоб не нашкодити посадкам.

Коровяк

Слід брати тільки перепрілий гній, щоб не допустити розвитку грибкового захворювання. Один кілограм коров’яку додають в відро води і наполягають 7 днів. Розбавляють так: 1 частина отриманого настою до 20 частин води. Поливають тільки простір між рядами. Повторна підгодівля – через 20 днів.

Дріжджовий розчин

Дріжджі, які використовують в кулінарії, містять велику кількість мінеральних і органічних речовин. Вони є чудовим добривом для грядок. 100 грам порошку і 10 грам цукрового піску розводять в трьох літрах теплої води. Настій буде готовий через добу. Далі на відро води беруть 200 мл отриманого розчину. Грядки рясно поливають, а потім вносять туди дріжджі.

ВАЖЛИВО! Щоб досягти максимального ефекту, удобрюють цибулю тільки в теплу і безвітряну погоду.

Які ефективні препарати можна використовувати від пожовтіння цибулі в червні

Коли прості домашні засоби не допомагають, на допомогу приходять фунгіциди.

Метронидазол

Популярний антибактеріальні препарат, який продають у звичайній аптеці. Для боротьби з шкідниками на 5 літрів води знадобиться 2 таблетки. Отриманого розчину вистачить, щоб обприскати 1 кв. м. цибулевих пір’я.

Фітоспорін-М

Біопрепарат розводять по інструкції і використовують 1-2 рази на місяць. Сприяє активному плодоношення і бореться із захворюваннями цибулі.

Як доглядати за цибулею в червні, щоб не половів

Для здоров’я цибульних посадок необхідно наявність декількох факторів:

  • обробка матеріалу перед посадкою;
  • регулярний полив;
  • удобрений ґрунт;
  • обприскування від комах-шкідників.

Заходи профілактики від пожовтіння цибулі в червні

Основні причини того, що цибуля жовтіє, вже відомі. Відновити жовті пір’я дуже складно, тому потрібно знати, як запобігти проблемну ситуацію.

Найефективніші профілактичні прийоми:

  • дотримання правил сівозміни;
  • використання здорового посадкового матеріалу збільшує стійкість цибулі до захворювань;
  • посадка цибулі в певний час;
  • щотижневий огляд цибульних грядок на наявність шкідників.

Часті помилки

  • Обробка зелені цибулі хімічними препаратами. Якщо цибуля вирощується заради зелених пір’я, то обробляти його можна тільки біопрепаратами. Хімічні речовини при попаданні в їжу завдадуть серйозної шкоди здоров’ю.
  • Посадка цибулі в одному місці кілька років поспіль. Бажано щороку міняти розташування лушпиння грядки, щоб земля була родючою.

Відповіді на часті питання

Чи можливо врятувати жовтіючу в червні цибулю?

Важливо відразу видалити пошкоджені рослини, з’ясувати причину і почати боротьбу з шкідниками. Це дозволить зберегти більшу частину врожаю.

Як часто потрібно поливати лушпиння грядку в червні, щоб листя не жовтіли?

На початку літа слід проводити полив до двох раз в тиждень.

Висновок

Цибуля – прекрасна добавка до багатьох страв. Він володіє антибактеріальними властивостями і дуже корисний для людини та інших рослин, розташованих поблизу.

Якщо ставитися до посадкам з особливою увагою, вчасно виявляти та усувати хвороби і шкідників – цибулини виростуть великими і здоровими.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал