Коли і як правильно посадити півонії навесні, особливості посадки квітів, куплених в магазині

Півонії можна садити навесні або восени. Ці квіти користуються попитом у садівників.

Півонії виглядають ефектно і яскраво, вписуються в будь-який ландшафт. Але садити півонії на присадибній ділянці потрібно за певним алгоритмом. І варто враховувати сприятливі дні для посадки за місячним календарем.

В якому випадку півонії краще садити навесні, а коли краще восени?

Взагалі, садити півонії краще восени, коли рослини наростили достатню кількість коренів. Тоді у них настає період спокою, і квіти простіше переносять процедуру.

Навесні, навпаки, культури розвивають зелену масу. В процесі посадки можна легко обламати стебла, що погіршить приживлюваність рослини.

Якщо саджанець ви отримали взимку або на початку весни, то до осені тримати його не варто. Краще висадити рослину раніше, відразу після сходу снігу.

Також садити навесні і влітку рекомендують деревовидні різновиди півоній із закритою кореневою системою.

Як вибрати відповідний день для посадки?

Садити півонії навесні бажано під час активного росту коренів, який відбувається в квітні – травні. Можна провести захід в березні, відразу після сходячи снігу. Але важливо враховувати фазу місяця, щоб рослини легше перенесли процедуру.

Так, садити півонії краще на зростаючий місяць. У цей час вони швидко приживаються, і починають нарощувати коріння. На убуваючий місяць посадка небажана, так як рослини погано розвиваються в цей час.

УВАГА! Категорично заборонено садити квіти в Молодик і Повний місяць. Періоди критичні для рослин, і тривожити їх не можна.

Коли садити півонії навесні в 2022 році за місячним календарем, сприятливий час

Навесні 2022 року в кожному місяці є кілька сприятливих днів за місячним календарем, в які варто садити півонії. Тоді вони легко адаптуються на новому місці, і почнуть швидко розвиватися.

Березень

В березні проводити посадку півоній варто в такі дні: 7, 12, 15, 16.

Квітень

Садити квіти краще 7, 11, 18 квітня.

Травень

У травні для посадки півоній стануть такі дні: 9, 15, 18.

Коли садити півонії навесні в 2022 році за місячним календарем не варто

Навесні 2022 років немає кілька несприятливих днів, в які садити квіти на клумбу можна:

  • 6, 21 березня;
  • 5, 19 квітня;
  • 5, 19 травня.

Коли садити півонії навесні в залежності від регіону

Приступати до посадки півоній навесні бажано незадовго після сходу снігу, коли земля вже відтанула, але не дуже прогрілася.

У південних регіонах цей час настає в середині – кінці березня. У центральних областях і на півночі країни приступати до процедури не слід раніше середини – кінця квітня.

Як правильно посадити півонії навесні, покроково

Під час висадки півоній навесні варто дотримуватися такої інструкції:

  1. З посадкової ями прибрати верхній шар ґрунту.
  2. Саджанець встановити по центру поглиблення і акуратно розпрямити його коріння. Важливо, щоб відростки були спрямовані в сторони і вниз посадкової ями.
  3. Додаючи ґрунт порціями, засипати порожнечі. Важливо, щоб нирки виявилися на 3-5 см нижче поверхні ґрунту.
  4. Грунт обережно утрамбувати руками. Не можна притоптують ґрунт ногами, адже можна зламати нирки півоній.
  5. Навколо куща сформувати поливальний коло, насипавши по діаметру горбик землі. У нього влити воду кімнатної температури (5-10 л). Можна додати в рідину стимулятори росту «Корневин» або «Епін» (1 г на 1 л). Препарати прискорять укорінення культури.
  6. Якщо ґрунт осів, то варто додати нову порцію.

Поверхня клумби мульчувати торфом або перегноєм. Товщина шару матеріалів повинна досягати 10-15 см.

Як правильно підготувати посадкову яму

Готувати посадкову яму для півонії потрібно заздалегідь, бажано ще з осені, але можна зробити її і за 3-4 тижні до заходу. Для початку потрібно вибрати відповідне місце, слідуючи таким рекомендаціям:

  • Садити квіти слід на добре освітлене місце, з південної або південно-західного боку ділянки. Півонії приживуться і в півтіні, але їх цвітіння буде менш пишним, і тривалим.
  • Клумба повинна бути захищена від протягів і різких поривів вітру, але з хорошим доступом до свіжого повітря.
  • Відстань між півоніями і господарськими будівлями має сягати 100-150 см.
  • Не можна садити квіти в низині, на заболочених ділянках, і місцях з близьким заляганням ґрунтових вод. Також потрібно заздалегідь подбати про дренажі, так як культури не переносять застою вологи у коренів.
  • Півонії віддають перевагу легкій, родючу суглинку з нейтральною або слаболужною реакцією. Якщо на ділянці ґрунт занадто щільний, то варто розбавити його торфом або піском.

Готувати місце під посадку потрібно за такою інструкції:

  1. Викопати яму з глибиною в 80 см і діаметром в 70 см.
  2. На дно насипати шар дренажу з товщиною в 10-15 см. Для цього використовувати бита цегла або шифер, керамзит, дрібний щебінь або грубозернистий пісок.
  3. Половину викопаної землі ретельно змішати з компостом або перегноєм (10 л), деревною золою (300 г) і суперфосфатом (100 г). Якщо ґрунт кислий, то варто додати в неї гашене вапно (150-200 г).
  4. Сумішшю заповнити посадкову яму. Присипати викопаним ґрунтом, сформувавши невеликий горбок.

Підготовлене місце можна прикрити плівкою, щоб запобігти швидкому випаровуванню вологи.

Як підготувати саджанці півоній

Перед посадкою потрібно оглянути саджанці, і якщо є ознаки гнилі або пошкоджень, то слід зрізати пошкоджені місця.

В процесі потрібно використовувати гострий і стерилізований інструмент.

Коріння знадобиться вимочити в розчині фунгіциду «Максим» або «Превікур» протягом 20 хв.

Квітка злегка підсушити, і присипати місця зрізів подрібненим активованим вугіллям або деревною золою.

Як посадити півонії навесні, куплені в магазині

В магазинах саджанці півоній продаються в контейнерах. І садити їх потрібно методом перевалки:

  1. Саджанець дістати з контейнера, намагаючись не руйнувати земляний кому. Зробити це буде простіше, якщо за 12-15 год. До заходу рясно полити саджанець.
  2. Кущ встановити по центру посадкової ями, і засипати порожнечі ґрунтом. Коренева шийка повинна виявитися на тому ж рівні з землею, що і раніше.
  3. Зробивши поливальний коло, влити під чагарник 5-10 л води.

Поверхня клумби мульчувати шаром перегною або компосту, товщиною в 10-15 см.

Хитрощі весняної посадки півоній

Щоб поліпшити приживлюваність півоній, варто обробити їх коріння« глиняного бовтанку ».

Для її приготування потрібно розвести у воді (10 л) таблетки «Гетероауксин» (2 шт.) І мідний купорос (50 г). Отриману рідину змішати з такою кількістю глини, щоб маса придбала консистенцію густої сметани.

В неї слід занурити коріння квітів, і підсушити їх в темному прохолодному місці протягом 24 год., А потім висадити в ґрунт.

УВАГА! Якщо півонії висаджуються в травні, коли встановилася тепла погода, то клумбу варто спочатку вкривати плівкою. Також можна встановити над кожним кущем пластикову пляшку, об’ємом в 5-6 л., З обрізаним дном і без кришки. Таке укриття допоможе утримати вологу біля коріння, і запобіжить їх перегрів.

Як доглядати за півоніями посадженими навесні

Догляд за півоніями після посадки складається переважно з поливу. І перші 3 дні зрошувати клумбу варто щодня.

Кожен кущ потрібно виливати 15-20 л води. В процесі вливати воду слід виключно під корінь, намагаючись не потрапляти на листя і стебла.

В подальшому поливати квіти потрібно не частіше 1 разу на 10 днів, і тільки у випадках посушливої ​​погоди.

ВАЖЛИВО! Для зрошення клумби не можна використовувати воду, взяту безпосередньо зі свердловини або колодязя. Інакше від впливу холодної вологи рослини стануть вразливі до грибкових захворювань. І воду варто попередньо зігріти на сонці до температури + 22 … + 24 ° C.

Якщо в посадкову яму були закладені добрива, то підгодовувати квіти не знадобиться протягом 1-2 років. Але краще періодично обприскувати чагарники розчином «Епін» або «циркону», які прискорять укорінення квітів.

Після кожного поливу або дощових опадів потрібно розпушувати поверхню клумби. Інакше ґрунт ущільнився, що погіршить аерацію коренів. Але розпушувати ґрунт необхідно обережно, щоб не пошкодити молоді рослини.

Чи зацвітуть півонії, посаджені навесні в той же рік?

Молоді трав’янисті півонії, віком в 1-2 роки, не випустять бутони до наступного сезону. Дорослі екземпляри можуть сформувати квіти. А деревовидні різновиди культури почнуть формувати бутони тільки через 2-3 роки після посадки.

ДОВІДКА! Якщо кущ сформує бутони, відразу їх видалити. Тоді рослина буде витрачати сили на нарощування коренів, і швидше приживеться на новому місці.

Поряд з чим можна посадити півонії

Півонії відмінно поєднуються з ірисами, дзвіночками, клематисами і маргаритками.

Але краще вибирати сині, голубі, жовті, білі або фіолетові різновиди цих культур, щоб створити ефектний контраст. Між культурами варто дотримуватися дистанції, інакше вони будуть конкурувати за світло і вологу.

Привабливо півонії виглядають на тлі хвойних чагарників (ялівцю, туї) і дерев (ялини, сосни).

На якій відстані садити півонії один від одного

Звичайні півонії варто висаджувати на відстані 1 м один від одного. Дистанція між деревоподібними різновидами рослини повинна досягати 1,5-2 м.

Часті помилки

Недосвідчені садівники при посадці півоній часто роблять такі помилки:

  • Вибір невідповідного місця. Рослина погано приживається в тіні, і не переносить заболочені і занадто вологі ділянки. І на таких місцях саджанці нерідко гинуть.
  • Посадка без підготовки. Навесні півонії погано приживаються самі по собі. А підготовка саджанців і посадкової ями, значно підвищує шанс вкорінення рослин.
  • Сильне заглиблення або оголення точки зростання. Коренева шийка повинна бути заглиблена не більше і не менше, ніж на 3-4 см в ґрунт. При надмірному заглибленні рослина буде нарощувати листя на шкоду бутонам. А якщо нирки розташувати ближче до поверхні ґрунту, то вони замерзнуть при першому зниженні температури.
  • Підживлення після посадки. Якщо внести добрива під щойно висаджені квіти, то препарати викличуть опік коренів. І підгодовувати півонії можна не раніше, ніж через 1-2 місяці. Робити це потрібно тільки в разі, якщо добрива не були додані в посадкову яму.

Відповіді на часті питання

У садівників нерідко виникають такі питання, пов’язані з посадкою півонії:

Які саджанці краще вибирати?

Легше приживаються 3-4-річні, у яких присутні не менше 3-5 нирок, а довжина коренів досягає 20 см.

Чи можна висаджувати півонії вздовж паркану?

Можна, якщо ця ділянка добре освітлена. Інакше рослини будуть погано цвісти.

В який час дня краще висаджувати півонії?

Посадку квітів бажано проводити рано вранці або пізно ввечері. І краще вибрати для цього похмурий день. Інакше рослини будуть страждати від яскравого сонця, що негативно позначиться на їх укоріненні.

Висновок

Посадити півонії на присадибній ділянці навесні не так вже й складно, і з цим заходом впорається навіть початківець садівник.

Але для цього знадобиться підібрати для рослин підходяще місце, і провести захід в сприятливий день за місячним календарем.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал