Мало часник зібрати, потрібно ще його правильно зберегти – щоб не висох і не зіпсувався, а був соковитим до самого наступного року. Як показує практика, це – найважче, адже часник друг досить примхливий в цьому плані і часто вимагає танців з бубнем для організації зберігання врожаю.
Не всі, на жаль, можуть похвалитися наявністю просторої прохолодної комори в своєму господарстві: в таких приміщеннях (найчастіше вони зустрічаються в приватних будинках) добре зберігається і часник, і цибуля, і інші овочі або фрукти. А що робити тим, у кого немає місця? Часник ж в підвал не опустиш: в умовах підвищеної вологості він там неодмінно проросте і почне гнити.
Тому-то і доводиться найчастіше зберігати часник в квартирі.
Нижче розповім про найпопулярніші способи зберігання часнику в умовах квартири: можливо, щось і Вам щось стане в нагоді.
1. Мій улюблений спосіб зберігання часнику – це просто засипати головки в трилітрові банки і накрити їх перфорованими кришками. У такому вигляді вони до холодів стоять на балконі, в люті морози банки переміщаються в приміщення.
2. Чула ще про такий спосіб: в ті ж банки, куди поміщають часник, люди засипають сіль. Мовляв, в такому вигляді часник прекрасно зберігається до майбутньої весни. Але, з іншого боку, сіль прекрасно витягає вологу, часник може висохнути в цьому соляному полоні.
3. Добре просушений часник можна зсипати в звичайну картонну коробку і залишити її в такому вигляді в кімнаті. Так, наприклад, роблять мої батьки. Але мені особисто такий спосіб зберігання не дуже підходить: коробки створюють неохайний вигляд в приміщенні. У батьків таких проблем немає – вони удвох мешкають в просторій трійці і можуть собі дозволити виділити окрему кімнату для подібних потреб.
4. А як вам варіант зберігання часнику в старих капронових панчохах? І такий спосіб має місце бути: прихильники методу запевняють, що підвішені в капронові «ковбаски» часник і цибуля чудово зберігаються, а завдяки тому, що вішають панчохи на стіну, до того ж місце добре економлять. Так що чому б ні, якщо «краса» знаходиться не на видному місці?
5. Деякі займаються рукоділлям і плетуть цілі гірлянди з часнику чи цибулі: в такому вигляді часник, і справді, зберігається краще. Альтернативу «косам» можуть скласти «букетики» з часнику, коли довгі «дудки» цибулин не зрізати, а збираються в пучки. У такому вигляді їх підвішують і зберігають.
А який спосіб зберігання часнику у вас в фаворитах? Діліться в коментарях!