Обприскування малини під час цвітіння: від хвороб і шкідників, для зав’язі плодів, чим обробити

Обробка малини під час цвітіння від хвороб і шкідників необхідна, щоб зберегти кущ здоровим, а також домогтися багатого врожаю. Без цієї процедури можна нашкодити не тільки малиннику, а й інших культур, які ростуть на садовій ділянці, так як шкідливі комахи та хвороби швидко поширюються. Але потрібно правильно вибирати, чим обробити малину під час цвітіння від попелиці і мурах, а також інших комах. Це обумовлено тим, що велика ймовірність зворотного результату в разі помилки.

Навіщо обробляти малину

Постійне і правильне обприскування малини різними препаратами – необхідна процедура. Її важливо проводити для:

 • зміцнення коренів і підвищення приживлюваності при посадці;
 • забезпечення повноцінного пробудження після зимівлі, зменшити стрес при зміні температури;
 • підготовки культури до зими, щоб холоду рослина перенесло з мінімальними втратами;
 • активізації зростання;
 • підвищення врожайності;
 • зміцнення імунної системи;
 • внесення поживних компонентів;
 • профілактики зниження розвитку грибкових інфекцій і появи шкідників.

Крім цього, така обробка куща надає лікувальну дію. Це важливо, оскільки нерідко подібне обприскування – єдиний можливий спосіб вилікувати і врятувати культуру.

Коли потрібно обробляти малину від хвороб і шкідників

Перед тим, як приступати до захисту культури від хвороб і комах-шкідників, треба визначити, коли проводити обприскування. Так, займатися обробкою малинників від паразитів і хвороб необхідно по весні. Процедуру краще проводити відразу після сходу снігу до розпуску перших нирок рослини. Маніпуляція повинна бути виконана садівником до початку повноцінного росту куща.

При обробці важливо враховувати особливості клімату конкретного регіону:

 1. На Півдні країни приступити до обробки слід в кінці першого весняного місяця.

Коли хворі і пошкоджені ділянки рослини вилучені, використовувати їх для приготування компосту або в інших цілях не можна. Їх треба тільки спалити і якнайдалі від садової ділянки.

Увага! Можлива обробка і по осені, після опадання листя. На початку листопада необхідно з чагарника зрізати гілки, які вже не плодоносять, а також видалити сильно ослаблені пагони. Тільки після обрізки можна приступати до профілактичній обробці.

Чим обробити малину під час цвітіння від хвороб і шкідників

Перед тим як почати обробляти культуру, потрібно визначити, від якої хвороби або шкідника виникла потреба позбутися. Тільки після цього можна почати процедуру. З метою профілактики садівники вдаються до допомоги:

 • біологічних препаратів;
 • хімзасобів;
 • народних методів.

Кожен з цих варіантів ефективний, але перед застосуванням треба їх вивчити. Для вибору кращого засобу, потрібно розібратися з тим, наскільки постраждало рослина, тому що не у всіх випадках доцільно використовувати хімічні або народні засоби.

Хімічні препарати

Щоб обробити малину, власники садових ділянок використовують різні хімічні препарати. Так, найбільш популярні:

 1. Мідний купорос. Цей засіб допомагає в боротьбі з грибковими хворобами, зокрема – антракнозом і сірою гниллю. Розчин з мідного купоросу застосовують з метою обприскування листя, стебел і ґрунту. Для приготування засобу потрібно розвести порошок у воді з розрахунку 1 г речовини на 1 л. Працювати з розчином треба в рукавичках і окулярах, щоб уникнути попадання на відкриті ділянки тіла.
 2. Карбамід. Він насичує рослина азотом, який сприяє зростанню культури. Малину треба обприскувати сечовиною в разі поразки листя і довгоносиком. Для приготування розчину треба розвести 20 г сечовини в 300 мл води. Отриманого засобу вистачить для обробки 1 м² садової ділянки. Перед обприскуванням потрібно розпушити ґрунт біля кожного куща і позбутися від бур’яну. Проводити процедуру слід в сонячні безвітряні дні. Працювати з розчином необхідно в рукавичках, окулярах і масці.
 3. Залізний купорос. Засобом в концентрації 1% треба обприскувати кущ в разі поразки листя іржею і борошнистою росою. Для цього необхідно 10 г порошку розвести в 1 л води. Проводити обробку слід вранці або ввечері. Замінити залізний купорос можна нітрафеном і Топазом.

Увага! При забезпеченні правильного догляду та обробки хімпрепаратами малини двічі в рік, рослина починає плодоносити великими ягодами.

Крім цього, щоб захистити саджанці від хвороб і шкідників, садівники використовують і інші препарати. Так, для підвищення імунної системи чагарнику підійде Мікосан. У його складі є елементи, здатні знищити збудників грибкових інфекцій. Також ефективний і препарат у вигляді гранул «Здоровий сад». Ним користуються з метою захисту плодів від попелиці, пильщика та інших небезпечних шкідників. У складі засобу натрій.

Народні засоби

Справитися з хворобами і навалою паразитів можна і за допомогою народних засобів. Серед найбільш ефективних рецептів виділяють:

 1. Гірчиця – вона допомагає позбутися від виникнення личинок довгоносика. Для обприскування треба приготувати розчин: в відрі води розвести 20 г порошку і наполягати перед використанням 12 годин.
 2. Настій полину – ефективний спосіб в боротьбі з малини жуком. Для приготування засобу потрібно заварити гілки полину і настояти 12 годин. Після цього добре обробити малину. Проводити процедуру 2-3 рази за весну.
 3. Харчову соду – вона допомагає захистити рослину від довгоносика. Для цього потрібно в 10 л рідини розчинити 2 ст. л. речовини. Обприскати кущ таким складом потрібно в квітні і травні.
 4. Окріп – з його допомогою є можливість позбутися від багатьох видів паразитів і їх личинок. Перед використанням необхідно захистити коріння від попадання на них гарячої води. Для цього потрібно покрити ґрунт поліетиленом.
 5. бордоською рідиною. Застосовувати її краще восени після закінчення вегетаційного періоду, щоб не нашкодити рослинам. Для приготування розчину треба в 3 л води розвести 500 г вапна. Після цього долити ще 2 л теплої рідини. Потім у відрі води розчинити 40 г мідного купоросу, змішати обидві суміші і настоювати 20-30 годин.
 6. Нашатирний спирт – він може нашкодити малині, тому використовувати слід обережно, суворо дотримуючись дозування. Для приготування розчину в 10 л холодної води розвести 50-60 мл спирту з натертим хозмилом. Обприскувати двічі на місяць з перервою в 14 днів.
 7. Дьогтем – в 10-15 л рідини потрібно додати 2-3 ст. л. дьогтю.

Увага! Ефективність народних методів доведена тільки на перших стадіях розвитку хвороб.

Народні рецепти екологічно безпечні, тому багато власників садових ділянок вибирають саме їх. Але в основному їх використовують в комбінації з біологічними і хімічними препаратами.

Як правильно проводити обробку малини

Крім дотримання термінів і правильного вибору препаратів для зав’язі плодів і бутонізації, треба ще виконувати певні правила. Вони допоможуть зробити процедуру більш ефективною. Так, необхідно:

 1. Перед кожною обробкою оглядати чагарник на наявність пошкоджень, гнилі, здуття і плям.
 2. Позбавлятися від пошкоджених ділянок: їх треба зрізати і спалювати. Місця пошкоджень слід обробити садовим варом.
 3. Потрібно чітко розуміти, для чого проводиться обробка: для профілактики походять розчини в слабкої концентрації, а для лікування – в сильній.
 4. Проти шкідників потрібні інсектициди, а для боротьби з грибком – фунгіциди.
 5. Строго дотримуватися інструкції, яка йде до препарату.
 6. Проводити обприскування малини в сухий безвітряний день – або рано вранці, або пізно ввечері.
 7. Обробляти чагарник на дистанції 50 см.
 8. Процедуру проводити в такій послідовності: стовбур, гілки всередині крони, зовнішня частина, рухаючись зверху вниз.
 9. Розпорошувати препарати не тільки на рослину, а й на пристовбурні кола. Багато паразитів і грибки зимують в ґрунті і опалому листі.

Для обробки малини знадобляться такий інвентар і захисний одяг:

 • спеціальні окуляри і маска;
 • рукавички;
 • гумові чоботи;
 • спец.костюм (краще прогумований);
 • головний убір;
 • пульверизатор з насадками-розпилювачами.

Після проведення процедури треба добре промити інструмент, а одяг випрати. Після обробки городнику необхідно прийняти душ, використовуючи антибактеріальне мило.

Увага! Малина – колючий чагарник, поетом отримані в внаслідок обприскування подряпини треба обробити антисептиком.

З урахуванням регіону і особливостей сорту цвіте культура в кінці весни або на початку літа. В цей час рослини треба обробити від довгоносика, кліщів, а також від іржі та інших хвороб нашатирним спиртом, карбамідом, борною кислотою або трав’яним відваром.

Обприскування малини під час цвітіння – важлива процедура по догляду за садової культурою. Щоб отримати здоровий чагарник і багатий урожай, потрібно правильно стежити за рослиною, запобігаючи появі шкідників і хвороб.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал