Коли сіяти цибулю на розсаду в квітні 2024 за місячним календарем

Цибулю можна садити на розсаду і в квітні, ідеально підходить для цього, якщо вдало вибрати час за місячним календарем.

Насправді, багато сортів можна сіяти насінням на самому початку весни і отримати повноцінний урожай в кінці літа.

Які сорти цибулі сіють на розсаду в квітні

Досвідчені городники рекомендують вибирати розсадний метод і районовані сорти вітчизняної селекції однорічної цибулі. Вони найбільш адаптовані для вирощування на конкретній території.

Насінням сіють одно- або мало злакові різновиди цибулі раннього або середнього терміну дозрівання.

НА ЗАМІТКУ! У квітні садять розсадним способом види з періодом розвитку не довше 110 днів.

При однорічному вирощуванні перевагу віддають солодким або півострів видам.

Еллан

Ультраранній сорт, який успішно саджають на всій території. Прекрасно формує коренеплоди в умовах короткого літа.

Цибулини до 120 г мають кругло-плоску форму. М’якоть пухка з приємним солодкуватим смаком.

Юконт

Сорт з раннім терміном дозрівання. Формується тільки одна цибулина. Вегетаційний період становить 85-95 днів. Цибулини округло-плоскі, луска червоного кольору. Вага овоча досягає 100-150 г.

М’якоть м’ясиста, слабо-фіолетова. Смак гострий.

Кенді

Ранньостиглий гібрид, вегетаційний період становить 85-90 днів. Цибуля велика, вага досягає 500-800 м Луска золотистого кольору з соковитою м’якоттю і без гіркоти.

Цибуля невибаглива в догляді, відрізняється хорошою стійкістю до поширених цибульним захворювань. Прекрасно зберігається 4-6 місяців.

Стерлінг

Прекрасний середньостиглий гібрид з красивою сріблястою лускою. Гібрид відрізняється високими показниками врожайності. Маса досягає 700-800 м Ніжний солодкий смак цибулин.

Сорт відрізняється хорошими показниками лежкости (зберігається до 6 місяців), стійкістю до захворювань. Має лікувальні властивості, за призначенням універсальний.

Які сорти цибулі не варто сіяти на розсаду в квітні

Для однорічного вирощування через розсаду не підійдуть сорти цибулі з пізнім і середньопізніх періодом вегетації. З чорнушки виростити сівок вийде, але часу на формування овоча вже зовсім не залишиться.

Не сіють на розсаду багато-зачаткові різновиди, так як їх складно пересадити на постійне місце. В кінці квітня їх вже можна сіяти прямо на грядку. При вирощуванні розсади багато-зачаткові різновиди можуть вийти деформованими.

В яких регіонах і яку цибулю садять на розсаду в квітні

Грядка з цибулею є на кожному дачній ділянці, але не всі садять цю культуру розсадним способом.

Терміни посіву цибулі на посадку в залежності від регіону будуть відрізнятися. У різних районах можлива посадка не всіх різновидів. Наприклад, в більш холодному кліматі виростити за один рік цибулю насінням не вийде. У перший сезон отримують цибулю-сівок з чорнушки, а в другій – головки.

На замітку! Садити цибулю на грядку на вулиці можна виключно після того, як грунт прогріється до +12 ° С. Сигналом має стати початок цвітіння черемхи.

Територія цієї смуги підходить для вирощування цибулі різними способами. Насіння для розсади починають сіяти з кінця зими. У квітні можна посадити ультраранні гібриди і ранньостиглі різновиди. На отримання розсади в домашніх умовах потрібно близько 2 місяців. Якщо посіяти чорнушки на початку квітня, до кінця травня саджанці будуть готові до пересадки.

Таким же способом можна садити розсаду цибулі для отримання зелені.

Коли садити цибулю на розсаду в квітні 2024 року за місячним календарем, сприятливі дні

Вибирати числа для посадки цибулі на розсаду в квітні 2024 року можна, орієнтуючись на рекомендації місячного календаря. Від мети вирощування (на перо або головку) терміни посадки будуть відрізнятися.

Цибуля, яка планується садити на зелень, за місячним календарем сіють при зростаючому місяці. А ось для отримання великих цибулин вибирають ті дні за місячним календарем, коли місяць знаходиться в стадії спаду.

Сприятливі дні для посадки цибулі в квітні 2024 року за місячним календарем

Мета Сприятливі числа 1-2, 10, 18-19, 28-29

На зелень
Для отримання головки1, 5, 8-9, 13, 18 -19, 27-28

На замітку! На отримання розсади піде з моменту сходів приблизно 50-60 днів. Тому дату посіву вибирають відповідно до планованого терміном збирання врожаю.

Коли сіяти цибулю на розсаду в квітні 2024 року не варто

В відповідно до місячного календаря планувати посадочні роботи з цибулею, як і будь-який інший городньої культури, не слід на період повного місяця і Молодика, а також в дні, коли Місяць знаходиться в сузір’ї Водолія (самий неродючий знак зодіаку).

Для квітня по місячним календарем несприятливими є 7-9, 22-24 квітня.

Якщо садити чорнушки в сприятливі дні не виходить, слід зайнятися цією процедурою в будь-який час, крім забороненого місячним календарем періоду.

Особливості посіву цибулі на розсаду в квітні

Вибирають посівні ящики висотою 5-7 см. Готують живильний субстрат із землі, піску і торфу взятих в рівних частинах. Грунтом заповнюють тару для посіву, ретельно зволожують і роблять невеликі борозенки глибиною 1,5-2 см. Між рядами витримують відстань 5 см.

Насіння сіють в борозенки з інтервалом 2-3 см один від одного. Присипають зверху грунтом, зрошують водою з пульверизатора. Для створення парникового ефекту ємності з посадками накривають поліетиленовою плівкою або склом.

На замітку! Для розсади цибулі зручно використовувати спеціальні пластикові касети. Вони влаштовані таким чином, що саджанці можна переносити у відкритий грунт разом із земляною грудкою.

Як доглядати за розсадою цибулі, посадженої в квітні

Розсада цибулі невибаглива, тому складнощів в процесі не виникне. Після появи паростків плівку або скло знімають. Переносять в освітлене приміщення з температурою + 10-12 ° С. Через тиждень температурні умови змінюють:

  • температура в денний час – + 16-18 ° С;
  • вночі – 6-10 ° С.

Після того, як паростки трохи зміцніють, розсаду злегка проріджують, залишаючи між окремими паростками 2 -3 см.

Полив

Для поливу використовують виключно відстояну воду кімнатної температури. Цибуля погано переносить як нестачу вологи, так і перелив. Тому процедуру проводять у міру висихання грунту.

Поливати краще у вечірній час, акуратно, щоб не пошкодити тонкі пір’я.

Підживлення

Під час догляду за розсадою підгодівлю проводять мінімум 2 рази. Перший раз поливають живильним складом через 2 тижні після появи сходів. На 10 л води додають 10 г сечовини, 20 г суперфосфату, 5 г хлористого калію.

Другий раз удобрюють молоді рослини через 2 тижні. В якості підгодівлі можна використовувати той же склад. Також підійде розчин настою курячого посліду. На 10 л води беруть 1 л концентрованого поживної речовини.

Додаткове освітлення

Щоб розсада цибулі не витягнула, необхідно забезпечити світловий день тривалістю не менше 12 годин. Якщо денного світла не вистачає, встановлюють штучні джерела, наприклад, фітолампи, люмінесцентні або світлодіодні прилади.

На замітку! При освітленні не використовують світильники, де встановлені звичайні лампи розжарювання. Вони не дають належного результату.

Додаткове освітлення встановлюють на відстані 25 см від ємностей з розсадою. Перші дні лампу включають на 12 годин.

Прищипування

Щоб отримати міцної здорове молоде рослина в стадії появи третього пера проводять прищипування. Гострими ножицями вкорочують висоту на 2/3.

Процедура допоможе зміцнити рослина, а також попередити ломку пера.

Часті помилки

Вирощування розсади цибулі – процедура нескладна, але іноді виникають складності. Молоді рослини гинуть або починають сохнути. Причин кілька.

  1. Чорна ніжка. Грибкове захворювання, яке викликає гниття кореневої шийки. Рослина загниває близько ґрунту. Провокують захворювання висока вологість, перепади температури і брак свіжого повітря.
  2. Якщо на листках з’явилися жовто-зелені плями, то причиною їх утворення стало ще одне небезпечне захворювання – пероноспороз. Для боротьби використовують спеціальні препарати (Гамаір, Фітоспорін-М).
  3. Сохнути кінчики листя можуть через неправильного догляду від нестачі світла, вологи. Також низькі температури викликають в’янення рослин.
  4. Неякісний ґрунт. У землі можуть бути збудники захворювань, які спровокують розвиток хвороби і загибель цибулі.

Тільки дотримання правил агротехніки допоможе отримати міцну здорову розсаду цибулі, а в подальшому повноцінний урожай.

Відповіді на часті питання

У чому гідність розсадного способу?

За допомогою розсадного методу виходить скоротити термін вегетаційного періоду у відкритому грунті до 50-60 днів. Такий спосіб також істотно подовжує період зберігання врожаю.

Плюс однорічного вирощування цибулі через розсаду в економічності. Так як з пакетика чорнушки вийде багато саджанців. Вартість аналогічної кількості сіянки набагато вище.

Що робити, якщо розсада цибулі переросла

Садити перерослі саджанці цибулі складно. Вони погано приживаються і можуть пошкодитися під час транспортування.

Якщо розсада переросла, то відразу ж вкорочують стебло, залишаючи тільки 3 см пера. Після проведення процедури перенесення рослин розсади не відкладати.

Від яких шкідників слід захищати розсаду цибулі?

Існує кілька основних шкідників, які вражають цибульні рослини:

  1. Цибулева муха. Комаха відкладає личинки в цибулині. Молоді рослини гинуть, а головки деформуються. Використовують препарати Мухоїд, Землин, Медведтокс.
  2. Цибулевий трипс. Пошкоджує перо. Використовувати хімічні препарати небезпечно, так як шкідливі речовини накопичиться в голівці. Для відлякування використовують золу, нафталін і тютюновий пил. Ефективно в боротьбі з цибульним трипсом посадити грядку моркви, аромат якої буде відлякувати комаха.

Також постраждати посадки цибулі в будь-якому віці можуть від нематоди, кліщів, скритнохоботнік.

Висновок

Розсада цибулі дозволяє отримати хороший врожай цибулі за один сезон. Процес виходить більш економічним, ніж при придбанні готової сіянки. Щоб не розчаруватися в обраному способі, важливо дотримуватися всіх правил агротехніки і слідувати місячним календарем.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал