Чому висне смартфон: дієві поради з пришвидшення роботи телефона

Не має значення, який ви купили смартфон. Це може бути найновіший смартфон Самсунг, наприклад Samsung Galaxy A54, чи бюджетний телефон від китайського бренду на кшталт ZTE чи INFINIX. Жоден з пристроїв не застрахований від зависання та програмних збоїв.

Чому висне смартфон: дієві поради з пришвидшення роботи телефона

Це може проявлятися у різний спосіб: смартфон намертво зависає, додатки працюють повільно, ви не в змозі відповісти на вхідний виклик тощо. Не варто відразу ж панікувати, бігти у сервісний центр, чи здавати телефон по гарантії. Як свідчить практика, в переважній більшості самі власники смартфонів винні в тому, що їхній телефон починає виснути.

Причини зависання смартфонів

Найочевидніша причина – моральне старіння. Сьогодні технології розвиваються настільки стрімко, що придбані три-чотири роки тому смартфони вже не в змозі впоратися з новітніми додатками та вебсторінками. Якщо ви давно не оновлювали свій телефон і досі користуєтесь гаджетом, який придбали п’ять років тому, можливо, треба купити новий смартфон Самсунг. Цей виробник пропонує телефони на будь-який смак та гаманець.

Якщо ж ваш смартфон ще є актуальним, працює на одній з останніх версій Android, але все одно висне, причини можуть бути наступними:

  1. Недостатня кількість вільної пам’яті – як оперативної, так і вбудованої;
  2. Віруси;
  3. Давно не оновлювані додатки;
  4. Додатки, що працюють у фоновому режимі;
  5. Проблеми з апаратною частиною – можуть траплятися через неналежне поводження, перегрівання, падіння та пошкодження внутрішніх компонентів.

Якщо взяти до рук смартфон Самсунг, котрим користується пересічна людина, можемо побачити, що на ньому одночасно працюють декілька месенджерів, додатки соціальних мереж надсилають сповіщення, встановлено віджети погоди, не закрита купа вкладок в браузері тощо. Саме через це все смартфон починає дуже сильно виснути, його процесор перегрівається, а оперативна пам’ять забита на 80-90 відсотків. Звісно, жоден девайс, навіть флагманський Samsung S24 не витримає подібних перевантажень.

Чому висне смартфон: дієві поради з пришвидшення роботи телефона

Поради власникам, як пришвидшити роботу смартфона Samsung

Android та фірмова оболонка One UI від Samsung – це доволі прості та інтуїтивно зрозумілі системи, розібратися з якими не важко.

Як побачити, які процеси увімкнено в фоновому режимі

Знайдіть у налаштуваннях розділ “Батарея” чи “Акумулятор”. Тут можна перевірити, які програми споживають найбільше ресурсів. А біля робочих процесів стоїть відповідна позначка. Певні додатки потрібно, щоб працювали у фоні. Але, наприклад, інтернет-магазини чи онлайн-банкінг можна вимкнути.

Як швидко очистити внутрішню пам’ять на смартфоні Самсунг

Це можна зробити за лічені секунди через додаток Google Files. Тут є розділ “Очищення” та видалення тимчасових файлів, накопичених додатками. Регулярно видаляйте файлове сміття і ваш смартфон Самсунг почне працювати скоріше.

Як швидко очистити оперативну пам’ять на смартфоні Samsung

Знайдіть в налаштуваннях розділ “Обслуговування пристрою”. Тут ви знайдете оперативну пам’ять, яку можна оптимізувати, зупинивши непотрібні процеси. Програма все зробить самостійно. Зверніть також увагу на функцію RAM Plus для динамічного розширення оперативної пам’яті. Збільшення її обсягу надасть можливість пришвидшити роботу додатків.

Для оптимізації можна використовувати й наступні поради:

  • інколи вимикайте смартфон на ніч, аби він відпочив;
  • використовуйте перезавантаження;
  • регулярно проводьте перевірку на віруси;
  • вимикайте непотрібні сервіси, наприклад Bluetooth, GPS чи NFC, коли в них немає потреби.

Дотримання цих простих правил дозволить вам використовувати свій смартфон Самсунг ефективно та без гальмування.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал