Чим підживити часник у червні, щоб був розміром з кулак

Коли городник береться вирощувати часник, його турбують 2 речі. По-перше, щоб вершки не сохли і не жовтіли, по-друге, щоб коріння налилося великими головками. Ми розповімо, чим підживити часник, щоб усі ваші очікування виправдалися.

Часник зростає у 2 етапи: спочатку після сходів набирає зелену масу, потім розвиває підземну частину. На цих етапах важливо не кидати рослину на волю долі, а допомогти своєчасним допінгом. Безперечно, можна залишити як є, але тоді зібрані восени голівки будуть маленькими.

Чим підживити часник: 2 добрива для зростання та врожаю

Сходи ранньою весною беруть харчування із зубчика, який ви посадили у землю. Згодом цього харчування стає мало, а коріння ще недостатньо розвинене, щоб як слід тягнути корисні речовини з ґрунту. Тому вже за пару тижнів, скільки грядки не поливай, молоді листочки жовтіють і сохнуть.

Щоб цього не сталося, на етапі росту листя, як і з будь-якою іншою рослиною, дуже важливо дати азот. А у випадку із часником ще й сірку, яку він дуже любить. Без сірки часник погано засвоює азот – така особливість культури. Магній допоможе зміцнити коріння.

Отже, підживлення перше для часнику. На 10 л відстійної води візьміть по 1 ст. л. з гіркою аміачної селітри та сульфату магнію. Перемішайте. Рясно полийте часник під корінь.

Підживлення допоможе не тільки наростити соковиту зелень, але й суттєво потовстити стебло. А це вже ознака великих головок у майбутньому.

На другому етапі, коли часник уповільнює зростання верхів і спрямовує сили на розвиток головки, ми повинні заставити його робити це інтенсивніше. Ви легко визначите момент, коли потрібні добрива: після появи десятого листочка.

Друге підживлення для часнику має виключати азот, але містити калій та фосфор. І того, і іншого в надлишку в деревній золі. Для одержання розчину всипте 1 склянку золи на 10 л води. Полийте часник під корінь.

Важливо! Будь-які добрива слід вносити у вологий ґрунт – так рослини їх краще засвоять. Тому попередньо полийте грядки.

Ще один спосіб швидше донести харчування до коріння – зробити впритул уздовж грядки борозенку і в неї вже лити добрива.

Тепер ви знаєте, чим підживити часник, щоб він не сох і не жовтів, а головки виросли великими і довго зберігалися. Нехай городній клопіт вам буде в радість, а врожай вийде на славу!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал