Коли і чим підживити троянди в липні 2024 року, щоб рясно цвіли

Щоб троянда не втрачала своїх декоративних характеристик, необхідно здійснювати підгодівлю в липні, така процедура необхідна для пишного цвітіння.

Як правильно підживити троянди, ми розповімо в сьогоднішній статті.

У липні багато сортів троянд починають рясно цвісти. Після того, як рослина відцвітає, з’являється дефіцит поживних речовин, і рослині складно відновитися для повторного формування бутонів. Тому внесення поживних речовин в липні дозволяє домогтися наступних переваг:

 • кущ формує нові бутони;
 • суцвіття тривалий період зберігають свій зовнішній вигляд;
 • рослина краще переносить грибкові захворювання і атаку шкідників;
 • з’являються молоді пагони;
 • гілки куща стають більш еластичними і не ламаються вітром.

Щоб троянда пишно цвіла , її необхідно підживити. Особливо якщо рослина вже не один рік вирощується на ділянці.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Дорослі екземпляри слід підгодувати кілька разів і досить-таки рясно. Тому часто при відсутності поживних речовин кущ цвіте тільки один раз в сезон.

Чого потребують троянди в липні?

Для пишного цвітіння в липні квітам необхідні наступні речовини:

 • натрій;
 • калій;
 • фосфор;
 • магній;
 • азот.

Всі ці мікроелементи необхідні для того, щоб кущ формував бутони і пишно цвів протягом усього літа.

Що впливає на цвітіння троянди в липні

На цвітіння куща в липні впливають різні чинники. І це слід віднести:

 • бідний грунт, на якому росте трояндовий кущ;
 • сильна спека;
 • неправильний догляд;
 • вік куща.

Також на пишному цвітінні позначається кількість поживних речовин, які вносилися навесні. Якщо не підгодувати, рослина цвіте бідно.

Як підживити троянду в липні народними засобами

Для пишного цвітіння можна підгодувати різними поживними речовинами. Для підгодівлі в липні вибираються наступні корисні речовини.

Компост

Органічний продукт, який ідеально підходить, щоб їм підгодувати. Компост необхідно змішати в воді в пропорції 1 кг продукту на 5 літрів води. Таке добриво в липні збільшить цвітіння і зробить його пишним.

Дріжджі

Дріжджами можна підгодувати для пишного цвітіння. Дріжджовий розчин показує швидкі результати і збільшує цвітіння до пізньої осені.

В липні полив дріжджами рекомендовано здійснювати спеціально приготованим розчином.

З цією метою 200 грам продукту розчиняється в 5 літрах води. Для швидкого процесу бродіння, необхідно додати столову ложку цукру. Отримана суміш залишається до початку бродіння і після цього застосовується для поливу.

Деревна зола

Ефективний засіб, яким можна підгодувати протягом усього літа. Для пишного цвітіння необхідно на 1 дорослу рослину 200 грам золи. Продукт розподіляється під кущем і змішується з грунтом. У процесі поливу зола віддає необхідні компоненти рослині.

Нашатирний спирт

Підживити нашатирним спиртом слід для формування нових пагонів і бутонів. Для підгодівлі культури в літрі води розмішати столову ложку препарату. Отриманим розчином обробити листя і полити під корінь.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Для харчування часто використовується легкий розчин марганцю. Підгодувати розчином рекомендовано один раз кожні 15 днів.

Як вносити добрива трояндам в липні

Щоб отримати максимальну користь від використовуваних поживних препаратів необхідно ними правильно підгодувати.

Кореневе підживлення

Найбільш поширений вид. Для пишного цвіту застосовуються кілька способів підживлення кущів.

Використання рідких добрив

Щоб поживні речовини проникали в корені, використовуються розчини і рідкі добрива. Підгодувати речовинами рекомендовано тільки після розпушування і рясного поливу.

Сухі підживлення

Надають тривалу дію і також можуть продовжувати бутонообрзованіе. Сухі речовини рівним шаром розподіляються під кущем і змішуються з грунтом. Після внесення добрив культуру необхідно полити.

Підживлення по листу

Листова обробка необхідна не тільки для пишного цвітіння, а й підтримки здоров’я кущів. Використовується нашатирний спирт або слабкий розчин марганцівки. Проводиться процедура в вечірній час. За допомогою пульверизатора поживні речовини розпорошуються на кущ.

Ефективні препарати для підгодівлі троянд в липні

Для пишного бутоноутворення вибираються готові добрива. Препарати розроблені таким чином, щоб наситити кущі необхідними для цвітіння мінералами.

Bona Forte

Комплексне добриво передбачено для троянд. Препарат містить всі мінерали і оснащено зрозумілою інструкцією. Може використовуватися як для кореневої, так і листової обробки.

Родюча лійка

Рідка підгодівля призначена для комплексного догляду за рослиною протягом усього літа. Мінеральні компоненти, що входять до складу, продовжують цвітіння і роблять його пишним.

Нітрофоска

Речовина випускається у формі гранул. Перед використанням їх рекомендовано розчинити. Для приготування розчину 30 грам речовини розчинити в 5 літрах води і полити кущі.

Агрікола

Вибираючи підгодівлю, необхідно звернути увагу на Агрікола. Препарат містить макро і мікроелементи необхідні для пишного цвітіння. Підгодувати рекомендовано як листовим, так і кореневих методом.

Коли підгодовувати троянди в липні 2024 року за місячним календарем

Місячний календар дозволяє підібрати найбільш відповідний період, щоб підгодувати. У липні підгодувати кущі рекомендовано в наступні числа 5, 20-21, 28-29.

Як підживити в липні різні види троянд

Чайно-гібридні і штамбові сорти треба підгодовувати кілька разів на місяць. Перед внесенням добрив квіти рясно поливаються. Раз на місяць рекомендовано здійснити листову підгодівлю.

У кучерявих сортів перевагу необхідно віддавати листовим способам обробки. Для пишного цвітіння листові обробки чергуються з кореневими. Таким чином рослина буде формувати гнучкі лози і бутони.

Поради та хитрості при внесенні липневої підгодівлі

Щоб отримати максимальну користь від добрив, необхідно дотримуватися наступні поради:

 • не зберігати приготовані розчини тривалий період;
 • перед тим як внести добриво грунт необхідно ретельно розпушити;
 • зробити навколо рослини невеликі канавки. Вміщені в канавки сухі добрива не завдадуть шкоди рослині і будуть діяти тривалий період;
 • після внесення поживних речовин рекомендовано ділянку замульчувати.

Для більш високої ефективності використовуються розчини повинні бути кімнатної температури.

Часті помилки

Щоб культура протягом сезону пишно цвіла і радувала яскравими фарбами, рекомендовано дотримуватися прості поради по догляду:

 • використання занадто великої кількості добрив. Як і будь-яка культура, троянда вимагає дбайливого догляду і дотримання пропорцій. В іншому випадку кущ починає хворіти і гине;
 • підгодувати необхідно після заходу сонця. Це дозволяє поживним речовинам проникати до коріння і живити рослину;
 • використання листкового підживлення в період активного цвітіння. Рослини в період буйного цвітіння підгодувати не потрібно.

Ще одна помилка – це нерівномірний розподіл поживних речовин. Якщо поживні компоненти скупчуються в одному місці при контакті з корінням можуть утворюватися опіки.

Відповіді на часті питання

Чим удобрювати квіти на кислих грунтах?

Кущі троянд можуть рости на кислих грунтах, щоб рослина рясно цвіло, рекомендовано підгодувати деревною золою. Вона робить грунт нейтральним.

Чи можна використовувати в липні азот?

Азотними компонентами можна підгодувати, однак, в комплексі з іншими. В іншому випадку пагони будуть швидко рости, але бутонів не буде.

Висновок

Щоб троянда рясно цвіла, необхідно регулярно вносити підживлення. У липні використовуються комплексні добрива, які не тільки роблять цвітіння пишним, а й тривалим. Використовувати добрива необхідно ввечері після заходу сонця, в іншому випадку, можуть з’явитися опіки і рослина може загинути.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал