Роботи в саду і городі в червні 2024 року що потрібно зробити

Червень – самий «гарячий» час в саду і городі, коли потрібно зробити безліч робіт. Це і висадка розсади, і підгортання, і поливи, і навіть збір першого врожаю.

Щоб нічого не забути, бажано скласти календар або графік робіт, які потрібно зробити.

У цій статті ми перерахуємо основні види діяльності, які треба зробити в червні в саду і городі.

Які роботи потрібно зробити в червні в саду

Безліч робіт в червні треба зробити в саду. В основному всі вони стосуються обробки дерев і чагарників та їх підготовки до збору врожаю.

Пінцировка

Якщо у вашому саду є молоді (до 5 років) груші, яблуні або інші плодові дерева, то їм треба прищипнуть верхівки гілок.

Це необхідно зробити, щоб стримати ріст пагонів у довжину і стимулювати їх розростання вшир, нарощування маси і товщини.

ВАЖЛИВО! Прищипувати потрібно втечу, який досяг мінімум 25 см в довжину. Прищіпка проводиться над третім листком від кінця гілки.

Обробка від хвороб і шкідників

В червні дерева зазвичай закінчують цвітіння, або знаходяться в самому кольором (в більш холодних регіонах).

У цей час не можна застосовувати токсичні та сильнодіючі препарати. Нітрати можуть відкластися в плодах. Крім того, інсектициди можуть не тільки потруїти шкідників, а й завдати шкоди бджолам.

З фунгіцидів краще використовувати повністю безпечний для людей і рослин Фітоспорін-М.

А з інсектицидів в період цвітіння краще використовувати народні засоби. Наприклад, ввечері обприскати розчином нашатирю. Зробити його дуже просто, треба лише змішати чверть бульбашки нашатирного спирту з водою в 6 літровому обприскувачі.

Проводити обробку ввечері, коли бджоли вже не літають. А ось після закінчення цвітіння можна сміливо застосовувати потужні інсектициди типу Актари.

Підживлення дерев і чагарників

У червні можна проводити роботи по підгодівлі дерев і чагарників в саду як кореневим, так і позакореневого способом .

Для кореневого підживлення підійдуть розчин дріжджів,

Обприскати можна, зробивши розчин з заграв коров’яку або посліду. Розводити концентрат з водою в пропорції 1 до 20.

Альтернатива – обприскування Растворін, Гумі-Омі і іншим засобом на основі гуматів.

Під корінь можна полити розчином на основі нітрофоски, суперфосфату, коров’яку або курячого посліду.

Що потрібно зробити в червні в городі

Найбільший обсяг робіт належить виконати в городі .

  1. Підгортання. Підгортання дозволяє культурам формувати більш потужну кореневу систему, тому воно дуже важливо.
  2. Підживлення. У червні бажано використовувати комплексні препарати. Краще вони засвоюються в рідкій формі, але, якщо настають дощі, гранули можна розкидати по городу.
  3. Обприскування. Картопля і помідори в червні атакуются колорадським жуком, тому обприскування – найважливіша робота, яку треба виконати. Якийсь конкретний засіб порадити складно, так як шкідник швидко адаптується до інсектицидів. Обробок доведеться проводити кілька. У проміжках між ними досвідчені дачники радять збирати жуків по грядках на городі.
  4. Пасинкування. Перці, огірки і томати потребують пасинкування. Роботу треба виконувати, як тільки культури приживуться на новому місці після висадки. Пасинкування необхідно, щоб рослина всі сили направляло чи не формування непотрібної бадилля, а на освіту зав’язей. Для цього треба регулярно вискубувати зайві пасинки.

Що потрібно зробити в червні з розсадою

Червень – останній місяць, коли повсюдно проводиться робота з розсадою.

Пікіровка

Найбільшу пізню висаджену розсаду пікірують. Якщо дозволяє погода, то пікірувати можна відразу на постійне місце вирощування на город або в теплицю.

ВАЖЛИВО! Щоб безбоязно пікірувати сіянці, переконайтеся, що в найближчі дні не очікується сильного вітру та злив. Вони здатні погубити молоді рослинки.

Пересадка на постійне місце

Однак основна маса робіт в саду і городі з розсадою пов’язана з висадкою саджанців на постійне місце.

Пересадку треба проводити в похмурий день, а розсаду попередньо піддають процедурі загартовування, щоб вона краще перенесла висадку і швидше адаптувалася до нових умов вирощування.

Посадка насіння

у рідкісних випадках дачники, які володіють опалювальними теплицями садять насіння культурних рослин, щоб отримати свіжі овочі на стіл на початку прийдешньої землі.

Що потрібно зробити в теплиці?

Якщо у вас є не тільки сад і город, але і теплиця, вам доведеться в червні працювати і там.

  • Обробка. Поширення хвороб в теплиці набагато небезпечніше, ніж у відкритому ґрунті. Якщо вчасно не провести профілактичні роботи, то високий ризик зараження всіх культур. Тому в теплиці рекомендується використовувати потужні фунгіциди типу Абіга-Пік, яке набагато ефективніше народних засобів.
  • Підживлення і зрошення. Поливати насадження в теплиці необхідно регулярно. Але дуже важливо рихлити ґрунт під рослинами і проводити провітрювання, щоб не підвищувати вологість, в якій відмінно себе почувають різноманітні патогенні грибки.
  • Підв’язування

В теплицю зазвичай висаджують високорослі сорти помідорів і огірків. У червні приходить час їх підв’язувати.

Які роботи в червні проводять в винограднику

Важливі роботи треба провести в винограднику.

  • Нормування

Уважно огляньте лозу. Частина пагонів ростуть з однієї нирки. Слабший треба видалити, щоб він не заважав рости і плодоносити сильнішою ліані. Далі з залишився втечі видаляємо третю гроно

  • Прищипування

Коли виноград зацвів, прищипните друге гроно, яка тільки но почала формуватися. Таким чином, у вас залишиться всього 1 гроно на втечу. Зате ягоди будуть великими і соковитими.

  • Підживлення і полив

Для підгодівлі використовуйте суперфосфат (2 ложки на відро води). Полив повинен бути регулярним і рясним. Грунт по виноградом краще замульчувати.

  • Обробка від шкідників

Для захисту від паразитів вибирають інсектициди Фуфанон або Іскра-М.

Які роботи проводять в червні з квітами

Відповідний догляд потрібен в червні квітам. Велика частина рослин тільки починає цвісти, але деякі первоцвіти вже облітають.

  1. Прищіпка. Щоб квітка не «гнав» пагони, їх треба прищипувати. Це послужить відмінним стимулом до пишного і рясному цвітінню.
  2. Полив і підгодівля. Поливати квіти треба в міру підсихання верхнього шару ґрунту. Для підгодівлі краще використовувати покупне рідке комплексне засіб або добрива на гумінові основі.
  3. Обрізка. Як вже говорилося вище, частина декоративних рослин закінчує своє цвітіння. Для перерозподілу ресурси всередині квітки, квітконоси треба обрізати. Це стосується цибулинних (наприклад, тюльпани) і півоній.

Обробка рослин в червні

Влітку жарко, а після дощу ще й сиро. А це оптимальні умови для поширення грибкових і бактеріальних інфекцій. Також не можна забувати про паразитів, які атакують ваш сад і город в червні.

Для боротьби з грибковими, вірусними і бактеріальними інфекціями більше підходять препарати Абіга-Пік і Фітоспорін.

Звичайно, можна користуватися народними засобами (наприклад, розчином кефіру і меду), але вони не так ефективні, як промислові засоби.

Від комах можна використовувати народні рецепти або готові інсектициди. З промислових варіантів звернути увагу варто на Актара і Карбофос.

Але краще в червні обробляти народними засобами. Наприклад, обкурювати тютюновим димом, ставити ловчі липкі пояса, а також обприскувати розчином нашатирю.

Все через бджіл, які потрібні для запилення, але інсектициди токсичні для них, тому краще застосовувати народні рецепти.

Підготовка до посадки картоплі в червні

Зазвичай картоплю садять в травні, але і в червні можна провести посадкові роботи на городі. За тиждень-другий до висадки картоплі перекопайте ділянку і внесіть добрива (гній, рубані сидерати і т. Д.).

Садити картоплю слід на глибину, рівну половині багнета лопати (можна навіть трохи ближче до поверхні).

Також важливо попередньо проростити картоплини, хоча, з великою часткою ймовірності, на них вже будуть оченята.

Підживлення рослин в червні

Проводячи в червні роботи з підживлення рослин, необхідно керуватися таким правилом:

  • якщо удобрюєте тільки посаджені рослини, то використовуйте підгодівлі на основі азоту (коров’як, зелене добриво, сечовина і т. д.);
  • якщо культура цвіте або формує зав’язь використовуйте комплексні препарати (Нітрофоска, зола + суперфосфат), а також добрива на основі гуматів.

Відмінна схема червневої підгодівлі: внести добриво з компосту, перегною або гною, а через 7-10 днів підгодувати розчином дріжджів.

Дріжджові грибки почнуть переробляти органіку, і ваші посадки отримають значно більше поживних речовин.

ВАЖЛИВО! Підживлення треба проводити по попередньо зволоженою ґрунті.

Пересадка рослин в червні

У червні можна провести пересадку .

Роботи, пов’язані з переміщенням квітів та інших рослин, необхідно починати тільки після закінчення цвітіння і плодоношення.

Зазвичай в цей час пересаджують відцвілі цибулинні (нарциси, тюльпани, флокси).

Також можна розсадити живці смородини, агрусу.

ВАЖЛИВО! Пересадку треба проводити на зростаючий місяць.

Посів у відкритий ґрунт

В червні у відкритий ґрунт сіють однорічні квіти (майорця, айстри, чорнобривці і т.д. ). Також в цьому місяці проводять посів швидкозростаючої зелені (базилік, салат, щавель і т.д.).

В кінці червня після збирання першого врожаю на тому ж місці садять сидеральні культури.

Місячний календар робіт в саду і городі в червні 2024 року

За місячним календарем на червень не можна працювати в саду 10 і 24 числа.

з 1 по 9 і з 25 по 30 необхідно здійснювати роботи з коренеплодами, так як в цій час місяць зменшується.

з 11 по 23 займаються культурами, плодоносними над землею, оскільки в середині місяця місяць додається.

Збір врожаю в червні

Незважаючи на те, що в червні для багатьох рослин тільки-тільки починається період вегетації, деякі культури починають плодоносити. Значить, треба планувати збиральні роботи.

В перший літній місяць можна збирати урожай таких овочів і ягід, як полуниця, редис, зелень (щавель, салат, селера, ревінь).

Також в кінці червня можна зібрати урожай ранньостиглих помідорів і перців, висаджених в теплиці.

На півдні дозріває черешня.

Які культури потрібно викопувати в червні

В червні викопують редис, кореневої селера. В кінці місяця можна викопати кілька молодих головок часнику чи цибулі. Звичайно ж, не забуваємо про «молоду» картоплю, яка встигне якраз до останній декаді червня.

Часті помилки

  • Чи не складається план-графік робіт. В результаті безліч робіт упускається і виконується не в свій час.
  • Занадто частий і рясний полив. Полив – одне з основних агротехнічних заходів. Але підходити до нього треба з розумом. Поливайте регулярно, але так, щоб наситити землю і не забувайте про розпушуванні!
  • Недотримання правил сівозміни тягне за собою зниження врожайності і поширення захворювань.

Відповіді на часті питання

Які роботи в саду і городі проводять в червні?

Весь спектр агротехнічних дій: посів, пересадку, полив, підживлення, обрізку і т.д.

Які дні невдалі для роботи?

Це молодик -10 червня і повний місяць 24.

Висновок

Червень – найважливіший місяць для робіт в саду, городі і теплиці. Рослини виходять на пік своєї вегетації, починають зав’язувати свої плоди.

Від догляду в цей час багато в чому залежить, наскільки рясним буде ваш урожай в серпні і вересні.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал