Коли садити огірки в червні 2024 року за місячним календарем

Якщо ви зібралися садити огірки в червні, то слід керуватися місячним календарем.

Взагалі, червень – відмінний місяць, щоб садити цю культуру, але у процедури є ряд особливостей, про які слід знати. Детальніше про них буде розказано нижче.

У яких випадках варто посадити огірки в червні?

Огірки – це культура, що полюбився багатьом городникам. Рослина не дуже вибаглива, але вимагає дотримання деяких правил і вимог.

Одне з таких правил – садити насіння і розсаду тільки на зростаючий місяць за місячним календарем.

Дотримання сприятливих для посадочних робіт днів нагородить городників хорошими результатами.

Огірки – культура, вимоглива до тепла. У південних регіонах, де кліматичні умови комфортніше, садити огірки можна, починаючи з самої весни.

Важливо пам’ятати, що комфортна температура землі, щоб садити огірки, – 15-17 ° С, а середньодобова температура повітря повинна стабільно триматися на позначці 19-20 градусів.

У багатьох областях можна не побоюватися, що повернуться нічні заморозки і комфортна температура встановлюється тільки в червні.

Які сорти огірків можна садити в червні?

Професіоналами-городниками в червні рекомендується садити як класичні, так і гібридні ранньостиглі сорти. Найбільш підходять для цього такі різновиди:

 • Конкурент;
 • Мурашка;
 • Травневий;
 • Зозуля.

Для більш холодних областей і республік з суворими кліматичними умовами рекомендується садити тільки холодостійкі сорти і гібриди.

Найбільш популярні з них:

 • Не здаватися в темряві;
 • зятю;
 • Кураж.

Саме ці сорти добре адаптовані до частих погодних змін і характеризуються високими врожаями.

Смакові якості цих різновидів при будь-якій температурі повітря не змінюються, також вони стійкі до посухи і не гірчать в разі нестачі в грунті вологи.

Як вибрати відповідний день для посадки огірків в червні?

Перша чверть – це основна ознака, за яким необхідно орієнтуватися за місячним календарем перш ніж приступати до посіву насіння в червні.

На убуваючий місяць теж можна заплановано садити огірки, але в цьому випадку відповідний для цього день потрібно визначати, орієнтуючись на родючі знаки Зодіаку.

Наприклад, за місячним календарем таким прийнято вважати Місяць у Раку. Так само родючими можна вважати Козерога, Тельця, Ваги, Рибу і Скорпіона. Дуже важливо бути уважними з приводу молодика і повного місяця. Садити рослини в ці дні, не дивлячись на знаки зодіаку, категорично не можна, так як ці фази місячного календаря є найбільш несприятливими для посадки.

Сприятливі дні для посадки огірків в червні 2024 року за місячним календарем

У червні найбільш сприятливим днем ​​вважається день Фалалея-Огуречника, який випадає на 2 червня.

Багато городників-любителі розходяться в думці, що стосується термінів посадки.

На думку одних, останній сприятливий день 22 червня, інші стверджують – 20 червня.

Є ще одна умова – не слід садити в середу і п’ятницю, так як огірки будуть давати пустоцвіти.

За місячним календарем в червні слід звернути увагу на наступні числа: 2 і 3, з 6 по 8 включно, 12 , 13, 18.

ВАЖЛИВО! Який би з цих днів ви не вибрали, потрібно обов’язково пам’ятати, що середньодобова температура повинна встоятися і бути не нижче + 20 ° С , температура грунту – не нижче + 15 ° С.

Коли садити огірки в червні 2024 року за місячним календарем не варто

Як вже говорилося раніше, не потрібно планувати садити огірки в середу і п’ятницю, інакше ваші рослини дадуть пустоцвіти.

Несприятливими днями червня місячний календар визначив: 1, 4, 5, 9 і 10, 24, 27 і 28.

за місячним календарем найнесприятливішими днями є: з 11 по 13 включно і з 19 по 22.

Чи варто садити огірки в червні на розсаду, коли краще сіяти в 2024 році?

Вирощування розсади в основному припадає на травень місяць, так як цей період найбільш сприятливий і підросла культура до червня місяця вже цілком сформована.

Але це правило в основному підходить для теплих регіонів, де літо настає вчасно. У північних областях допускається вирощування розсади в червні, але робити це потрібно з початку місяця. За коротке літо огірки можуть не встигнути повністю визріти.

Потрібно обов’язково пам’ятати, що огірки – теплолюбна культура і дотримуватися температурного режиму для посіву.

Затягувати з посівом теж не можна. Найбільш комфортна температура для нормального росту огірків коливається в межах + 15 ° – + 30 ° С. Пекуче липневе сонце призупинить зростання кущів і знизить врожайність.

Коли в червні 2024 року садити огірки у відкритий грунт?

Вирощування і врожайність будь-якої культури багато в чому залежить від термінів посадки. Несвоєчасне посів може привести до загибелі огірків.

Терміни, коли треба садити, визначаються трьома факторами: кліматичними особливостями регіону, сортом огірків і розташуванням місяця.

За місячним календарем для посадки насіння огірків безпосередньо у відкритий грунт найсприятливіший період – це зростаючий місяць.

У червні 2024 року сприятливий період за місячним календарем випав на числа: 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23.

Червнева посадка огірків в теплицю, особливо, коли і як посадити

посадка огірків у теплицю значно знижує вимоги по догляду, але є ризик отримання маленького врожаю. Для того, щоб виключити всі ризики, необхідно дотримуватися ряду рекомендацій:

 • Вибрати правильні терміни, коли садити за місячним календарем. Температура землі в теплиці не повинна бути занадто низькою або занадто високою. У червні цей критерій нормалізується і посадку можна планувати вже з початку місяця.
 • Правильно вибрати сорт. Селекціонерами рекомендовано для тепличного вирощування вибирати самозапильних гібридні сорти, а й іншими видами не варто нехтувати. До найбільш підходящим тепличним сортам можна віднести: Регата, Естафета, Домашній, Анюта F1, Гоша F1, Крістіна F1 і багато інших.

Перш за все необхідно ретельно підготувати грунт для посадки: перевірити кислотність, в разі необхідності, знизити її компонентами вапнування і внести добрива.

Насіння можуть бути пророщені або сухі. Пророщувати насіння потрібно при кімнатній температурі на вологій поверхні.

Садити потрібно ледь проклюнулися насіння, інакше рослина буде слабке. Сухі насіння садять відразу в грунт на глибину близько 2 см, відстань між ними має бути не менше 20 см. Якщо сходи рясні, їх рекомендується прорідити.

Догляд за розсадою огірків після сходів

Будь-які культури вимагають догляду за собою після перших сходів. Огірки – досить ніжна культура і вимагає особливого догляду.

Як доглядати за огіркової розсадою на підвіконні?

Сходи повинні бути добре освітлені, інакше розсада почне витягуватися вгору. Температура повітря повинна відповідати 20-25 ° С, і місце повинно бути добре провітрюється.

Для поливу краще використовувати крапельний спосіб, в такому випадку земля не буде перезволожений або пересушена. Після появи перших листочків рослина необхідно підживити. Підійде для цього зола або будь-який комплекс добрив, куплений в спеціалізованому магазині.

Догляд за сходами в теплиці

Догляд за розсадою в теплиці трохи простіше, ніж на підвіконні.

Перш за все, молоді сходи необхідно постійно полоти від бур’янів. Дуже важливо підтримувати правильну вологість, а вона повинна бути досить висока.

Своєчасне і періодичне провітрювання теж дуже важливо. Сходи необхідно забезпечити додатковим освітленням, щоб рослини не витягувалися вгору.

Догляд за огірками відразу після сходів у відкритому грунті

Після початку вегетації за сходами огірків необхідно вести ретельний догляд. Він полягає не тільки в поливі і прополці. Дуже важливо підгодовувати рослина, формувати кущ за допомогою прищипування пагонів і рихлити землю.

Проріджують рослина за допомогою гострого ножа. Зайві сходи зрізають біля самої землі, а не висмикують з коренем. Так не пошкоджується ніжна коренева система культури.

Поливати огірки починають на третій день після їх появи. На ділянку площею 2 м2 витрачають близько 6 літрів теплої води. Дуже важливо щоб вода не була холодною.

Прищипування теж є важливим заходом, так як після нього утворюються бічні пагони, які і дають основний урожай.

Підживлення вносять в три етапи:

 • Перший раз після нормального розвитку сім’ядольних листків. Використовують для цього золу і курячий послід розведені у воді в співвідношенні 3ст.л: 500гр: 10л.
 • Друга підгодівля проходить через 18 днів. Використовують сечовину. Розводять відповідно до рекомендацій виробника.
 • Третя підгодівля через два тижні після другої. Вносять ті ж добрива, що і а першому випадку.

Секрети та поради щодо посадки огірків в червні

Основним секретом і радою можна назвати правильний вибір насіння і хороший агротехнічний догляд за рослинами.

Досвідчені городники радять мульчувати грунт над кореневою системою куща. Це допоможе зберегти вологу і розмножити корисні для росту огірків грунтові організми.

Прикмети, пов’язані з посадкою огірків в червні

Існує ряд народних прикмет, пов’язаних з вирощуванням огірків.

Якщо в момент посіву кукурікає півень – бути хорошому врожаю.

Щоб урожай був вдалий – ніхто не повинен бачити, як ви садите першу грядку.

Часті помилки

 • Неправильне провітрювання. Кватирки або двері в теплиці відкривають по черзі, а не всі відразу . Показник для провітрювання – температура повітря вище + 30 ° С.
 • Занадто активний полив. Перезволоження грунту негативно позначається не тільки на якості врожаю, а й на зовнішньому вигляді самого куща. Поливати огірки потрібно помірно і постійно.
 • Постійне висаджування овоча на одному місці. Цього робити не слід, так як вже в минулому році з грунту рослина витягло всі необхідні для його росту мікроелементи.

Відповіді на часті питання

Дуже часто городники задаються питанням про вік розсади, придатної для пересадки у відкритий грунт.

Найбільш сприятливий вегетаційний період для цього 25-30 днів.

Чому погано проростають насіння?

Місце посіву краще укрити плівкою, так там зберегтися потрібна вологість повітря і насіння швидко проростуть.

Де садити огірки, щоб отримати хороший урожай?

Обране місце повинне бути добре освітлено і закрите від протягів.

Висновок

Дотримуючись правил і прийме, ви зможете отримати урожай огірків, який буде радувати вас протягом всього літа.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал