Пікіровка петуній за місячним календарем, коли і як пікірувати

Пікіровку петуній слід проводити за місячним календарем, який і підкаже, коли і як пікірувати.

При вирощуванні розсади пікіровка сіянців – це дуже важливий етап. Під час процедури прищипують корінь і одночасно пересаджують в іншу, більш простору ємність.

Пікіровка для петунії не є обов’язковою, але досвідчені квітникарі все одно проводять її відповідно до місячного календаря, щоб отримати міцний посадковий матеріал для висадки в незахищений ґрунт або вуличні кашпо.

Що таке пікіровка і навіщо вона потрібна розсаді петунії?

Пікіровка – це просто пересадка сіянців по окремих ємностей. Виконують процедуру одночасно з прищіпкою. Пікіровка необхідна з кількох причин:

 • якщо сіянці ростуть дуже близько один від одного, коріння паростка не вистачає простору, щоб розростися, і рослина не може пускати бічні пагони;
 • у час пікіровки вибраковуються слабкі і хворі паростки – залишився посадковий матеріал буде сильним і добре приживеться на новому місці.

Петунія – це культура, дуже вимоглива до складу ґрунту. Для розвитку сіянцям необхідно багато поживних речовин. При загущеній посадці молоді рослини швидко забирають корисні елементи з ґрунту. Мета пікіровки – забезпечити паросток достатньою кількістю поживних речовин для подальшого розвитку.

ВАЖЛИВО! Якщо не зробити пікіровку, то квіти будуть розвиватися повільніше і пізніше зацвітуть.

У яких випадках потрібно пікірувати розсаду петунії?

Дуже дрібне насіння даного квітки найчастіше висівають в один загальний контейнер, а потім розсаджують піднялися паростки по окремим склянках. Петунію обов’язково треба пікірувати:

 • При загущених посіві рослини відчувають нестачу світла – сходи починають тягнутися, і сіянці стають слабкими, тонкими. Така петунія не годиться для посадки на клумбу.
 • Якщо зійшло багато слабких сіянців, у яких немає шансів вижити. При пікіровки залишають тільки самі міцні паростки.

Коли петунії не потребують пікіровки?

Петунія дуже добре переносить і навіть любить пікіровку – цю процедуру можна проводити двічі, але обов’язково за місячним календарем.

Якщо насіння висівали по одному насіння (що можна легко зробити, якщо вони дражовані), процедуру можна не проводити або відкласти її, поки на паростках не відчиняться 4 справжніх листка.

ДОВІДКА. Пікіровка – це необов’язкова процедура для даної квіткової культури, якщо насіння висівали по одному в окремі ємності.

Коли пікірувати петунію в 2022 році за місячним календарем, сприятливі дні

Досвідчені квітникарі намагаються дотримуватися місячного календаря, розраховуючи сприятливі дні:

 • січень: з 5 числа і по 9 включно, з 20 і по 23, а також 25, 26 і 27;
 • лютий: з 1 і по 5, з 16 і по 19, а також з 21 і по 24, 29 і 30;
 • березень: з 1 і по 5, з 16 і по 19, з 21 і по 24, а також 29 і 30;
 • квітень: 1, з 13 і по 15, з 17 і по 20, 24 і 25;
 • травень: 12, з 15 і по 17, і також з 22 і по 25.

Вибравши сприятливий день за місячним календарем для пересадки, можна отримати більш міцні рослини, які швидко приживуться і підуть у ріст.

Коли пікірувати петунію можна в 2022 році за місячним календарем

Точно так же, як є сприятливі дні для посадки за місячним календарем, є і дати, в які пересаджувати сіянці не рекомендується, так як вони можуть не прижитися.

Несприятливі дні, щоб проводити пікіровку петунії за місячним календарем:

 • січень: 13, 28;
 • лютий: 11 і 27;
 • березень: 13, 28;
 • квітень: 12, 27;
 • травень: 11, 26.

Місячний цикл має величезний вплив на розвиток квітів. В зростаючий за календарем місяць йде інтенсивне соковиділення, і додаються сили рослин.

Коли пікірують петунії після появи пагонів

За весь період росту саджанців їх пікірують двічі. Першу пікіровку проводять після появи 2-4 справжніх листочків. Другий раз сіянці пересаджують в більш об’ємні горщики, коли вже відросте 8-9 листочків. Можна пікірувати відразу в постійний горщик, в якому рослина буде цвісти все літо.

Як правило, час першої пікіровки петунії настає через місяць після посіву – до цього терміну молоді рослини вже все мають 3-4 справжніх листочки. Дуже важливо не упустити цей момент, так як через загущеного посіву сіни почнуть швидко витягатися, слабшати, і саджанці можуть пропасти.

Як правильно провести пікіровку петунії, покрокові інструкції

Ми обговорили пікіровку петунії за місячним календарем, коли і як пікірувати обговоримо прямо зараз.

Є кілька правил пікіровки, яких обов’язково слід дотримуватися, щоб отримати якісні саджанці. В першу чергу, саджанці до пересадки потрібно грамотно підготувати.

Будь-яка пересадка – це стрес, і паросткам потрібні час і сили, щоб добре прижитися. Необхідно:

 1. Переконатися, що на паростках відросло потрібно кількість справжніх листочків.
 2. Якщо листочків ще немає, необхідно почекати з пікіровкою, поки вони не з’являться.
 3. Спочатку ґрунт в ємності з сіянцями добре зволожується з пульверизатора. Це роблять приблизно за годину до пікіровки.

Після цього паростки акуратно дістають з ґрунту маленькою ложечкою або зубочисткою, і поміщають коріння в слабкий розчин марганцівки, щоб убити збудників хвороб. Після такої маніпуляції приступають безпосередньо до пересадки.

Який ґрунт потрібен петунії?

За структурою субстрат для пересадки повинен бути обов’язково легким і пухким – земля повинна добре пропускати повітря і воду. Грунт повинен бути родючим, а по кислотності нейтральним. Можна використовувати і готовий субстрат для квітучих культур.

Досвідчені і вмілі садівники часто самі готують ґрунт для саджанців. Для петунії відмінно підійде субстрат, що складається з:

 • 1 частини верхового торфу;
 • 1 частини перегною;
 • 1 частини піску.

Приготовану суміш обов’язково потрібно прожарити в духовці, або пролити розчином Фітоспорін. А надійніше буде спочатку прожарити землю, а потім і пролити розчином, щоб вбити всі бактерії.

Які ємності підійдуть для проведення пікірування петуній?

Не варто пікірувати в занадто великі ємності. Одному саджанця цілком вистачить обсягу ґрунту близько 150 мл. Тому добре, якщо петунія буде розсаджені по звичайним пластиковим стаканчиках.

Якщо будуть використані маленькі горщики, то їх обсяг не повинен перевищувати 500 мл. Як правило, в такі об’ємні ємності петунію пікірують вже вдруге. Обов’язково на дні горщика або стаканчика повинні бути виконані дренажні отвори. Можна також насипати 2 см шар керамзиту, щоб після поливу волога не застоювалася близько коренів.

Шар ґрунту в ємності повинен бути мінімум 5 см, щоб коренева система могла вільно розростатися.

На яку глибину пікірувати петунію, чи можна заглиблювати розсаду?

Саджанці при пікіровки заглиблювати занадто сильно не можна, але, в той же час, паростки не повинні після пересадки лежати на землі. Петунію пікірують на глибину, яка дорівнює довжині від закінчення центрального кореня і до кореневої шийки. Не можна заглиблювати точку росту.

Як пікірувати витягнуту розсаду?

Дуже часто петунія витягується, і доводиться пікірувати тонкі й довгі паростки.

Витягнулися саджанці потрібно заглиблювати при пікіровки до сім’ядольних листочків. Якщо пікіровка проводиться в один загальний ящик, роблять борозенку, розкладають в ній паростки, а потім планкою притискають їх, одночасно прикриваючи землею.

Прищипування розсади при пікіровці

Відразу разом з пікіруванням проводять і прищипування центрального корінця, що стимулює рослину до нарощування потужних і сильних коренів. Також прищипують все зайве розрослися коріння.

Надземну частину рослини при пікіровки НЕ прищипують, так як до цієї процедури петунія повинна наростити хоча б 6 листя.

Як доглядати за петуніями після пікіровки?

В першу чергу, пересадженим квіткам необхідне хороше освітлення. Але в перші два дні після процедури ємності притіняють. Потім петунію переставляють на більш освітлене місце. Розсаду можна тримати на південному вікні, а в похмурі дні додатково освічувати. Якщо молодим рослинам не вистачатиме світла, вони почнуть витягуватися і бліднути. Рослинам необхідний світловий день мінімум 16 годин.

Не менш важлива і температура повітря в кімнаті. У приміщенні повинно бути близько +18 градусів.

Полив розсади проводять у міру необхідності – не можна ні допускати заболоченості субстрату, ні його пересихання. Через вогкості коріння петунії можуть загнити. Поливати розсаду потрібно тільки під корінь теплою водою, які тривалий час відстояною. Петунію поливають щедро, поки вода не почне витікати з дренажних отворів.

Через день після пікіровки розсаду підгодовують універсальним добривом з високим вмістом фосфору. ще через тиждень петунію обприскують по листу азотовмісним добривом. Ще через два тижні розсаду підгодовують калієм.

Часті помилки

Часто квітникарі використовують для петунії нестерильний ґрунт, і це стає причиною розвитку різних захворювань.

Після пікіровки сіянці обов’язково треба добре полити, а цього багато хто не роблять.

І, нарешті, пікіровка петунії – це дуже кропіткий процес, що проводиться за місячним календарем і вимагає терпіння і часу. Тому не варто поспішати, адже кожен паросток необхідно акуратно дістати з землі і перенести на нове місце, не пошкодивши.

Відповіді на часті питання

Часто початківці квітникарі цікавляться, як організувати полив ніжних паростків, щоб не прибивати їх до ґрунту, і дати їм достатню кількість вологи.

Поливати розсаду петунії найзручніше з шприца. Так можна подати воду безпосередньо до кореня рослини. Можна також поливати петунії і через піддон.

Багатьох цікавить, які з готових добрив найкраще використовувати для розсади петунії.

Популярністю користуються добрива для позакореневого підживлення «Кристалоном» і «Уніфлор мікро». Такі добрива можна вносити два рази в тиждень.

Буває, що розсада петунії захворює чорною ніжкою. Чому і що треба робити?

Грибок під назвою чорна ніжка починає поширюватися через надмірну вогкості. Всі хворі рослини доведеться знищити.

Висновок

Петунія – це яскрава прикраса для балкона і присадибної ділянки. Ці квіти люблять турботу і догляд, і у відповідь дякують пишним, барвистим цвітінням.

Займатися пікіровкою необхідно за місячним календарем, тоді петунія краще приживеться і буде радувати вас своїм цвітінням.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал