Підживлення троянд в серпні, що потрібно квітам в цей час

Щоб троянди добре перенесли зиму і в новому сезоні почали активно вегетувати і цвісти, їх необхідно правильно підживити.

Підживлення троянд – лише одне з комплексу агротехнічних заходів, спрямованих на підготовку квіткової культури до зимівлі.

У цій статті ми розберемо, чим найкраще підгодувати троянди для більшої ефективності.

Що потрібно трояндам в серпні?

Пишність квітучого розарію привертає увагу всіх. У серпні більшість троянд, продовжуючи цвісти, починає готуватися до зими. Хороший догляд в цей час дозволить цій квітковій культурі благополучно перезимувати і забезпечить красивим цвітінням на наступне літо.

Троянди при гарному догляді продовжують цвісти до осені. Однак до серпня вони починають готуватися до наступного сезону. Накопичуються необхідні речовини і елементи, закладаються квіткові бруньки. Щоб цвітіння восени не слабшав, в серпні в розарії необхідно провести ряд заходів.

 • Прополка. Важливо очистити землю від бур’янів. Підвищена вологість і нічне зниження температур сприяють розвитку захворювань. Бур’ян погіршує ситуацію. У ній погіршується провітрювання, накопичується вогкість, і активно розмножуються різні шкідники.

 • Обрізка. У серпні небажано дозволяти культурі випускати нові пагони, їх бажано відщипувати або обрізати. Розпустилися бутони частково можна зрізати і прикрашати ними будинок. Решта обрізати після цвітіння. Важливо не дати рослині витрачати сили на формування насіннєвих коробочок та визрівання насіння.
 • Підживлення. Після сезону цвітіння, троянди потребують додаткового харчування. Кущі в серпні краще підгодувати фосфор – калійними комплексами або окремими підгодівлею з мікроелементами. Краще використовувати готові комплексні суміші.
 • Обробка від шкідників. Осіння боротьба з хворобами захистить від них на наступне літо. У сиру погоду небезпечні різні грибкові хвороби, які активно вражають троянди в кінці серпня. Білокрилка також завдає квіткової культури великої шкоди саме в серпні.

Як почати готувати чагарник до зими?

Готувати розарій до зими починають задовго до холодів. Основні приготування припадають на серпень.

Основне завдання садівника – призупинити розвиток нових пагонів і не допустити пробудження сплячих бруньок. У цей час необхідно припинити внесення будь-яких азотних підгодівлі. Поливи бажано скоротити або повністю виключити, якщо йдуть дощі.

В кінці серпня потрібно прищипнути молоді пагони, їх легко відрізнити за кольором кори.

На замітку. Молоді гілки мають червонуватий окрас, а здеревілі і готові до зими – зелений. Землю навколо очистити від бур’янів, але не рихлити. Все це дозволить рослині направити сили на дозрівання.

Чим підживити троянди в серпні народними засобами

Троянди перед зимівлею потребують підвищеному вмісті ряду хімічних елементів.

 • Залізо сприяє формуванню захисних бар’єрів проти захворювань і зміцнює кореневу систему.
 • Калій підвищує імунітет і підсилює формування квітів.
 • Фосфор сприяє бутонізації та закладання квіткових бруньок.
 • Магній сприяє зміцненню клітинних стінок, допомагає краще засвоювати мікроелементи. Також магнезія сприяє формуванню захисту від різних вірусних захворювань.

Існує багато народних засобів, чим можна підгодувати троянди в серпні. Такі методи зазвичай безпечні для навколишнього середовища, здоров’я людини. При цьому вони ефективно допомагають рослині підготуватися до майбутньої зимівлі.

Цукор – дріжджовий розчин

Таку підгодівлю корисно додати, якщо кущі сильно ослаблені, листя поміняла забарвлення, квіти подрібнювали.

Для приготування можна використовувати дріжджі в живому і сухому вигляді. Дріжджі розвести в теплій воді, додати цукровий пісок і настоювати в теплому місці 30-60 хв. Готовим розчином підгодувати квіти.

Яєчна шкаралупа

Подрібнена яєчна шкаралупа збагачує грунт мікроелементами і знижує її кислотність.

Просушену шкаралупу подрібнюють або перемелюють. Зручно її покласти в пакет і розчавити прокочуючи качалкою. Отриманий порошок розсипають під кущами, злегка засипаючи ґрунтом.

Деревна зола

Зола має багатий мінеральний склад. Її внесення нейтралізує кислотність грунту і допомагає в боротьбі з шкідниками.

Золою можна підгодувати в сухий, але більш ефективно готувати з неї настої. Для цього 1-2 склянки висипають у відро води і настоюють добу.

Вносять готову підгодівлю в прикореневій шар грунту або обприскують ним листя.

Кісткова мука

Добре для підгодівлі троянд використовувати багату фосфором, кальцієм і азотом м’ясо-кісткове борошно.

Їй бажано підгодувати в комплексі з будь-яким калійним препаратом, тоді троянди будуть забезпечені всіма необхідними мікроелементами. Під кожен кущ висипають ½ склянки суміші кісткового борошна і калійного добрива. Після чого троянди ретельно поливають.

Цибулиння

Лушпиння цибулі та часнику містить різні фітонциди, що володіють сильними бактерицидними властивостями. Багатий склад вітамінів і мікроелементів сприяє зміцненню коренів і підвищує імунітет рослини.

З лушпиння цибулі готують настій. Для цього її подрібнюють і заливають водою з розрахунку 2 склянки на 10 л. наполягають 3-6 годин.

Готовим настоєм підгодувати троянди.

Які добрива використовувати для підживлення троянд в серпні

Внесення підгодівлі в серпні не тільки збагачує землю корисними елементами і речовинами. Правильна своєчасна підгодівля зміцнює надземну частину, сприяє формуванню коренів, підвищує захисний бар’єр проти хвороб і шкідників.

Фосфорні добрива

Щоб підгодувати троянди простягали, використовують суперфосфат. Їм можна підгодувати різними способами.

 • Залити подрібнений суперфосфат окропом, в розрахунку на 100г порошку 1 л води. Настоювати протягом доби. Готовим розчином підгодувати поливом під корінь.
 • Добриво в сухому вигляді розсипати в прикореневій області, злегка замульчувати грунтом. На один дорослий кущ витрачається 50г суперфосфату. Таким способом найкраще підгодувати в дощову погоду.
 • Обприскування листя проводять в разі різкого похолодання. Для цього 10г суперфосфату розводять в 4 л окропу, остуджують і обробляють їм рослини.

Калійні добрива

Калій є важливим елементом для будь-якої живої клітини. Достатня кількість цього елемента підвищує посухостійкість троянди, і забезпечують правильний обмін вуглеводами і азотом.

Це сприяє підвищенню кількості цукрів у тканинах, що підвищує морозостійкість квіткової культури. Калій сприяє посиленню захисного бар’єру від хвороб, особливо вірусного характеру.

Підгодувати калієм можна не більше 1-2 рази за сезон. Для цього можна використовувати сірчанокислий калій в розрахунку 25г порошку на один дорослий кущ. Сульфат калію готують за схемою 30г препарату на 10 л води.

Внесення магнію

Магній бере участь в процесі фотосинтезу, від якого залежить повноцінний розвиток квіткової культури.

Троянди удобрюють магнезією (сульфат магнію). Магнезія впливає на засвоєння рослиною фосфору і кальцію.

Це добриво можна використовувати в якості «швидкої допомоги» для хворих або зазнали негативних зовнішніх факторів кущів.

Магнезит можна підгодувати різними способами відповідно до доданою інструкцією протягом усього вегетаційного сезону.

Препарати для підживлення троянд в серпні

Для підживлення троянд існує багато готових препаратів, застосування яких допоможе вирішити нагальні проблеми і дозволить рослині добре перезимувати.

Бона Форте для троянд і хризантем

Комплексне добриво містить збалансований склад всіх необхідних для роз елементів.

Додавання бурштинової кислоти і вітамінів сприяє більш барвистому цвітінню навіть восени. Можна вносити добриво кореневого та позакореневого способом.

Удобрюють препаратом строго відповідно до інструкції кожні 2 тижні.

Агрікола-Аква

Рідина, яка містить крім важливих мікроелементів, гумат натрію. Стимулює розвиток рослини, формування кореневої системи і одревеснение пагонів до зими. Підходить для всіх сортів і різновидів троянд.

Пуршат-М

Комплексне водорозчинне добриво для троянд має широкий спектр дії.

 • Стійкість до несприятливих факторів.
 • Посилення фотосинтетичних процесів.
 • Захист від захворювань, зокрема від хлорозу.
 • Уповільнення процесів старіння.
 • Зміцнення кореневої системи.

До складу входять такі важливі для троянд мікроелементи, як залізо, мідь, цинк, марганець і бор.

Як проводити підживлення різних сортів?

Троянди вражають своєю різноманітністю. На сьогодні виділяють 9 груп, які об’єднують у собі десятки сортів і типів цієї прекрасної квітки.

 • Паркові троянди невибагливі до умов вирощування і не вимагають особливих підгодівлі.
 • Ремонтантні різновиди відрізняються наявністю повторного цвітіння. Великі кущі з величезними суцвіттями потребують додаткового живлення перед повторною хвилею кольорів і при підготовці до зими.
 • Чайно-гібридні сорти цвітуть до заморозків. Вони вимогливі до складу грунту і добре реагують на внесення комплексних добрив.
 • Поліантових сорти цвітуть до пізньої осені. Вони незамінні для оформлення бордюрів. Дрібні рослини з рясними дрібними бутонам рекомендується підгодувати при необхідності фосфор – калійними добривами.
 • Флорибунда невибагливі і стійкі до більшості захворювань. Легко переносять природні «катаклізми». Як будь-які безперервно квітучі троянди потребують мінеральних підгодівлі.
 • Мініатюрні сорти, що прикрашають альпійські гірки і бордюри, не потребують особливого догляду. Їм підходять стандартні підгодівлі для троянд.
 • Грунтопокривні троянди, як всі рослини з неглибокими корінням, вимагають більш частого поливу і регулярного внесення добрив.
 • Плетисті троянди, одноразово квітучі величезні кущі, не вибагливі до умов вирощування.
 • Чагарникові сорти, рясно квітучі і володіють потужною масою, вимагають додаткового внесення поживних речовин і елементів навіть у разі вирощування на родючому ґрунті.

Чим можна побризкати троянди, як проводити обприскування для позакореневого підживлення

Позакореневе підживлення забезпечують рослину необхідними речовинами, не змінюючи склад грунту. При обприскуванні рослин корисні елементи засвоюються листям. При цьому поліпшується газовий обмін, посилюється ферментативна активність і поліпшується фотосинтез.

Обприскування дозволяє рослині збагатитися харчуванням, якщо всмоктування з грунту корінням утруднено. Гальмує кореневе живлення засолення грунту, її низька температура і слабке освітлення.

Склади для обприскування троянд

Багато органічно-мінеральні добрива підходять для обприскування. У серпні основою є фосфор – калійні добрива. У робочі склади можна додавати часниковий настій або тютюновий пил, що захищають від попелиці. Обприскування зольним настоєм сприятливо впливає на розвиток рослини, захищаючи його від шкідників.

На замітку. Для захисту троянд від борошнистої роси і інших захворювань радять в розчин добрив додавати «Фітоспорін-М».

Правила проведення обприскування

Проведення обприскування трояндових кущів важливо здійснювати з урахуванням основних правил.

 • Обприскування проводять в ранкові або вечірні години в суху безвітряну погоду.
 • Якщо після обробки на листі виявилися опіки, необхідно промити рослина водою.
 • За вегетативний сезон троянди обприскують 4-5 разів.
 • У будь-який розчин можна додати липку складову. Їй може служити мильний розчин, що допомагає активної речовини приклеїтися до листя рослини.

Поради та хитрості садівників

У досвідчених садівників є набір хитрощів, що дозволяють щорічно милуватися чудовим цвітінням трояндових кущів.

 • Регулярна прибирання відцвілих бутонів дає можливість кущу повноцінно формуватися.
 • Скорочення поливу в серпні призупиняє появу молодих пагонів, які не встигнуть одерев’яніти до зими.
 • Опудрювання золою забезпечує трояндам захист від шкідників і повноцінне харчування.
 • Своєчасна прибирання бур’янів захищає троянду від розмноження хвороб.
 • Якісна опора полегшує догляд за кущами, захищаючи його від пошкоджень.
 • Мульчування грунту захищає рослину від перепадів температур.

Нехитрі поради дозволяють не тільки зберегти рослинам здоров’я, але і забезпечують їх багате цвітіння.

Часті помилки

Роза, досить примхливий квітка. Його вирощування вимагає знання основних правил. Будь-які помилки можуть привести до ослаблення цвітіння, хвороб і загибелі рослини.

 • Загущення куща заважає проникності повітря. В результаті всередині розвивається середовище, сприятливе для хвороботворних організмів.
 • Активне розпушування грунту під трояндою призводить до пробудження сплячих бруньок наступного року.
 • Внесення азотних добрив в серпні провокує зростання молодих пагонів і заважає якісно готуватися троянді до зимівлі.
 • Відсутність в підгодівлі достатньої кількості калію і фосфору призводить до ослаблення троянди.

Уникаючи подібних помилок можна легко культивувати розарій, отримуючи від нього чудове цвітіння.

Відповіді на часті питання

Перед садівниками часто постають питання, як правильно доглядати за трояндами.

Як визначити, що троянді не вистачає фосфору?

Відповідь: Фосфор, важливий елемент для розвитку рослини. Його нестача призводить до подрібнення листя і бутонів. Листя стають неприродного лілового кольору і швидко облітають.

Чим можна замінити гній для удобрення троянд?

Відповідь: Добре себе зарекомендував трав’яний настій . Для його приготування беруть кропиву та інші бур’яни, подрібнюють і настоюють у воді тиждень. Таким складом поливають кущі.

Як зберегти троянди від бур’янів?

Відповідь: Прополка бур’янів може пошкодити ніжну кореневу систему куща. Рекомендується навколо кореневої зони розстеляти чорний спандекс.

Чи можна в серпні підживити троянди сухою золою?

Відповідь: золою можна підживити в будь-який час. Це універсальна речовина, що володіє рядом унікальних властивостей, благотворно впливають на розвиток троянди.

Яка підгодівля краще в серпні? Коренева або обприскування?

Відповідь: У серпні можна підгодувати будь-яким способом. У разі дощової погоди краще обприскувати рослини або розсипати суху речовину під кущ.

Висновок

Своїми формами, забарвленням і пахощами троянди заворожують. Традиційний квітка на весіллях, ювілеях, перших побаченнях вимагає до себе особливого підходу при вирощуванні. Своєчасна і правильна підгодівля трояндових кущів дозволяє їм радувати людини з року в рік.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал