Коли сіяти буряк в квітні 2024 року за місячним календарем

В квітні є маса відповідного часу за місячним календарем, щоб садити буряк.

Столовий буряк – цінний харчовий продукт, один з найкорисніших і вітамінних овочів.

Виростити її у себе на ділянці під силу навіть початківцям дачникам. Якщо ж прислухатися до перевірених рекомендацій – багатий урожай не змусить довго чекати.

У сьогоднішній статті розглянемо варіанти, як садити буряк в майбутньому сезоні, особливості догляду за коренеплодом, а також визначимося зі сприятливими датами для посіву насіння в квітні 2024 року.

Які сорти буряка сіють в квітні?

При виборі різновиди овоча для висадки в квітні слід враховувати стійкість рослини до заморозків. Вибирайте ранньостиглі сорти, терміном дозрівання 50-80 днів.

Визначтеся з необхідним вам терміном зберігання коренеплодів, смаковими характеристиками, формою і кольором овоча.

Рекомендованих різновидами для посадки у відкритий грунт є: Браво, Червона Куля, Бордо 237, Ренова, Єгипетська Плоска . Розглянемо найбільш популярні види буряка для посіву в квітні.

Браво

Невибаглива, що дає пристойний урожай, стійка до різних захворювань різновид.

Славиться тривалими показниками зберігання. Світло-бордова м’якоть, злегка солодкуватий присмак і щільна структура виводять Браво в лідери списку.

Маса готового коренеплоду досягає 700 г.

Червона куля

Плід округлої форми з темно-червоною м’якоттю без концентричних кілець.

Є одним з кращих скоростиглих сортів. термін дозрівання 80-90 днів.

Середня вага коренеплоду досягає 300-400 г.

Бордо 237

Невибагливий і урожайний сорт .

Плоди округлі, злегка сплюснуті, м’якоть соковита, яскраво червона, з приємним солодкуватим присмаком, кільцювання не вираження.

Бордо 237 відноситься до односім’яними сортам, тому не вимагає проріджування. Маса буряків 250-400 г.

В яких регіонах садять буряк в квітні у відкритий грунт?

Посів буряка у відкритий грунт широко практикується в південній смузі. Середня денна температура повітря повинна складати 15 ° С, температура грунту не повинна опускатися нижче + 10 ° С.

Мінусом такого методу є необхідність в постійному проріджуванні посіву. В результаті вагома частина зерен піде у відходи.

Як садити буряк на розсаду?

Виростити буряк можлива через розсаду.

Посадковий матеріал поміщають в грунт на початку квітня, приблизно за місяць до орієнтовної дати висадки в землю.

Відстань між рядами в ящику має становити 5 см, між – 2 см, глибина посадки 2 -3 см.

При виборі даного способу вдається отримати швидкий урожай (на 20-25 днів раніше відкритого грунту). Крім того, при посіві розсади вам не доведеться проріджувати слабкі сходи, викидати зайві зародки, а, значить, підсумкове кількість плодів збільшиться.

Паростки будуть готові до пересадки у відкритий грунт коли утворюють два-три міцних листочка.

Коли садити буряк в квітні 2024 року за місячним календарем, сприятливі дні

Рух місяця має великий вплив на ріст і розвиток рослин. Тому для досягнення високої якості врожаю буряка садити необхідно за місячним календарем.

Орієнтуючись на місячні фази і кліматичні особливості регіону, можна вибрати найбільш вдалий час проведення посадкових робіт.

Рекомендований період за місячним календарем , коли треба садити коренеплоди, – спадна Місяць. Даний часовий проміжок сприятливий для проростання матеріалу і зародження плодів.

Найбільш сприятливими днями посіву овоча в 2024 році за місячним календарем є: 1-5, 8-11, 28, 30 квітня.

Коли сіяти буряк у 2024 році за місячним календарем можна

Несприятливими днями для посадки є нова і повний місяць, по місячним календарем на квітень 2024 року ці фірми випадають на 12 і 27 квітня відповідно.

Підготовка насіння до сівби

Перед тим, як садити насіння в грунт необхідно пройти кілька етапів підготовки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Підготовка потрібна тільки необробленим зернам, а деякі виробники поставляють вже готовий до посадки матеріал.

Початкове завдання садівника – «розбудити» насіння.

Для цього жменю матеріалу на кілька днів замочують в чистій воді. Для насичення посадкового матеріалу необхідними вітамінами і мінеральними речовинами зерна буряка поміщають в розчин стимулятора росту.

Через два дні збагачені насіння розкладають в один шар на вологій марлі і залишають в теплому місці ще на дві доби.

Комплексна робота з підготовки насіннєвого матеріалу до посадки забезпечує швидке проростання і поява сходів протягом тижня після посадочних робіт.

Що потрібно врахувати при квітневому посіві насіння буряка?

Квітень – досить прохолодний весняний місяць.

Грунт в цей час не активна, перші сходи трави тільки починають з’являтися. Багатий урожай забезпечить підготовка землі і грамотна закладка насіння.

Грунт необхідно попередньо перекопати на штик лопати, додати компосту і ретельно розпушити.

Важливо садити тільки найкраще насіння, з високим відсотком всходу.

Найкращими умовами висадки буряків є вологість і прохолода, а також відповідний день місячного календаря.

Квітень – час появи першого жаркого сонця, тому намагайтеся вигадати посадку в хмарну погоду, а краще – легкий дрібний дощ. Вибирайте вечірній час.

Вкрийте посадку від прямих променів сонця нетканим матеріалом на перші 3-4 дні і щодня зволожуйте грунт.

Як тільки паростки укореняться, потреби в поливі скоротяться до 1 разу на тиждень.

Як доглядати за буряком, посадженим в квітні

Насіння буряка – супліддя з декількох насіння, тому з нього сходить кілька рослин відразу.

Через це догляд за посівами буряка на увазі своєчасний полив, очищення від бур’янів, а також проріджування і розпушування. Виконання простих дій дозволить вам отримати соковиті, смачні плоди в максимально короткий термін.

  • Перше проріджування проводиться після появи 2-3 листочків. Після такої процедури відстань між паростками має скласти два-три сантиметри.

НЕ ЗАБУДЬТЕ кожен раз розпушувати грунт, ця процедура забезпечить насичення коренеплодів киснем.

  • Друге проріджування проводиться на 40-50 день з моменту появи сходів. На цьому етапі кожен паросток має до 6 листків, а плоди досягають діаметра 5-6 сантиметрів.

Зайві овочі викопують і використовують для приготування салатів.

  • Останнє , третє проріджування здійснюється в середині червня, відстань між плодами буряка має становити не менше 7 см.

Часті помилки

Буряк – невибаглива рослина, що не вимагає особливого догляду, але дотримання деяких умов дозволить уникнути помилки і отримати хороший урожай.

  • Вибір місця. Висадка овоча повторно в один і той же місце виключена. Відмінними попередниками буряків стануть грядки картоплі, цибулі, томата, огірків. Не рекомендується висаджувати буряк після капусти, моркви, редьки.
  • Полив. Паростки буряка посухостійкі, не виносять надлишку вологи і потребують поливу тільки в разі повного висихання грунту. Надмірна полив призведе до загнивання плодів, появі хвороб і зниження смакових якостей.
  • Грядка. Звична грядка для вирощування овочів – поглиблена, з бортиками для утримання вологи. Буряках ж необхідно достатня насиченість грунту киснем, тому сформуйте високу грядку, це позитивно позначиться на зростанні коренеплоду, а також дозволить відвести зайву вологу.
  • Підготовка до висадки . При середній денній температурі повітря + 5 ° С буряк можна сміливо гартувати – виставляти на балкон спочатку на день, а з часом і на ніч. Так, паростки звикнути до нових зовнішніх умов і відмінно перенесуть нові умови.
  • Грунт. Уникайте посадки буряка в землю підвищеної кислотності. Нейтралізувати кислотність грунту допоможе внесення доломітового борошна або вапна.

Відповіді на часті питання

Як удобрювати?

Підживлення з періодичністю всього 2 рази в місяць поліпшить якість продукту. Виберіть будь-який рідке добриво, яке включає форфор, азот і калій. Підгодовуйте розсаду згідно з інструкцією на упаковці.

Противникам мінеральних добрив слід 1 раз в 10 днів поливати саджанці настоєм біогумусу. Це подзвонить забезпечити вашу буряк всім необхідним.

Коли зібрати урожай?

За календарем максимальної зрілості квітнева буряк досягне до середини серпня. Зовнішніми ознаками зрілості є пожовклі і сухі нижнє листя.

Як прибирати?

Збір врожаю проводиться в сухий сонячний день. Коренеплоди необхідно викопати вилами, відступивши 5-7 сантиметрів (щоб уникнути пошкодження буряка).

Як зберігати?

Очистіть плід від землі і помістіть в темне, добре вентильованому приміщенні на два тижні. Для закладки буряка на тривале зберігання видаліть бадилля рослини, намагайтеся при цьому не пошкодити хвостики.

Висновок

Головною складністю вирощування столового буряка є отримання здорового, солодкого і смачного продукту . Для досягнення хорошого результату виконуйте правила вирощування і тонкощі догляду за рослиною. Успішний посів буряка в квітні дозволить вам зібрати хороший ранній урожай.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал