Коли сіяти капусту на розсаду в квітні 2022 року за місячним календарем

Щоб отримати восени 2022 року багатий урожай щільних і соковитих качанів, в квітні слід садити капусту за місячним календарем.

Посів капусти відповідно до вимог місячного календаря – запорука формування гарного врожаю. Насіння проростає швидше, молоді саджанці відрізняються більш потужну кореневу систему і рівномірної кроною, легше переносять пересадку на нове місце, вплив шкідників і хвороб.

У сьогоднішній статті ми обговоримо, коли сіяти насіння капусти на розсаду в квітні поточного року і на що обов’язково треба звернути увагу.

Яку капусту і сорти садять на розсаду в квітні?

В квітні садять на розсаду броколі і білокачанну капусту середньостиглих або пізніх різновидів овоча.

Брокколі

Висівається в 1-3 декадах квітня з інтервалом в 10-20 днів.

Це можуть бути різні середньостиглі або пізні сорти:

 • Сенші – високорослий середньостиглий вид капусти, що характеризується великими, щільними, куполоподібними вилками темного зеленого кольору, придатними для тривалого зберігання.
 • Калабрезе – високоврожайна середньостигла різновид, що характеризується темно-зеленими плодами середньої щільності.
 • Компакта – придатна для густий посадки. Відноситься до компактних середньостиглих.
 • Лаки – пізній гібрид, який характеризується великими щільними зеленими плодами з ніжною структурою, вагою до 500 грам.
 • Марафон – високоврожайний пізній гібрид, який характеризується щільними, зеленими вилками вагою до 700 грам.

Білокачанна капуста

Висівається в 1-3 декадах квітня.

З популярних сортів можна виділити:

 • Подарунок – високоврожайна середньостигла капуста, що характеризується ідеально гладкими блискучими листям з вираженим восковим нальотом. Плодоносить в будь-яких кліматичних умовах. Менше інших різновидів накопичує нітрати. Відрізняється яскравим смаком. Підходить для закваски та засолювання.
 • Менза F1 – високоврожайна середньостигла капуста. Характеризується великими, стійкими до розтріскування округло-плоскими плодами, вагою до 10 кг, високою врожайністю, стійкістю до перепадів температури і тривалим збереженням смакових якостей після зняття врожаю.
 • Агресор F1 – виведений голландцями пізньостиглий гібрид, рекомендований для вирощування в усіх регіонах. Не боїться холодів, відрізняється стійкістю до фітофторозу і чорної ніжки. Може зберігатися до півроку без втрати цілісності плодів.
 • Агресор F1 Мара – виведений білоруськими селекціонерами пізньостиглий гібрид, який характеризується щільними темно-зеленими плодами з вираженим восковим блиском. Відрізняється стійкістю до кореневої гнилі. Підходить для закваски та засолювання.
 • Колобок F1 – виведений вченими пізньостиглий гібрид, який характеризується великими круглими плодами з жовтувато-білою м’якоттю. Стійкий до комах-шкідників.

Яку капусту садити в квітні не варто?

По ряду цілком об’єктивних причин досвідчені дачники намагаються не сіяти в квітні японську капусту (інакше відому як Мізунь), краснокочанную, кольорову і ранньостиглу савойскую капусту.

Зерна японської капусти добре проростають при температурі 3-5 ° С, а саджанці не переносять довгий світловий день. Тривале перебування під впливом світла змушує їх стрелковаться і негативно відбивається на якості врожаю, а тому садити цю культуру рекомендується не пізніше 8-10 квітня, коли, згідно з місячним календарем на 2022 рік немає сприятливих днів для посіву.

Те ж стосується червонокачанної капусти, яка зріє довше білокачанної, а тому її садять на розсаду в перших числах місяця, як тільки грунт прогріється до 7-10 ºC.

На замітку. Все вищесказане справедливо і для ранньостиглих різновидів савойської і цвітної капусти.

Коли садити капусту на розсаду в квітні 2022 року за місячним календарем, сприятливий час

Для того щоб визначитися з найбільш вдалим днем, коли сіяти різні види капусти в квітні, необхідно орієнтуватися на фазу місяця.

Дата Місячна фаза Вплив на рослини
01.04.2022 – 11.04.2022

28.04.2022 — 30.04.2022

Спадаючий місяць Час, невідповідний для того, щоб садити будь-які рослин, плоди яких знаходяться над землею, і пересаджувати вже підросли саджанці.

Коренева система розсади в цей час зазнає змін. Коріння втрачають життєву силу, стають крихкими, вразливими і чутливими.

Найменше їх пошкодження може послабити овоч і негативно відбитися на якості врожаю.

12.04.2022 Молодик Несприятливий період для всього живого. У ці дні припиняється циркуляція соків рослин, зупиняється їх зростання.

Рекомендується утриматися від будь-яких садових робіт, не торкатися до насіння і саджанців, щоб не позбавити їх життєвих сил.

27.04.2022 Повний місяць Приживлюваність і схожість насіння в період повного місяця мінімальна. А молоді саджанці перебувають у своєрідному режимі очікування і не витрачають енергію.

ДОВІДКА. Також важливо враховувати той факт, що рухаючись по небосхилу, місяць проходить через 12 зодіакальних сузір’їв, що підкоряються стихіям повітря, води, землі і вогню. Найбільш родючі земні і всі водні знаки (Риби, Телець, Рак, Діва, Скорпіон). Менш родючі – вогняні знаки (Овен, Лев, Стрілець). Абсолютно неродючим вважається повітряний знак Водолія.

Чи впливає місяць і на якість насіння, призначених для подальшого використання.

Так, наприклад, якщо садити капусту під знаком Риб, то це не дозволить отримати якісне насіння для подальшої селекції, тому що вони погано переносять тривале зберігання.

Навпаки, якщо садити під знаком Скорпіона або Стрільця, то це забезпечить посівний матеріал підвищеної якості.

ДОВІДКА. Перший місячний календар з’явився в 1924 році, завдяки австрійському вченому езотерику Рудольфа Штайнера, який прочитав ряд лекцій про вплив місячних фаз на магнітне поле землі для оптимізації сільськогосподарських робіт. Тепер це незамінний орієнтир для садівників всього світу.

Коли сіяти капусту на розсаду в квітні 2022 року за місячним календарем не варто

Дата Місячна фаза Вплив на рослини
01.04.2022 – 11.04.2022

28.04.2022 – 30.04.2022

Остання чверть Час, невідповідний для того, щоб садити будь-які рослин, плоди яких знаходяться над землею, і пересаджувати вже підросли саджанці.Коренева система розсади в цей час зазнає змін. Коріння втрачають життєву силу, стають крихкими, вразливими і чутливими.

Найменше їх пошкодження може послабити овоч і негативно відбитися на якості врожаю.

12.04.2022 Молодик Несприятливий період для всього живого. У ці дні припиняється циркуляція соків рослин, зупиняється їх зростання.Рекомендується утриматися від будь-яких садових робіт, не торкатися до насіння і саджанців, щоб не позбавити їх життєвих сил.
27.04.2022 Повний місяць Приживлюваність і схожість насіння в період повного місяця мінімальна. А молоді саджанці перебувають у своєрідному режимі очікування і не витрачають енергію.

ВАЖЛИВО! Один день після молодика також вважається несприятливим для посіву розсади, незважаючи на те, що місяць перебуває в зростаючій фазі.

Тому не слід садити капусту на розсаду в квітні за місячним календарем в наступні числа: 13 і 28.

Як вибрати відповідний час для посадки в залежності від регіону

Слушна нагода, щоб сіяти насіння на розсаду, залежить не тільки від конкретного сорту, але і від регіону.

Більшість ранніх різновидів цієї овочевої культури садять в першій половині квітня, а середні та пізні сорти приберігають до середини місяця.

ОБЕРЕЖНО! Більш детальну інформацію про відповідний часу для посіву того чи іншого сорту для кожного регіону виробники насіння вказують на упаковці. Однак сліпо довіряти цим рекомендаціям не варто.

Важливо орієнтуватися і на власні спостереження. Холодна затяжна весна – це привід сіяти насіння на 10-15 днів пізніше рекомендованого виробником терміну і навпаки.

Догляд за капустою, посадженої в квітні

Для того щоб отримати багатий врожай посадженої в квітні капусти, необхідно дотримуватися кількох простих рекомендацій по догляду:

 • Капуста – вологолюбна культура. Великі листя можуть випаровувати в добу до літра води, а тому, одним з найважливіших заходів по догляду за нею є регулярний полив.
 • Грунт повинен бути родючим і структурованої, багатою гумусом і добре утримує вологу. Кращим варіантом буде суглинок.
 • Після поливу або дощу рекомендується ретельно розпушувати землю, щоб забезпечити вільний доступ повітря до коріння рослин, вирощуваних у відкритому грунті.
 • Розсаді, яка вирощується в парнику або теплиці, також необхідно забезпечити доступ повітря. Рекомендується регулярно провітрювати приміщення.
 • Коли капуста досить підросте, слід видалити нижнє листя, які ускладнюють доступ до землі і створюють підвищену вологість, що залучає слимаків та інших шкідників.
 • Молодим саджанців необхідна достатня кількість азоту. Підживлення для нарощування зелено маси роблять через 10-15 днів після висадки в грунт.
 • Підрослим рослинам, на стадії формування качана необхідно більше фосфору і калію. Підживлення золою роблять раз на два-три тижні.

Часті помилки

Посадка в тіні.

у більшості видів капусти великі міцні качани зав’язуються тільки в тому випадку, якщо вона отримує достатньо світла.

Неправильне «сусідство».

Деякі рослини можуть мати несприятливий вплив на посаджену поруч капусту, забрати у неї корисні речовини або викликати порушення обміну речовин. Не можна сіяти поруч шпинат, вимагає більш частого поливу, а також петрушку, селеру, моркву і томати, які залучають білявок.

Поганий грунт.

Капуста досить чутлива до якості грунту. Надмірно кислий грунт провокує появу кили і негативно відбивається на кількості врожаю.

Недотримання сівозміни.

Посадка капусти на місце торішнього вирощування небажана.

Недостатня підгодівля.

Несвоєчасне полив

Відповіді на часті питання

Коли в квітні можна сіяти розсаду капусти за місячним календарем?

Саме вдалий час для посіву капусти в квітні – період з 14 по 26 число.

Коли в квітні можна сіяти розсаду капусти за місячним календарем?

Не рекомендується робити посів з 1 по 11 квітня (в фазу спадної місяця), 12 числа (в молодика) і 27 числа (повний місяць)

При якій температурі вирощувати?

Оптимальна температура вирощування залежить від сорту капусти. Як правило, це температура 10-15 градусів тепла вдень і 6 – 12 градусів вночі.

Висновок

Садити капусту на розсаду в квітні 2022 рекомндую в середині місяця, звертаючи увагу на фазу місяця, в якому вона знаходиться.

Сіяти рекомендується різні види капусти, які мають різні терміни дозрівання і різні смакові якості. Важливий правильний догляд.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал