Як позбутися від моху та лишайників на плодових деревах та кущах. Поради від садівників

Напевно, кожен садівник стикався з проблемою появи моху й лишайнику на кущах та плодових деревах. Проблема ця вимагає негайного реагування, особливо на молодих яблунях.

Плодові дерева та кущі, на корі яких є лишайник або мох, уповільнюють темпи свого зростання. Це відбувається від того, що через пори, рослина дихає, а вони перекривають їх. Крім цього утворені на пагонах нарости, створюють комфортні умови для життєдіяльності численних комах-шкідників. Такі дерева та кущі погано цвітуть, плодоносять, а згодом й зовсім спостерігається їхня загибель.

Обробку плодових дерев та кущів від моху й лишайнику проводять ранньою весною. Важливо встигнути це зробити коли рослини ще перебувають в стані сплячки, до розпускання бруньок.

Якщо ж знехтувати цим правилом та провести обробку в більш пізні терміни, то можна викликати опік бруньок, які знаходяться в стадії розпускання.

Підготовчий етап.

Навколо таких рослин на землі розстеляють полімерну плівку. Плівка буде перешкоджати поширенню шкідників.

Кращим засобом є 5-7% — ний розчин мідного купоросу.

Для приготування засобу:

  • від моху потрібно на 1 літр води взяти 70 грамів засобу;
  • від лишайнику вистачить 50 грамів засобу.

Особливості проведення.

Готовим робочим розчином наповнюють пульверизатор та проводять обприскування уражених частин, стовбура та скелетних гілок. Через 5-7 днів все повинно відвалитися само по собі або змитися дощем.

Якщо на рослинах залишаються лусочки моху чи лишайнику, потрібно провести механічне чищення за допомогою дерев’яного скребка, тільки не ножем.

Землю в межах площі потрібно обробити, щоб знищити представників патогенної мікрофлори.

Дотримуйтесь цих рекомендацій, щоб швидко й легко звільнити свої плодові рослини від моху та лишайнику.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал