Коли сіяти моркву в квітні 2024 року за місячним календарем

Якщо садити моркву в квітні, то краще за все робити це в вдалі дні за місячним календарем. Посів морквини нескладний, але є деякі нюанси, які дозволять отримати вам якісніший врожай.

Про вибір термінів посадки за місячним календарем, а також про догляд за морквою ми розповімо в сьогоднішній статті.

Які сорти моркви сіють в квітні?

Взагалі, на відміну від багатьох інших овочів, морква дуже стійка до несприятливих умов. Наприклад, вона спокійно переносить низькі температури.

Часто її сіють, тільки-но сходить сніг. Перші сходи з’являються вже при +3, а сіянці не гинуть навіть при зниженні температури до -3 градусів.

Все це призводить до того, що морквину ніколи не садять на розсаду. Чекають, коли зійде сніг, вибирають вдалий день за місячним календарем і садять відразу у відкритий грунт.

Завдяки всьому цьому, дачники в нашій країні необмежені у виборі сортів моркви для посіву в квітні.

На замітку. Імпортні сорти овоча поступаються вітчизняним в стійкості і витривалості, але можуть перевершувати старі селекційні розробки в товарних і смакових якостях плодів.

Для швидкого врожаю в середині літа садять ранні сорти моркви. Пізньостиглі сорти більше підходять для зберігання. А ось середньостиглі універсальні: і встигають відносно швидко, і зберігаються добре.

Кращі сорти моркви для посіву в квітні:

 • Лагуна F Скоростигла різновид. Показує середню врожайність (до 7 кг з квадратного метра). Стійка до хвороб, невибаглива до грунту і регіону вирощування.
 • Оленка. Урожайність трохи вище середньої (до 9 кг). Багата вітамінами. Має відмінні смакові якості. Досить примхливий сорт: висуває вимоги до зволоженості і пухкості грунту.
 • Тушон. Ранньостиглий сорт. Коренеплід довжиною близько 15 см. Вважається одним з найкорисніших сортів. Погано зберігається. Підходить для вирощування в найсуворіших умовах.
 • Карамелька. Любима городниками за смакові якості. Використовується для приготування дитячого харчування. Урожайність середня (до 8 кг). Стійка до хвороб і шкідників.
 • Улюблена. Від інших ранньостиглих різновидів відрізняється тим, що добре зберігається. Багата вітамінами, каротином і цукром.
 • Шантане. Класика на вітчизняних грядках. Один з найбільш стійких і невибагливих сортів, який вирощується практично повсюдно. Стійкий до хвороб, добре зберігається.
 • Вітамінна. Ще один популярний сорт. Високоврожайний – до 10 кг з квадратного метра. Добре зберігається. Віддає перевагу суглинок.
 • Нантская. Коренеплід близько 14 см завдовжки. Універсальний за своїм призначенням. Можна садити під зиму.
 • Лакомка. Одна з найсмачніших різновидів. Урожайність не найвища (5 кг з квадратного метра). Невибагливий до умов вирощування.
 • Московська зимова. Показує високу лежкість без втрати смакових або товарних якостей.
 • Віта лонга. Садити краще в останніх числах квітня. Підходить для закладки на зберігання. Цікава особливість – в процесі лежкости, збільшує вміст каротину і вітаміну. ​​
 • Карлена. Пізня морква з високою врожайністю. Відрізняється тривалим зберіганням без втрати смаку і товарного вигляду.

Коли садити моркву в квітні 2024 року за місячним календарем, сприятливі дні

Як відомо, коренеплоди за місячним календарем необхідно сіяти на убуваючий місяць. У цьому час соки рухаються по рослині вниз, що сприяє отриманню більш якісного врожаю.

За місячним календарем на квітень 2024 року періоди спадної місяця припадають на 1 – 10 і на 28 – 30 числа.

На замітку. З 13 по 26 квітня місяць буде рости за місячним календарем. В цей час теж можна садити моркву. Але ці дні не настільки сприятливі для проведення процедури.

Коли сіяти моркву в 2024 році за місячним календарем можна

Місячний календар дає однозначну рекомендацію не проводити посівні роботи в повний місяць і молодик. У ці періоди рослини взагалі краще не чіпати, а зайнятися підготовкою садового інструменту.

За місячним календарем на квітень 2024 року молодик буде 12 числа, а повний місяць – 27.

Що потрібно врахувати при квітневому посіві насіння?

Звичайно, орієнтуватися на місячний календар дуже важливо, але не можна забувати і про інші фактори, що впливають на посадку насіння моркви в квітні.

По-перше, варто відразу сказати про те, що дражировані насіння проклюнутся пізніше. Тому, якщо ви садить імпортну морква, вам доведеться трохи довше чекати сходів.

По-друге, враховуйте глибину загортання насіння. В середньому це 2 см. На легких ґрунтах можна садити трохи глибше (до 4 см), на важких, навпаки, ближче до поверхні (1-2 см).

Намагайтеся витримувати відстань між насінням при посіві. Моркви треба десь розвиватися. Якщо ви посієте занадто рідко, то плоди будуть маленькими і потворними. Крок посадки повинен бути 3-9 см.

Не забувайте попередньо замочувати насіння. Це позитивно позначиться на їх схожості.

ВАЖЛИВО! Найголовніше – підготувати грунт. Очистити місце від бур’янів, перекопати і розпушити землю, внести добрива.

Так як морква – це коренеплід, то деякі дачники піднімають майбутню грядку над поверхнею. Це робиться для того, щоб дощова вода не накопичувалася. Надлишок вологи згубний для морквини.

Також грядку розташовують на сонячному, захищеному від вітру ділянці. Прогріта сонцем грунт найбільш сприятлива для розвитку коренеплоду.

Морква садять, коли температура прогріється до + 10 + 12 градусів. Земля до цього моменту – близько 3 – 6 градусів. Враховуйте, що морква здатна витримати короткочасні заморозки навіть до -5 градусів. Але це не означає, що її потрібно садити при такій температурі.

На замітку. При плануванні можна розмістити грядки з морквою поруч з цибулею. Це добре сусідство. Рослини будуть відганяти шкідників один від одного.

Як доглядати за морквою, посадженою в квітні, хитрості

Перші сходи квітневої морквини з’являться приблизно через 2-3 тижні. У разі не найсприятливіших погодних умов термін може трохи збільшитися.

Як тільки сходи проклюнулися, треба відрахувати 5 днів і провести перший полив. Якщо був дощ, то штучне зрошення відкладають.

Після того, як грунт був зволожений, її треба розпушити. Робити це потрібно дуже акуратно, так як сходи ще дуже слабкі і недостатньо добре вкоренилися в грунті.

Обов’язково стежте, щоб земля не покрилася кіркою. Цей «панцир» не пропускати повітря в товщу землі, а також перешкоджатиме зростанню коренеплоду. Без повітря розвиток овоча загальмується, а застій вологи призведе до загнивання.

Як тільки з’явиться 90-95% всіх сходів необхідно провести перше проріджування. Видаляють слабкі рослини, які заважають розвитку сильніших сусідів. Не треба жаліти ці паростки, вони не дадуть хороших плодів, а будуть тільки забирати харчування і світло у здорових побратимів.

Часті помилки

Навіть якщо садити моркву в квітні 2024 року за місячним календарем, то все одно легко допустити кілька неочевидних помилок. Надалі вони можуть позначитися на якості та кількості врожаю.

 • Занадто глибока посадка. Садити морква треба на глибину 2-3 см залежно від типу грунту.
 • Грядка не готуються до посіву. Грунт необхідно підготувати: прополоти, перекопати, розпушити, внести золу або нітрофоску.
 • Морква садять занадто часто. Через це у коренеплодів буде простору для зростання і розвитку. Рослини будуть заважати один одному, змагатися за поживні речовини. Як підсумок – плоди виростуть дрібними і кривими.
 • Використання «ніжних» імпортних сортів в невідповідних умовах. Якщо ваш ділянка не може похвалитися родючими ґрунтами, то краще віддати перевагу плодам вітчизняної селекції. Деякі зарубіжні різновиди просто не призначені для суворих російських реалій.

Відповіді на часті питання

Як садити насіння моркви, адже вони дуже маленькі?

Сіють вручну, через сівалку або старим «дідівським способом». Розкочують по борозенці рулон туалетного паперу, змочують його і розкладають зернятка.

Чи треба поливати борозенки перед тим, як садити моркву?

Так. Борозенку проливають, дають воді час вбратися в грунт, а потім саджають.

Коли садити моркву, якщо на початку квітня ще холодно?

За місячним календарем на квітень 2024 року місяць буде спадати не тільки на початку місяця, але і з 28 по 30 число. Крім того, частина моркви можна посіяти і на зростаючий місяць. Головне, не працювати в дні молодика і повного місяця.

Який сорт можна посадити в квітні?

Якщо розміри городу дозволяють, то садити краще кілька видів. Ранні – для вживання в їжу влітку, середні та пізні – для закладки на зберігання на зиму.

Висновок

В квітні 2024 років немає два періоди, коли можна садити морква. Вони вдало припадають на початок і кінець місяця.

Морква – культура відносно невибаглива, але, як і будь-який коренеплід, висуває підвищені вимоги до якості грунту.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал