Пікіровка розсади в березні 2022 року за місячним календарем, як вибрати відповідний час

Після того, як саджанці випустили другий справжній листок, треба вибрати день, коли пікірувати розсаду в березні 2022 року за місячним календарем.

Як це зробити, на які ознаки орієнтуватися і що потрібно для правильного проведення процедури, ми розповімо в сьогоднішній статті.

Що таке пікіровка і навіщо пікірувати розсаду?

По суті, пікіровка – це пересадка розсади з однієї ємності в іншу.

Якщо говорити більш широко, то пікірують розсаду з кількох причин:

  • Причина 1. Пересадка саджанців в роздільні ємності. Більшість культур спочатку сіють в загальний контейнер. Це зручно на етапі догляду за посівами до сходів. Але потім саджанці треба розсадити, щоб вони могли добре розвиватися, і їм не було тісно.
  • Причина 2. Сортування розсади. Деякі сіянці виростають хворими, слабкими або заражаються будь-якої інфекцією. Щоб не витрачати ресурси на їх вирощування, такі сіянці прибирають.
  • Причина 3. Спосіб вирощування. У деяких випадках (наприклад, при методі «Равлик» або «Пелюшки») пророщування розсади відбувається без ґрунту. У цей випадку сходи пікірують в окремі стаканчики з живильним субстратом.
  • Причина 4. Щоб біля коріння було простір для розвитку. Деякі дачники пікірують розсаду кілька разів, щоб коренева система розвинулася якнайкраще.
  • Причина 5. Поліпшення умов вирощування. Після пікіровки поліпшується світловий режим, так як сіянці не загороджувати один від одного сонце, а також режим харчування, оскільки саджанці не конкурують за поживні речовини, адже після пікіровки у кожного буде своя ємність з субстратом.

ДОВІДКА. При первісному посіві насіння в роздільні ємності пікіровку в більшості випадків можна зовсім не проводити.

Взагалі, жодна рослина не любить пересадку (т. Е. Ту ж пікіровку, тому що це завжди стрес. коли ви пікіруєте розсаду, то порушуєте сформований режим харчування. через це саджанці «хворіють». Якщо ви добре доглядали за розсадою, то сіянці перенесуть пікіровку легко.

Якщо ж саджанці росли в бідному ґрунті, порушувався режим поливу, то пікіровка пройде хворобливо, і частина сіянців загине.

Тому, по можливості, дачники намагаються вирощувати розсаду без пікіровки, тобто прямим посівом насіння в роздільні ємності. Але такий спосіб набагато дорожчий, а в деяких випадках, коли насіння дрібні і зовсім неможливий.

Тому дуже важливо знати, як правильно пікірувати розсаду.

Як визначається термін пікіровки для різних культур

Конкретного терміну, коли пікірувати розсаду немає. В середньому від появи сходів до пікіровки проходить 15 – 30 днів.

Все залежить від особливостей не тільки культури, а й конкретного сорту або гібрида. Адже ранньостиглі різновиди ростуть і плодоносять швидше, ніж пізньостиглі.

Загальним правилом є пікіровка після появи другого справжнього листочка або остаточного формування першої пари справжніх листків.

Тут важливо зробити ось яке зауваження.

Спочатку у всіх культур формуються сім’ядольні листочки. Це перші два листки. Вони практичні завжди однакові – маленькі і овальні. Так ось ці листочки НЕ ВВАЖАЮТЬСЯ.

А ось такі листочки – це ті самі справжні листи. Вони вже мають унікальну форму, властиву для овочевий або квіткової культури.

Саме після появи другого справжнього листочка і проводять пікіровку.

Це час вважається ідеальним, так як, з одного боку, у саджанця вже досить розвинена коренева система, з іншого боку, він ще не переріс і нормально сприйме пересадку.

Перетримувати розсаду і чекати, коли вона виросте ще трохи, не потрібно. Кожну процедуру слід проводити вчасно.

Які культури пікірують в березні?

В березні проводять пікіровку тих овочевих та квіткових культур, які були посаджені на розсаду в кінці лютого і, власне, на початку березня.

В першу чергу, мова йде про пасльонових: перці, помідорі, баклажані. Причому пікірують як ті сорти, що були посаджені для тепличного вирощування, так і ті, вирощування яких планується в незахищеному ґрунті.

На замітку. Гарбузові в березні пікірують в дуже рідкісних випадках: при наявності опалювальної теплиці.

З квітів, що вирощуються через розсаду, в березні пікірують чорнобривці, запашний тютюн, левиний зів, агератум, садову астру, клеому, аліссум , немезію, вербена, гацанію і т.д.

Календар пікіровки рослин за місячним календарем, таблиця для різних культур

Нижче ми розповімо про те, як вибрати за місячним календарем сприятливий день, щоб пікірувати розсаду в березні 2022 року.

В таблиці ми зібрали терміни пікіровки різних культур.

Культура Вдалі дні
Баклажани тепличні 18 – 23
Капуста білокачанна 16 – 18
Капуста брокколі 16 – 18
Капуста цвітна 16 – 18
Цибуля 9 – 12, 30, 31
Огірки тепличні 15 – 26
Гострий перець тепличний 19 – 23, 25, 26
Солодкий перець для відкритого ґрунту 19 – 23, 25, 26
Солодкий перець тепличний 19 – 23, 25, 26
Томати 16 – 23
Селера черешкова 1 – 4, 30, 31

Коли пікірувати розсаду в березні за місячним календарем в 2022 році, сприятливі дні

Пікіровка, як ми вже говорили вище, це дуже відповідальний захід , тому підходити до нього необхідно з усією серйозністю.

Дуже важливо звернути увагу на місячний календар, тому що правильна місячна фаза вкрай важлива для вдалого проведення процедури.

Якщо посадку насіння, в крайньому випадку, можна було провести і на убуваючий місяць, то з пікіровкою так чинити не слід . Пікірувати треба саме на зростаючий місяць.

В березні 2022 року фаза зростаючого місяця почнеться тільки в середині місяця. Вона триватиме з 14 по 27 число.

Вдалими днями для того, щоб пікірувати розсаду будуть 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 березня.

На замітку. Про те, чому серед сприятливих дат за місячним календарем немає 14 і 27 березня, буде розказано нижче.

Коли пікірувати рослини в березні 2022 роки не варто

Категорично не можна пікірувати розсаду в період повного місяця і молодика. Місячний календар в цьому однозначно вказує на те, що пікіровка в цей час украй небажана.

Саджанці погано приймаються, починають часто хворіти, частина розсади не виживає.

У березні 2022 року молодик буде 13 березня, а повний місяць – 28 березня. Відповідно в ці дні займатися пікіровкою не слід.

В березні 2022 року за місячним календарем це 12, 14, 26 і 29 числа.

ВАЖЛИВО! Взагалі-то, цибулинні (як і гарбузове) погано переносять пікіровку. Але, якщо ви раптом вирішите пікірувати, то робити це слід з 1 по 11 і з 30 по 31 березня.

Які і коли пікірують в березні, таблиця

Сама по собі пікіровка – заняття не дуже складне, але вимагає акуратності, уважності, посидючості і точного проходження місячним календарем.

Перший крок – підготовка посівів до пікіровки. Вибираєте день за місячним календарем, коли будете пікірувати і з ранку зрошуєте земляний кому. Це необхідно, щоб паросток простіше відокремлювався.

Другий крок – підготовка нових ємностей. У стаканчики насипаєте землі приблизно на 2/3 об’єму і робите в центрі поглиблення.

Третій крок – акуратно ложечкою або паличкою від морозива виймаємо корінь з старого контейнера. Робити це треба акуратно, щоб не пошкодити стебло.

Четвертий крок – переміщаємо рослина в нову ємність по сім’ядольні листочки, підсипає землі.

Як бачите, в цілому, немає нічого складного в тому, щоб пікірувати розсаду. Проте, пікіровка займе пристойну кількість часу. Тому ми зробили для вас ще одну зведену таблицю з оптимальними термінами пікіровки, щоб ви могли розпланувати свій час.

Тип культури Рекомендовані терміни за місячним календарем
Томати 15 – 26 березень
Цибуля 1 – 12 березень
Перці 15 – 26 березень
Баклажани 15 – 26 березень
Капуста 15 – 26 березень
Огірки 15 – 26 березень
Однорічні квіти 15 – 26 березень
Бульбові і цибулинні квіти 1 – 12, 30, 31 березня
Суниця 16 – 23 березня
Квіти 16 – 23

Як доглядати за розсадою після пікіровки

Після того як ви завершили пікіровку, на деякий час розсаду слід залишити в спокої . В цей час вона буде вкорінюватися. Відповідно в цьому випадку підгодівлі будуть марні, оскільки коренева система рослин не зможе вбирати живильні речовини.

При цьому умови утримання повинні залишитися тими ж. Це означає, що температурний режим, режим поливу, вологість повітря змінювати не можна.

На замітку. У тому числі, тому що зміна умов догляду стане додатковим стресом для рослин.

Через два тижні після проведення пікіровки розсаду можна підгодовувати. Використовувати найкраще комплексні рідкі добрива.

Можна використовувати підгодівлі на основі гуматів (Гумі Омі, Агрікола, Гумат калію і т.д.) або спеціалізовані добрива для конкретної культури.

Також розсада добре відгукується на внесення регуляторів росту. Ці препарати сповільнюють ріст саджанців у висоту і прискорюють нарощування рослиною маси. Розсада виходить товстенькою, припиняється витягування.

Ще через два тижні проводять другу підгодівлю тим же рідким добривом.

З приводу мінеральних добрив NPK (азот, фосфор, калій). На етапі зростання розсади в домашніх умовах такі комплекси не використовують. В цей час розсада повинна харчуватися мікроелементами, що містяться в субстраті, в якому вона зростає.

Але буває так, що субстрат неякісний, або були допущені помилки в догляді. У цьому випадку проводять підживлення тими елементами, яких не вистачає. Брак мікроелементів визначають за зовнішнім виглядом розсади.

За тиждень – два до висадки розсади на постійне місце в теплицю або город проводять загартовування пікірувати саджанців.

Процедура потрібна для підготовки рослин до нових умов вирощування .

Часті помилки

  • Коріння загинаються під час пікіровки. Це загрожує пошкодженням кореневої системи і, як наслідок, хворобою і смертю розсади.
  • Вибір неправильного дня за місячним календарем.
  • Неакуратне проведення процедури. Пошкодження стеблинки.
  • Невдалий вибір часу. Занадто рання (до появи 2 листочка) або занадто пізня (розсада переросла) пікіровка.
  • Підживлення відразу після пікірування. Внесення кореневих добрив на цьому етапі немає сенсу.

Відповіді на часті питання

Чи всі рослини треба пікірувати?

Пікіровка – це необхідна процедура тільки при первісному посіві в загальні ємності. Якщо розсада садиться в окремі ємності, то пікірувати не треба.

Що робити, якщо відразу після пікіровки саджанці захворіли? Як підгодувати?

В цьому випадку проводите підгодівлі по листу, тобто обприскуйте рослини поживними речовинами.

Висновок

Пікіровка – найважливіше агротехнічне захід, який обов’язково проводять практично всі дачники, які займаються вирощуванням розсади з насіння.

До пікіровки необхідно підходити дуже ретельно, так як рослини не люблять пересадку. Коли пікіруєте, важливо не пошкодити кореневу систему рослин, інакше саджанці просто загинуть.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал