Коли сіяти перець на розсаду в січні 2022 року за місячним календарем

З початком Нового року починається і дачний сезон. Садівники і городники закуповують насіння, планують посадки. Щасливі власники теплиць і жителі теплих південних регіонів починають сіяти насіння вже в січні.

В цій статті ми розглянемо, коли сіяти перець на розсаду в січні. Також розповімо, як правильно вибрати час для процедури за місячним календарем.

Чи варто сіяти перець на розсаду в січні 2022

На початку календарного року дні ще короткі, ніч тільки-тільки починає зменшуватися. Відповідно сонячного світла дуже мало. А саджанці повинні висвітлюватися не менше 14 годин на добу. Якщо у вас немає спеціальних ультрафіолетових ламп для підсвічування, то сіянці просто не виростуть.

Наступний момент – це висадка саджанців у відкритий ґрунт або теплицю. Березень і квітень – це час, коли на більшій частині території України ще лежить сніг. Пересадку просто нікуди виробляти. Якщо у вас немає опалювальної теплиці, то сіяти перець на розсаду в перший зимовий місяць не варто.

Втім, якщо ви живете в південних регіонах, або у вас є опалювальна теплиця, то ви можете провести висадку насіння вже у другій декаді січня.

На замітку. Перець, за своєю природою, «тугодум». Це означає, що насіння довго сходять, паростки повільно набирають зелену масу. Враховуйте це при висадці розсади.

Саджаючи перець на розсаду в січні 2022 року треба обов’язково подумати про ефективність і доцільність висадки саме в цей місяць.

Порахуйте, скільки грошей ви витратите на підсвічування, на утримання теплиці. Якщо ви вирощуєте овочі на продаж, то, можливо, витрати і відіб’ються. Але, якщо ви вирощуєте перець на їжу, то доцільніше дочекатися більш підходящих місяців для того, щоб садити лютий, березень і квітень.

Сприятливі дні для посадки перцю в січні 2022 за місячним календарем

Сіяти насіння на розсаду необхідно на зростаючий місяць. Саме цей час найбільш сприятливо для висадки насіння в загальні ємності. Зерна швидше прокльовується, швидше ростуть, а саджанці відчувають себе набагато краще.

У січні зростаючий місяць буде в другій половині місяця: з 14 по 27 число , таким чином сприятливими днями для того, щоб садити перець на розсаду в січні 2022 будуть: 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 і 27 числа місяця .

Саме на ці дні варто запланувати висадку насіння на розсаду.

Несприятливі дні для посадки перцю в січні 2022

Однозначно невдалими днями для того, щоб садити перець на розсаду в січні 2022 є молодика (13 число), повний місяць (28 число).

На замітку. Деякі дачники вважають, що дні до і після молодика і повного місяця також невдалі для посадки розсади.

Наступне питання пов’язане з днями, коли місяць на небосхилі стає менше. В цьому випадку місячний календар говорить про те, що сіяти зерна можна, але сіянці будуть рости повільніше.

В січні 2022 року місяць убуває в період з 1 по 12 число і з 29 по 31 число, таким чином несприятливими днями для посадки перцю в січні 2022 року буде: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 29, 30 і 31 числа.

На що варто звернути увагу при посіві перцю в січні?

Якщо будете садити насіння перцю в січні 2022, зверніть увагу на наступні фактори, які допоможуть вам виростити здорові і міцні саджанці:

 • Місячний календар. Сприятливий час для посіву настає в другій половині місяця. Тому не треба відразу після Нового року садити насіння.
 • Якість ґрунту. Краще не винаходити велосипед, а купувати перевірений ґрунт для сіянців. Грунт повинна бути легкою, пухкої і поживною.
 • Якість насіння. Не варто економити на посадковому матеріалі. Насіння старше 3-4 років стрімко втрачають у схожості. Це не означає, що вони зовсім не зійдуть, просто збільшується ризик того, що паростки не з’являться.
 • Відповідне місце для сходів. Як тільки проклюнуться перші паростки, контейнери з розсадою треба переставити на саме освітлене місце у вас вдома. Крім того, тут же треба організувати додаткове освітлення.
 • Сорт. Беріть пізньостиглі різновиди, які підходять для посадки в теплицю. Так ви відтягнете термін висадки саджанців на постійне місце і виграєте ще трохи часу.

Як сходять насіння перцю в січні

Перець проростає приблизно через 10 днів після посіву. При передпосадковою обробці термін може скоротитися до тижня, а при використанні «старих» насіння – збільшитися до двох.

Передпосадкова підготовка має на увазі під собою замочування насіння в розчині стимулятора росту.

Можна використовувати Епін, Циркон, а можна – звичайну перекис водню. Вона відмінно розм’якшує зовнішню оболонку зерна, а також знищує шкідливі спори грибків і яйцеві кладки комах-шкідників.

Щоб насіння швидше зійшли, їх не треба закопувати занадто глибоко, коли будете садити. Просто злегка присипте їх ґрунтом.

ВАЖЛИВО! У жирної городньої землі перець сходить гірше. Також схожість гірше при посадці в невдалий день місячного календаря.

Що потрібно забезпечити розсаді перцю при січневій посадці

Перець при посадці в січні вимагають наступне:

 • Освітлення протягом 14 годин на добу мінімум. Так як сонячного світла в січні трохи, то розсаду доведеться підсвічувати фітолампи.
 • Температурний режим. Допустимий «коридор» при вирощуванні + 20 + 26 градусів. Але взагалі температура повітря в кімнаті з розсадою повинна бути стабільною. Коливання негативно відбиваються на рослинах. Крім того, обов’язково бережіть сходи від протягу. Це означає, що при вирощуванні на підвіконні, не можна відкривати вікно.
 • Помірний полив у міру підсихання ґрунту. Режим поливу дуже важливий для розсади. Не можна заливати перці, так як вони згниють. Але і пересихати ґрунт в ємності не повинна ні в якому разі. Вода повинна бути відстояною і теплою.
 • Після появи перших сходів зробіть розчин гумату калію і полийте їм розсаду перцю. Норма для приготування робочого складу: 5 мл препарату на 2 л води.

Часті помилки

Розберемо найбільш часті помилки, які зустрічаються, коли перець сіють на розсаду в січні.

 • Відсутність додаткового підсвічування для паростків. У січні сонячний день ще дуже короткий. Тому для нормального росту і розвитку саджанців потрібно більше світла. Без фітоламп зростання буде дуже повільним, а самі рослини слабкими і хворобливими.
 • Вибір ранньостиглих сортів перцю для відкритого ґрунту. При січневої висадці саджанців треба брати такі різновиди культури, які виведені для вирощування в закритому ґрунті.
 • Вибір неправильної дати за місячним календарем. Садити насіння на розсаду необхідно на зростаючий місяць. Посів в повний місяць і молодик неприпустимий.

Відповіді на часті питання

Коли треба сіяти перець за місячним календарем?

перець, як і інші овочеві та квіткові культури садять на зростаючий місяць. У цей час активізуються процеси проростання. Насіння активно йдуть у ріст.

Якщо у мене не виходить провести посів у сприятливі дні за місячним календарем?

Тоді хоча б не проводите посів на новий місяць і на повний місяць. При посадці на убуваючий місяць сіянці зажадають додаткового, більш уважного догляду.

Які дні вважаються найбільш вдалими в січні, для того, щоб посадити зерна за місячним календарем?

Вдалим часом, щоб посіяти насіння культури стануть 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 січня 2022 року.

Висновок

Сіяти перець на розсаду в січні – це певний ризик. Якщо ви садите не так багато рослин, то краще відкласти посів насіння до лютого-березня.

Якщо ж ви вирощуєте перець на продаж або у вас є теплиця, або ви живете в теплому регіоні, то можна сіяти вже в самому початку року. Головне – дотримуйтесь правил вирощування саджанців, садіть відповідно до вимог місячного календаря і обов’язково забезпечте підсвічування.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал