5 помилок, які ми допускаємо під час догляду за малиною. Не допускайте їх

Пропонуємо ознайомитися з простими помилками, які знижують урожайність, кількість й розмір ягід, їх смак та які впливають на вирощування. І це не явні помилки – навпаки, дрібниці та тонкощі агротехніки, про які ми не замислюємося.

Помилка 1. Початок вегетації: температура ґрунту та перша підгодівля.

Сечовину з фосфорним добривом розсипають при температурі +8… +10°С, інакше вони не засвоюються. При нижчій температурі частина добрива йде з талими водами, частина в повітря — в прямому сенсі гроші на вітер. Але ж можна було б внести сульфат амонію.

Ранньою весною краще не вносити таке добриво — краще з осені, потім під час або після цвітіння, коли земля максимально прогріється. Повністю все добриво, включаючи мікро, засвоюються корінням при t +15…+20°С.

Помилка 2. Сутність підгодівлі.

Черговість підгодівлі в різні фази вегетації, які елементи вносять в першу підгодівлю, які під час росту пагонів, цвітіння та зав’язі, на початку наливання плодів й після плодоношення. Як змінюється співвідношення основних елементів живлення — азот, фосфор, калій. Коли краще вносити бор та магній та скільки разів. Сумісність мінеральних та органічних добрив. При несумісності — утворюється нерозчинний осад, добрива не засвоюються, іноді можливий опік – цей момент важливо враховувати. Дисбаланс: при надлишку азоту утворюється дефіцит калію та фосфору. Кислотність ґрунту: як впливає на засвоєння кальцію, бо на кислому ґрунті засвоюватися не буде. Найважливіше — це співвідношення. А як застосовувати — залежить виключно від господаря малини, ґрунту та самої малини.

Помилка 3. Обрізка та навантаження.

Всі знають, що обрізка верхівок малини для сортів разового плодоношення важлива. Вона стимулює бічне розгалуження, збільшує кількість плодових гілок та ягід. Однак, щось може піти не так. Кущ потужний, малинник як ліс, а ягід мало й дрібні та кислі, ще й по листу невеликий хлороз. Це все навантаження на кущ. Питання складне — кількість чи якість. При недостатньому харчуванні та поливі занадто навантажений плодами кущ не може дати велику й солодку ягоду.

Якщо збільшувати навантаження, то потрібно робити розріджену посадку та збільшувати кількість підгодівлі. Або не обрізати за методом подвійної обрізки, а просто прищипнути верхівки пагонів поточного року на висоті до 80-100 см.

А ремонтантні сорти зовсім не потребують обрізки.

Помилка 4. Про площу та норму.

Є таке поняття, як нормування пагонів — залишаємо оптимальну кількість на певну площу харчування, від 5-7 й до 12 пагонів на м2: розбіг великий. Залежить від сорту, ґрунту та підгодівлі. Потрібно навчитися підгодовувати правильно або садити на більшій відстані кущі один від одного.

Помилка 5. Мульча.

Хто мульчує посадки соломою, агроволокном — важливо бути напоготові, бо мульча формує поверхневу кореневу систему.

Знижується кількість споживання харчування. Частково частина добрив «йде» в нижні шари. Кущ менше вживає, але споживає він харчування разом із вологою з ґрунтового розчину.

Для вирішення проблеми потрібно краще удобрювати та мульчувати. Мульчу з соломи краще викладати в середині-кінці травня, коли ґрунт добре прогріється й коли внесена перша підгодівля та проведена обробка від шкідників.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал