Коли солити капусту в травні 2022 року за місячним календарем, сприятливі дні

У травні 2022 року більш ніж достатньо придатних днів в місячному календарі на місяць, щоб вибрати один, коли найкраще квасити капусту.

Звичайно, найчастіше це блюдо солять восени і взимку, але ніхто не забороняє зробити заготовку в травні. Навпаки, в цьому місяці температура вже досить висока, що сприяє кращому бродінню.

Коли займатися приготуванням квашеної капусти в травні, розповімо в цій статті.

Навіщо квасити капусту за місячним календарем?

Легко задатися питанням, який сенс керуватися місячним календарем, якщо ви просто готуєте звичайнісіньке блюдо? І ще легше, взагалі, порахувати все це якимись забобонами.

Але, взагалі-то, проходження місячним календарем має цілком обгрунтовано. Закваска капусти є бродіння капустяного і морквяного соку. Бродіння це викликають особливі мікроорганізми, на активність яких місяць надає саме, що ні на є прямий вплив.

Тому, знаючи місячний календар на травень, розуміючи, як місяць впливає на бродіння, можна вибрати найбільш підходящий термін для того, щоб солити капусту.

Коли квасити капусту в травні 2022 року за місячним календарем, сприятливі дні

12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 травня 2022 року будуть найбільш прийнятними днями, щоб квасити капусту. Так говорить місячний календар на місяць.

Коли солити капусту в травні 2022 роки не варто?

Однозначно не варто солити капусту 11 і 26 травня.

Як впливає місяць на квашення капусти

Розібравшись з сприятливими і несприятливими датами, слід сказати кілька слів про те, як різні місячні фази впливають на те, коли квасити капусту.

Молодик – вкрай поганий період в місячному календарі на травень. Мікроорганізми, відповідальні за квашення, неактивні, тому заготівля виходить погано просоленій. Шинкування виходить «ватяною» і не хрусткою.

Перша чверть вважається найбільш вдалим терміном, щоб солити капусту. Ті самі мікроорганізми в даний період виявляють найбільшу активність. Заготівля добре бродить, виходить соковитою і хрусткою.

Повний місяць також вважається невдалим днем ​​місячного календаря. Мікроорганізми знову неактивні.

Перша чверть, скоріше, вважається нейтральним часом. Мікроорганізми активні, але не так, як в період зростаючого місяця.

Чи впливає знак місяця на засолювання капусти?

Досвідчені господині помітили, що знаки Зодіаку теж по-своєму впливають на засолювання.

Найбільш схильні до приготування страви Овен, Стрілець, Лев, Козеріг і Телець. Навпаки, не слід квасити капусту, якщо за місячним календарем настали дні Діви, Рака, Скорпіона або Риб.

На замітку. Відкривати заготовку можна в період знаходження місяця в знаках Лева, Діви і Рака.

Яку капусту найкраще солити в травні

Навіть якщо ви будете дотримуватися всіх правил місячного календаря, у вас не вийде якісної заготовки при виборі «неправильного» капустини.

Овоч необхідно підбирати з розумом.

  1. По-перше, віддавайте перевагу «білим» сортам. Вони виходять при заквасці більш хрусткими і соковитими.
  2. По-друге, беріть великі качани. Також вони повинні бути щільними і важкими. Це свідчення того, що страва вийде соковитим.
  3. По-третє, вкрай важливо, щоб качан не мав зовнішніх дефектів. Таких, як гниль, пошкодження, рвані, «жовані» або діряві листя. Все це треба без жалю видаляти і ні в якому разі не допускати попадання в банку. Інакше капуста зіпсується.
  4. По-четверте, не залишайте без уваги добавки. Морква, як і капуста, повинна бути свіжою, без гнилі і ушкоджень. Якщо треба купите відповідні овочі в магазині. Не можна брати прілий цибулю. Також не використовуйте морську або йодовану сіль.

Звичайно, досвідчені господині можуть солити абсолютно будь-яку капусту. Але все одно при інших рівних, навіть у них більш смачним виходить страва з качанів, що підходять під згадані вище критерії.

РАДА. Якщо відповідного примірника у вас немає, то краще купити його в магазині. У травні в супермаркетах вже продають молоді качани. З них можна вибрати деякі цілком непоганої якості.

Прикмети, пов’язані з квашенням капусти

В Україні квасять капусту з незапам’ятних часів. Тому приготування страви обросло найрізноманітнішими народними прикметами і повір’ями.

Наприклад, в деяких регіонах України, коли солять капусту, зверху кладуть кілька осикових гілочок. Вважається, що так заготовка не буде скисати.

Є повір’я, що солити не можна в поганому настрої. Це можна пояснити тим, що, будучи не в дусі, людина працює абияк, погано проминають шатківницю.

Досвідчені господині розрахували, що найкраще солити на 6 день після повного місяця.

А ось ще прикмета: квасити не можна в дні, назви яких жіночого роду (середа, п’ятниця, субота). А ось дні чоловічого роду, навпаки, вважаються найбільш придатними для того, щоб солити. Це понеділок, вівторок і четвер. Також можна квасити і в неділю.

Взагалі вважається, що, якщо в назві дня є буква «р», то заготовка вийде на подив смачною, буде довго зберігатися і не псуватися.

Чи можна робити закваску капусти в церковні свята?

2 травня в цьому році буде Пасха. Працювати в цей день не можна. В тому числі, квасити капусту. Також не потрібно займатися квашенням в наступні 2 дні: 3 і 4 травня. Ці дні теж вважаються великодніми.

Взагалі, церковні свята для того, щоб присвятити час молитві і відвідування церкви, але ніяк не квашенню капусти. Навіть в травні безліч відповідних дат, щоб солити овоч. Церковних же свят (особливо, «великих») не дуже багато. За цілий місяць можна підібрати день для готування так, щоб він не випадав на святкову дату.

Часті помилки

  • Занадто велике шинкування. Різати овочі треба середньої соломкою. Страва добре просолиться і буде хрусткою. Можна шинкувати дуже дрібно. У цьому теж є своя принадність. Але ось різати великими шматками не варто.
  • Мало соку. Щоб ваша нарізка пустила сік, її необхідно дуже добре пром’яти. Рідина повинна саме текти по столу. Чим її більше, тим краще буде бродіння.
  • Порушення рецептури. Вся принадність квашеної капусти в простоті її приготування. Є лише кілька класичних рецептів: з морквою, з морквою і цибулею, з журавлиною. Це безпрограшні варіанти. «Модним» ж рецептом можна просто зіпсувати всю страву.
  • Недотримання пропорцій. Не кладіть багато добавок. Це зіпсує смак.
  • Невідповідний день місячного календаря. Тут все досить просто. У травні ідеальний час солити настає в середині місяця з 12 по 25 число.

ДО РЕЧІ. Одягайте гумові рукавички. Коли в сік вбереться сіль, він стане дуже «злим». Через що можуть запалитися маленькі ранки і тріщинки на шкірі рук.

Відповіді на часті питання

Де квасити капусту?

На звичайному кухонному столі, який застеляють клейонкою. До речі, загорніть її краю, щоб рідина не розтеклася.

У яких ємностях квасити?

Найпростіший і найекономніший варіант – скляні літрові і трилітрові банки. Не забудьте їх простерилізувати!

Як сильно солити?

З приводу солі все залежить від ваших смакових уподобань. Найкраще солити періодично в процесі квашення.

Через скільки можна пробувати?

Перші проби можна знімати вже через 7-8 днів. Коли страва буде готове, залежить від того, в яких умовах ви зберігали банки з закваскою. Чим тепліше буде, тим швидше закваситься.

Висновок

Якщо ви квас капусту в травні, то особливо серйозно поставтеся до підбору правильного качана.

Також дуже важливий відповідний місячний день. У травні за календарем солити овоч найкраще в середині місяця.

І, звичайно ж, не забувайте про дотримання рецептури.

Виконання цих правил дозволить отримати на виході відмінний якісний продукт.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал