Пікіровка розсади помідорів у квітні 2022 року за місячним календарем

Щоб саджанці помідорів краще прижилися, пікірувати томати слід за місячним календарем на квітень 2022 року.

Пікірування – це один з важливих етапів в життєдіяльності рослини. Вся процедура полягає в пересадці помідорів в індивідуальні просторі горщики або стаканчики, завдяки чому помідор загартовується, швидше розвивається, і в подальшому порадує багатим урожаєм.

Досвідчені городники передбачуваний термін пікірування звіряють з місячним посівним календарем. Підбірка кращих днів відповідно до місячного календаря дозволяє безболісно пересадити саджанці, прискорити їх зростання і зміцнити імунітет.

В яких випадках пікірують томати в квітні?

Затягувати з процесом пікіровки томатів не варто. Коренева система помідорів вимагає більшого простору, і пізня пікіровка може нашкодити їх корінцях.

Процес пікіровки часто випадає на квітень. Час проведення даного агротехнічного заходу залежить від терміну посіву насіння томатів, який заздалегідь розраховують, а також сорти, умов вирощування та клімату регіону.

Ще перед посадкою насіння городник враховує всі фактори і розраховує приблизний час посадки, пересадки в окрему тару і висадку у відкритий грунт.

Як визначити, що розсаду помідорів пора пікірувати?

Після посадки насіння томата проросли, і тендітні помідори з кожним днем ​​міцніють, їх коріння ростуть і займають все більше місця. Розсада з розвиненою кореневою системою вимагає простору і поживних речовин. Якщо помідори не пікірувати, вони почнуть чахнути і перестануть розвиватися.

Для городника поява двох-трьох справжніх листків томата приблизно через один-два тижні після сходів посівів – головний вісник для пікіровки їх в окрему тару.

ВАЖЛИВО! Спочатку ростуть сім’ядольні листочки, а потім – справжні листи.

Якщо сорт томата низькорослий або середньорослий, то пересаджувати помідор можна 1 раз, якщо високорослий – 2 рази. Від першої до другої пікіровки не менше 2-3 тижнів.

Вибір часу пікіровки помідор в квітні 2022 року за місячним календарем в залежності від сорту

Різновид томата також визначає час пікіровки. У кожного виду томата свій вегетаційний період і тип росту. За часом дозрівання томати ділять на скоростиглі, середньостиглі і пізньостиглі різновиди, а за типом росту можна поділити на низькорослі і високорослі гібриди.

Розсада ранніх томатів зростає близько 40 – 50 днів, середньостиглих – 55-60 днів, пізніх сортів – 70 днів.

Слід зібрати всі параметри в сукупності, щоб розрахувати час пікіровки. Але основним показником є ​​термін посіву насіння і час появи сходів.

Як впливають фази місяця і знак на пікіровку томатів Фази Місяця

Тільки недосвідчений городник НЕ буде орієнтуватися на місячний календар при плануванні посадок і пікіровок. З давніх часів доведено, що Місяць впливає на продуктивність зростання рослинної культури, її розвиток. Грамотний облік знань про вплив нічного світила на рослини в певні дні дозволяє збільшити врожайність.

Астрологи стверджують, що зростаюча місячна фаза – найкращий час для заняття городом. У цей період соки від самих кінчиків коренів направляються до листя, і вона добре впливає на надземну частину помідора. Тому слід враховувати, що місяць убуває з 1 по 11, з 28 по 30, зростає з 13 по 26 квітня 2022 року.

В період спаду нічне світило впливає на підземну частину помідорів, тобто, корінці, в яких розподіляються соки і енергія. Місячне присутність все менше, і рослина не так швидко зростає. І якщо пошкодити корінець, врятувати в цей час помідор навряд чи вдасться.

Зодіакальні сузір’я, в яких знаходиться Місяць, також слід брати до уваги. У знаках Землі і Води рекомендують пересадку овочевих та квіткових культур, в тому числі, помідорів.

Місяць у сузір’ї Діва (стихія Землі) – найкращий час для процедури. У сузір’ях Риби, Рака і Скорпіона (знаки Води) процедура також пройде благотворно. Місяць у знаку Діви доводиться в 2022 році на 23, 24 день квітневого календаря, в знаку Рака – 18, 19 день календаря на квітень.

Перераховані числа – благотворний час для пересадки саджанців помідорів. Але навіть якщо не виходить співвіднести термін пікіровки томата на ці дні, то все одно слід приступати до пікіровки. Головне, не пересаджувати в заборонені місячні дні.

УВАГА! Якщо Місяць знаходиться в кращому знаку Зодіаку, однак, не в тій фазі, то краще зайнятися пересадкою в крайній день перебування земного супутника в конкретному зодіакальному знаку.

Коли пікірувати томати в квітні 2022 року за місячним календарем, сприятливі дні

Часом завзятий дачник слід всіма правилами вирощування, проте не може домогтися такого багатого врожаю як у сусіда. Може, причина в тому, що заняття городом не збігається зі сприятливими днями на місячному календарі?

Астрологи щороку, виходячи з розташування Місяця, розраховують оптимальний час для догляду за помідорами.

Прогноз на квітень 2022 рік:

  • 13-17, 19-22, 24- 26 – сприятливі числа в зростаючий період;
  • 1, 3, 5, 8, 9, 28 – в регресний період.

ВАЖЛИВО! Проте пікірувати розсаду помідорів в сприятливий час, однак, не здійснюючи за нею належний догляд, складно розраховувати на хороший урожай. Тому про поживні речовини, полив, прополку, освітлення забувати не варто.

Коли пікіровка томатів в квітні 2022 року заборонена, несприятливі дні

В періоди повного місяця і молодика варто утриматися від городництва, так як цей час негативно впливає на розсаду овочевих культур. 12, 27 квітня 2022 року не допускається пікірувати томати.

На замітку. Кажуть, в молодика про рослину бажано забути і його не турбувати. А в повний місяць краще зайнятися боротьбою з шкідниками, пікіровка ж вкрай небажана.

Час пікіровки в залежності від регіону

Те, коли пікірувати томати в квітні 2022 року за місячним календарем, залежить, крім усього іншого, і від регіону вирощування помідорів.

На півдні стає тепліше раніше, тому процедуру тут проводять в перші числа місяця, на півночі, – навпаки.

Тут не похвалитися теплим кліматом. Другий місяць весни може піднести небажані сюрпризи в погоді. Виходячи з кліматичних умов, городникам слід орієнтуватися на третю чверть квітня в пікіруванні томатів. Якщо сорт томату дозволяє, то можна пікірувати томати і в середині місяця.

Тут городники набагато швидше «прокидаються» після зимової сплячки. Тому пікірують саджанці вони раніше в порівнянні з іншими регіонами.

Для цього регіону, скоріше, березень – прийнятний місяць для пікірування. Якщо насіння томатів висаджені пізніше наміченого терміну, то початок квітня також підходить для пікіровки.

Як доглядати за розсадою томатів в квітні після пікіровки

Закінчивши пікірування, догляд не припиняють, навпаки, все тільки набирає силу. Кожен помідор вимагає поливу і внесення добрив. Сечовиною і суперфосфатом удобрюють помідори двічі: через 9 -15 днів після пікірування, потім через два – три тижні. Після добрива томати необхідно полити, підрихлити землю, насичуючи її киснем.

Близько 2 раз в тиждень слід поливати пікірувати саджанці відстояти водою кімнатної температури. При цьому якщо грунт надмірно зволожена, то поливати не варто. Томат в рясно вологому середовищі може перестати рости, почне жовтіти, а коріння гнити.

Температура повітря для приміщення, в якому ростуть саджанці, вважається оптимальною при наступних показниках: вдень + 18- + 20 ° С, вночі – + 15- + 16 ° С.

Часті помилки

Новачки часто роблять типові помилки.

Пікіруючи розсаду помідорів, важливо ставитися дбайливо до кореневої системи і стебла. Часто під час процедури пошкоджуються корені і пережимається стебло, чого допускати не можна.

Однією з помилок початківців городників є надмірно рясний полив томатів. Помідори в перезволоженого грунті можуть захворіти і загинути. Наприклад, надлишок вологи провокує розвиток захворювання чорної ніжки.

Не можна годувати помідори відразу після пікіровки, процедура буде потрібно через 9-15 днів.

Відповіді на часті питання

Чи припустимо відмовитися від пікірування помідорів?

Так, якщо спочатку посадити томати в індивідуальні глибокі ємності для стимуляції потужної кореневої системи , то етап пікіровки садівники пропускають. Однак сам процес пікіровки помідорів дозволяє простимулювати активне зростання і добитися багатого врожаю помідорів.

Зазвичай насіння садять в окремі ємності, якщо планується посадити кілька десятків рослин. При масштабному посіві помідор вибирають для початку одну ємність.

Що робити в ході процедури зі слабкими екземплярами?

В процесі пікіровки томатів прибирають хворобливі і слабкі екземпляри, відсортувавши від здорових рослин. Врожаю вони не принесуть.

Чи припустимо пікірувати помідори в період спадною місяця?

Хоч і вважається, що пікірувати томати краще в зростаючий місяць, однак, якщо час випало на спадаючий місяць, то слід пікірувати рослини, щоб не допустити переростків.

Чи потрібно сіянці готувати до майбутньої процедури?

Як і при пересадці в постійне місце, так і перед пікіровкою томатів, обов’язково потрібно підготувати рослину. За день рясно полити сіянці, завдяки чому грунт глибоко просочиться і стане м’якою. Це дозволить вийняти томати без пошкоджень коренів. Грунт, в який ви пікіруйте томат, треба удобрити і полити слабким розчином марганцівки.

Як не допустити витягування томатів?

Забезпечити належним відходом – рослина висвітлювати спеціальними лампами і обприскувати регуляторами росту.

Кажуть, краще пересаджувати сіянці якомога раніше. Це правда?

Це не зовсім так. Ранні сіянці, тільки розкрили сім’ядолі, мають тендітні стеблинки і маленький корінець. Рання пікіровка призведе до загибелі томата.

Висновок

Томати в Україні вирощують розсадним методом, потім вже пересаджуючи у відкритий грунт або теплицю. Етап пікіровки – трудомісткий і клопіткий процес. Він вимагає дбайливого ставлення до рослини, його коріння і стебла.

При дотриманні всіх правил і вимог при пікіровки томатів, заручаючись підказками місячного посівного календаря, щедрий урожай помідорів у 2022 році приємно здивує.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал