Пікіровка перцю в березні 2025 року за місячним календарем

В березні приходить час, щоб пікірувати перець, і робити це необхідно за місячним календарем.

Пікіровка – обов’язкова процедура при вирощуванні перцю, але все ж дуже часто дачники змушені вдаватися до неї. Про те, чим це обумовлено, як правильно пікірувати і чому важливо враховувати місячний календар, ми розберемося в сьогоднішній статті.

У яких випадках пікірують перець в березні?

Відразу скажемо, що розсаду перцю можна вирощувати і без пікіровки. Але тільки в тому випадку, якщо посів насіння ви спочатку проводите в роздільні ємності. Наприклад, стаканчики або торф’яні таблетки.

Але найчастіше такий спосіб вирощування дуже незручний і з фінансових причин і через відхід за перцями на етапі до появи сходів.

Також можна виділити 4 причини , щоб пікірувати перець в березні 2025 року за місячним календарем.

  1. Пересадка перців в роздільні стаканчики.
  2. Відбраковування хворих і слабких сходів.
  3. Новий простір для розвитку коренів.
  4. Поліпшення умов розвитку (доступ сонячного світла, достатню кількість субстрату і т. д.).

На замітку. Якщо ви проводили посів в роздільні ємності, то пікіровку можна замінити проріджуванням сходів.

Вибір часу пікіровки перцю в березні 2025 року за місячним календарем в залежності від сорту

Рекомендації місячного календаря дуже важливі при виборі конкретного дня пікіровки, але починати займатися процедурою необхідно в залежності від стану рослин.

Коли на перці з’явиться 2 справжніх листочка, тоді проводять пікіровку.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Спочатку сіянець випустить два сім’ядольних листочка. Так ось, вони в підрахунку не беруть участь!

І солодкий, і гострий перець пікірують на зростаючий місяць, тобто в ті дні, коли місяць збільшується в розмірах. Ця фаза наступає після молодика.

Якщо говорити про типи сортів по швидкості їх дозрівання, то ранньостиглі різновиди пікірують раніше, ніж середньо- і пізньостиглі сорти і гібриди. Все через те, що такі перці ростуть швидше, а, значить, швидше випустять другу пару справжніх листків. Пізньостиглі будуть готові до пікіровки трохи пізніше.

Це дуже зручно, щоб розподілити час і не упустити розсаду.

Коли пікірувати перець в березні 2025 року за місячним календарем, сприятливі дні

Найбільш вдалим часом, щоб пікірувати перці, вважається фаза зростаючого місяця. Саме таку рекомендацію дає місячний календар.

В березні 2025 року місяць буде рости в проміжок з 14 по 27 число. Але не всі ці дні можна вважати сприятливими. Про це трохи нижче, а поки список сприятливих днів, щоб пікірувати перці:

15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 березня.

Коли пікіровка перцю в березні 2025 рік заборонена, несприятливі дні

Категорично не можна пікірувати перець в повний місяць і молодик. Це 13 і 28 березня.

Також не пікірують в дні до і в дні після цих місячних фаз, тобто 12, 14, 27 і 29 березня.

Крім того, пікіровку небажано проводити на убуваючий місяць. Звичайно, якщо немає інших варіантів, то краще пікірувати, ніж дати розсаді перерости, але все ж бажано спланувати роботи таким чином, щоб термін пікіровки припав на другу і третю декаду місяця.

Як впливають фази місяця і знак на пікіровку перцю

Отже, з 4 місячних фаз найсприятливішою для проведення пікіровки є зростаючий місяць. За календарем березня 2025 року це 14 – 27 число.

Перша чверть позитивно впливає на рослини. Вони краще приживаються, швидше вкорінюються і йдуть в зростання. Сокорух походить від коренів до верхівки.

На замітку. У період зростаючого місяця пошкоджені коріння краще відновлюються.

Молодик і повний місяць негативно впливають на маніпуляції з рослинами, тому в ці дні краще зайнятися чимось іншим.

Під час спадною місяця пікіровку проводити небажано. Розсада погано приживається, часто хворіє. Нерідко пікірувати в цю місячну фазу розсаду доводиться екстрено обробляти регуляторами росту.

З знаків Зодіаку найбільш сприятливо до пікіровки відносяться Телець і Скорпіон.

А ось Риби, Овен, Діва і Близнюки негативно впливають на пікіровку.

Як доглядати за розсадою перцю в березні після пікіровки

Після того, як перці розпікувати, їм слід забезпечити належний догляд.

Перше, що потрібно зробити, після того, як пікіровка закінчена, – дати перцям прийти в себе.

Пам’ятайте, що пересадка – це завжди стрес. Тому, щоб не збудили рослини перший час. Через пару днів можна акуратно провести зрошення теплою (25-28 градусів) водою. І не забувайте про розпушування ґрунту після поливу!

Температура змісту повинна бути помірною +22 +23 градуси.

Освітлення повинне бути розсіяним, але тривалим – не менше ніж 10 годин на добу. Недостатня кількість світла веде до того, що розсада витягується.

А тепер про підгодівлі.

Деякі дачники роблять помилку і вносять добрива відразу після пікіровки. Але це не має абсолютно ніякого ефекту.

Перший раз підгодувати перці можна через 4 дні після пікірування. Використовують препарат “Корневин”, який допоможе розсаді вкоренитися.

Першу повноцінну підгодівлю проводять через 2 тижні після пересадки. Використовують комплексне рідке добриво на основі гуматів. Також підійде народний рецепт: 50 гр свіжих дріжджів на 5 л теплої води.

Наступний раз підгодовують ще через 15 днів. Використовувати можна ті ж препарати: розчин дріжджів або гумінових добрив.

Що стосується комплексних мінеральних добрив на основі азоту, калію і фосфору, то їх радять додавати в раціон перців тільки в міру необхідності, якщо розсада хворіє або відстає в розвитку.

На замітку. Для того, щоб саджанці не витягувалися, їх можна обприскати регулятором росту. Наприклад, Цирконій.

Часті помилки

  • Пошкодження коренів. З перцями треба бути дуже і дуже обережним, оскільки найменше пошкодження корінців може привести до загибелі саджанця.
  • Пошкодження стебла. Стебло – головний провідник поживних речовин від кореневища до листя, а в подальшому до зав’язі і плодів. Якщо його перетиснути або надламаний, то розсада не зможе нормально харчуватися.
  • Надлишкова підгодівля. Удобрювати перці треба через 2 тижні після пікірування. До цього терміну рослини укореняться і зможуть нормально всмоктувати живильні речовини з грунту.
  • Полив холодною водою. Ще раз: пікіровка – стрес. Відразу після неї коріння дуже вразливі. Якщо проводити полив холодною водою, то рослина може захворіти.

Відповіді на часті питання

Коли треба пікірувати?

В першу чергу, звертаємо увагу на сіянку. Якщо виросло 2 справжніх листочка – пікіруємо. Якщо немає – чекаємо далі.

В яку ємність пікірувати?

Беріть звичайні пластикові стаканчики: 0,2 – 0,3 л для низькорослих сортів і 0,5 л для великих. Підійдуть і торф’яні стаканчики. Вони хоч і дорожче, але при пересадці на постійне місце перці не треба буде витягати з ємностей.

Чи треба проводити прищіпку кореня?

Перець не любить маніпуляції з кореневою системою, тому коріння не прищипують.

Що робити, якщо розсада початку витягуватися?

Поліпшите освітлення, обробіть регулятором росту, виключіть азотні добрива, тоді вона перестане витягуватись.

Висновок

Підводячи підсумки, пікірувати перець в березні 2025 року за місячним календарем краще в середині місяця. Здійснювати пікіровку слід дуже обережно, щоб не пошкодити корінець, так як у культури дуже ніжна коренева система.

Також не забувайте про якісний ґрунт і догляд за розсадою. Тоді пікіровку ви проведете легко і безболісно для саджанців.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал