Коли сіяти помідори на розсаду в січні 2025 за місячним календарем

Незважаючи на те, що помідори в нашій країні сіють, частіше на початку березня, частина дачників може собі дозволити садити розсаду вже в січні.

Здебільшого це ті, хто проживає в південних районах, а також має на своїй ділянці опалювальну теплицю з додатковим штучним освітленням.

В цій статті ми розповімо про нюанси і терміни січневої посадки томатів на розсаду в 2025 році.

Чи варто садити помідори на розсаду в січні

Коли ви садите помідори на розсаду в січні, то для вас це – відмінний спосіб отримати перші плоди вже на самому початку літа. Але це справедливо тільки для тих дачників, у кого є теплиця, так як на початку весни, коли саджанці досить підростуть, проводити пересадку томатів на город ще занадто рано.

Якщо у вас немає можливості забезпечити саджанців відповідні умови для зростання і розвитку, то садити на розсаду краще все-таки в березні.

Наступний момент пов’язаний з умовами вирощування розсади.

Зима – це час, коли рослини «сплять». Тому посаджені в січні зерна в будь-якому випадку будуть рости гірше, ніж ті, які ви сієте навесні.

Ще в січні і лютому, незважаючи на те, що день додається, дуже мало світла. Розсаді для нормального розвитку необхідно від 12 до 14 годин безперервного освітлення. Від його нестачі рослини починають витягуватися, стають слабкими і схильними до хвороб.

Якщо у вас немає можливості забезпечити розсаді стабільне освітлення з застосуванням фітоламп, то сіяти розсаду краще в звичні терміни.

І, нарешті, третій момент пов’язаний з термінами вирощування саджанців. Врахуйте, що рослини будуть «жити» у вас в будинку довше, ніж зазвичай. І весь цей час їм необхідний ваш догляд.

Подумайте, чи зможете ви доглядати за сходами томатів так довго?

Які сорти помідорів сіють на розсаду в січні

Зазвичай на початку року сіють насіння пізньостиглих різновидів помідорів. Через те, що у них тривалий вегетаційний період, вони ростуть повільніше і плодоносять пізніше. Тобто пересадку можна буде провести, коли на вулиці потепліє.

З пізніх сортів помідорів можна виділити Алтайський, Волове серце, Цукровий гігант, Український розмір.

Ті дачники, у яких є добре опалювальна і освітлена теплиця, можуть садити ранні сорти, які дозрівають вже через 90 днів після появи сходів.

З ранньостиглих різновидів помідорів можна відзначити Парниковий скоростиглий F1, Беніто F1, Крайня північ, Максимку, Маріша, Суперстар, Афродіту F1.

ВАЖЛИВО! Взимку насіння сходить гірше, тому обов’язково слід провести передпосівний обробіток – замочування насіння в розчині Епін, циркону або ж перекису водню.

Сприятливі дні для посіву помідор в січні 2025 року за місячним календарем

Вибираючи термін посіву помідорових насіння на розсаду, необхідно орієнтуватися на місячний посівний календар.

Основні правила роботи з місячним календарем такі:

 • сіяти зерна слід в дні, коли місяць приростає;
 • в дні, коли місяця зменшується, посів проводять тільки в крайньому випадку;
 • на повний місяць будь-які роботи з рослинами заборонені (це ж справедливо і для молодика);
 • небажано проводити посадку, коли місяць проходить через сузір’я Водолія;
 • в день перед молодиком і в день після краще не садити розсаду (це ж справедливо і для фази повного місяця).

Відповідно до цих правил в січні 2025 року найкращими днями для посіву помідорових насіння на розсаду будуть наступні дати в другій половині місяці:

 • 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26.

Несприятливі дні для того, щоб садити помідори на розсаду в січні 2025

Отже, за місячним календарем можна сіяти насіння на повний місяць, в молодика, дні до і після цих фаз, а також коли місяць у Водолії.

Нижче в табличній формі ми представили для вас всі погані дні, коли не слід садити помідорні насіння.

Дати
Молодик13
Повний місяць28
Дні до і після12, 14, 27, 29
Місяць у Водолії15

Особливості догляду за розсадою помідорів, посадженої в січні

Посадивши помідори на розсаду в січні, будьте готові забезпечити їй наступні умови вирощування:

 • регулярний і помірний полив. Новачки часто заливають розсаду. Але, насправді, поливати саджанці треба тільки в міру підсихання ґрунту. Пам’ятайте, що перелив набагато небезпечніше для рослин, ніж невеликий дефіцит вологи;
 • тривалий і розсіяне освітлення. Ультрафіолет – найважливіший елемент фотосинтезу. Його недолік вкрай негативно позначається на саджанцях. Помідорів потрібно не менше 12 годин освітлення. Використовуйте спеціальні фітолампи;
 • стабільна температура. Розсада – це зовсім молоді рослини, які украй сприйнятливі до навколишнього середовища. Коливання температури негативно позначаються на саджанцях. Забезпечте томатам температуру в +25 градусів;
 • правильна і своєчасна пікіровка. Якщо ви сієте насіння в загальний контейнер, то при появі 3 цього листочка вам доведеться розсадити сіянці в окремі стаканчики. Пікірувати треба дуже акуратно, намагаючись не пошкодити коріння рослин;
 • щадно підтримують підгодівлі. Саджанці, посаджені в січні, довгий час ростуть в одному і тому ж субстраті. Зазвичай ґрунт живить рослини аж до висадки на постійне місце. Але для тих помідорів, що ви садите в січні, потрібна додаткова підтримка;

Оптимально використовувати рідкі склади на основі гумату, а також регулятори росту. Проводити підгодівлі органікою або мінеральними добривами необхідно тільки в крайньому випадку.

ВАЖЛИВО! Час від часу обприскуйте розсаду теплою відстояною водою. Справа в тому, що через опалювальних систем в будинках занадто сухе повітря. Це згубно для саджанців.

Часті помилки

 • Посів проводиться в невдалий день за місячним календарем. Взимку насінню і так важко сходити. Посадка в повний місяць, молодик або в день Водолія негативно відбивається на схожості.
 • Підбір невдалого сорти. Якщо садите помідори так рано, то підбирайте найбільш стійкі, великоплідні і врожайні сорти і гібриди. Перевагу варто віддати пізньостиглі різновидів. Не беріть для січневого посіву сорти, призначені для вирощування у відкритому ґрунті.
 • Відсутність передпосівної обробки. Щоб зерна показали кращу схожість, їх слід замочити в розчині стимулятора росту.
 • Недотримання умов вирощування. На ранніх етапах розвитку саджанці помідорів дуже сприйнятливі до несприятливих умов навколишнього середовища. Найважливіше – це освітлення і режим поливу. Помилки в цих агротехнічних заходах можуть привести до хвороб і загибелі томатів.

Відповіді на питання

Чи можна сіяти помідори на розсаду в січні?

Якщо у вас є відповідні умови для зростання саджанців, то можна садити і в січні.

Чи обов’язково слідувати місячним календарем?

Місячний посівний календар лише позначає вдалі і невдалі дні для посадки. Якщо ви неправильно садите зерна або погано доглядаєте за розсадою, то навіть посів в сприятливу дату за місячним календарем не допоможе виростити помідори.

Чи є різниця, який сорт помідорів сіяти?

В січні сіють пізньостиглі різновиди, але, якщо ви вирощуєте овочі на продаж, то можна сіяти скоростиглі помідори, щоб отримати кілька врожаїв за рік.

Висновок

Вирощування помідорів, посіяних на розсаду в січні, трохи складніше, ніж тих, що висаджені навесні. Складність пов’язана з більш тривалим періодом розвитку рослин як розсади, а також коротким світловим днем ​​на початку року.

Проте, дотримуючись правил агротехніки і місячного календаря, цілком реально отримати сильні і плодовиті рослини.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал