Ніколи не набирайте воду в порожні пластикові пляшки. І ось вона – смертельна причина …

Влітку майже кожен з нас любить взяти використану, порожню пляшку з-під мінералки, налити в неї звичайну воду і взяти з собою, наприклад, на пляж. Ну, або в ліс.

І це величезне помилка.

На думку вчених, в кожній пляшці, рідина в якій вже випита, з’являються непомітні оку мікротріщини. А вони – відмінна живильне середовище для небезпечних мікробів і грибка. Найнебезпечніший з них –  норовірус .

Незалежно від того, скільки разів ви будете мити пляшку після її первинного використання, ці мікроби продовжать розмножуватися.

Одне дослідження, опубліковане в Канадському журналі суспільної охорони здоров’я, охопило 76 пляшок з водою, які школярі беруть з собою з дому.

Майже дві третини з них виявилися заражені норовірусом. Точніше, його концентрація перевищувала «норму» в кілька разів.

Вчені підкреслюють: це відбувається у ВСІХ пляшках, які були одного разу відкриті, спустошені і продовжують стояти вдома, при звичайній кімнатній температурі.

Інше дослідження, проведене KLTV News, проводилося аналогічним чином: вчені зібрали кілька сотень пляшок з водою, які використовувалися повторно через тиждень після того, як з них була випита «оригінальна» рідина.

Ось який висновок з цього експерименту зробив його автор, доктор медичних наук з Центру Здоров’я Техасу Річард Уоллес:

«Абсолютно у всіх пляшках бактерій було дуже, дуже багато. Набагато більше, ніж в звичайних заводських пляшках. І вони можуть перетворити вас у хвору людину. У кращому випадку, вам загрожує харчове отруєння, яке викличе нудоту, блювоту і понос. У гіршому – у вас буде найгірша лихоманка у вашому житті ».

Але я ж мию, що тут такого?

Миття пляшок, навіть з використанням мильного розчину, «виганяє» з пляшки бактерії зовсім ненадовго, буквально на кілька десятків хвилин, кажуть лікарі.

Крім того, необхідно забувати, що миття і часте використання пляшки призводить до руйнування самого пластику. Особливо, якщо ви миєте бутель в гарячій воді.

Скотт Белчер, професор фармакології в Університеті Цинциннаті, пояснює:

«Будь-який більш-менш серйозний нагрів пластика призводить до того, що з нього починають виділятися небезпечні хімічні речовини. Краще не займатися нічим подібним ».

Що ж робити, якщо ви звикли брати воду з собою, коли виходите з дому? Купити для цього спеціальну металеву пляшку. Таку, яка для цього призначена!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал