Нове життя старої м’ясорубки: потрібне в господарстві пристосування

Винахідливості цього чоловіка можна по доброму позаздрити. Йому вдалося перетворити стару, віджилу свій вік чавунну м’ясорубку в універсальний горіхокол. Використовувати пристосування можна як для ліщини, так і для волоських горіхів. Примітно і те, що для диво-пристосування підійде недоукомплектована м’ясорубка. За великим рахунком потрібними є тільки корпус, вал і ручка.

Найважчим моментом є необхідність укоротити корпус. Потрібну довжину корпусу легко визначити по руху лісового горіха. Розташувавши його зліва біля основи валу, робимо повний виток, під час якого в процесі роботи і буде розколотий горіх. Далі просто дивимося, де виявився горіх в результаті.

Чавун напрочуд податливий метал, вкоротити корпус можна скориставшись звичайною ножівкою. Шнек в даному проекті коротшає виключно з естетичних міркувань. Для переробки волоських горіхів знадобиться також додатковий технічний отвір в правій частині корпусу.

Потрапив під вал волоський горіх, починає розколюватися практично відразу, а значить бічний отвір буде розташовуватися буквально поруч з місцем закладки. Для роботи тут також використовується ножівка, перемичку при цьому можна прибрати, скориставшись диском.

Вал в старих м’ясорубках має запас ходу. Цю особливість можна використовувати для регулювання, підставивши в потрібному місці звичайну шайбу. При колці великих горіхів певного виду шайбу потрібно розмістити між підставою шнека і корпусом зсередини, а якщо горіхи дрібні, то перенести назовні (між корпусом і ручкою).

Лісовий горіх закладається зліва від ручки, а виходить вперед також по ліву сторону. Ядра на виході виходять цілими, їх залишається лише відібрати від шкаралупи.

Волоські горіхи укладаються з протилежного боку, тобто праворуч від ручки. В даному випадку вони не великі, для зручності регулювальна шайба винесена назовні.

Шкаралупа починає розколюватися практично відразу, повний виток не потрібен. Ємність для розколотих горіхів встановлюється праворуч, безпосередньо під технічним отвором.

Волоські горіхи можуть мати різний розмір. Додатковим регулювальним механізмом стане металева пластина, здатна зменшити до потрібного розміру технічний отвір. Кріпити її до основи можна різними способами. Сверліти в чавуні отвори не обов’язково, використовувати при бажанні можна навіть довгі стяжки.

Більше подробиць, що стосуються перетворення старої м’ясорубки в універсальний “горіхокол” в відео:

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал