ОСЬ, ЩО ХОЛОДНІ РУКИ І НОГИ МОЖУТЬ СКАЗАТИ ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

Чи знаєте ви?

Є традиційна приказка: «Холодні руки, тепле серце». У реальності, однак, холодні руки і ноги можуть бути просто способом вашого тіла пристосуватися до зовнішньої температури або сигналом про медичну проблему. По ряду причин жінки частіше стикаються з цією проблемою, ніж чоловіки. Медичні причини холодних рук і ніг включають низький рівень роботи щитовидної залози (гіпотиреоз), анемію, діабет і проблеми з кровообігом, такі як хвороба Рейно.

Холодні ноги і щитовидна залоза

Гіпотиреоз виникає, коли щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості гормонів щитовидної залози. З причини того, що щитовидна залоза впливає на ваш загальний метаболізм тіла, низький рівень роботи означає, що ваш «двигун» працює повільніше.

Недокрів’я може викликати холод в кінцівках, тому що ви не маєте достатньої кількості клітин крові, щоб забезпечити циркуляцію через ваше тіло, яке також впливає на вашу температуру. При хвороби Рейно кровоносні судини звужуються, що зменшує циркуляцію крові і робить кінцівки холодніше.

Якщо у вас діабет, периферична невропатія, яка призводить до пошкодження нервів, може змусити ваші руки і ноги відчувати холод, навіть якщо їх фактична температура в нормі.

Жінки більш схильні до майже всім цих захворюваннь, за винятком діабету. Це може бути тому, що ендокринні системи жінок більш складні або тому, що вони більш сприйнятливі до анемії через щомісячний цикл.

Те, що робить ваші руки і ноги холодними, залежить від декількох причин. Щоб уникнути погіршення температури зовнішнього повітря надягайте рукавички і теплі шкарпетки, особливо взимку. Регулярні аеробні вправи допомагають поліпшити так званий колатеральний кровообіг, збільшуючи розмір дрібних кровоносних судин, щоб вони могли переносити більше крові.

При анемії може допомогти поліпшення вашого раціону. Їжте більше зелених овочів і м’яса, а також печінки. Багато вітамінні добавки містять залізо, і якщо ви також готуєте в чавунних каструлях, це дасть вам трохи більше необхідних елементів. Регулярні фізичні вправи можуть допомогти регулювати метаболізм.

Холодні руки і ноги можуть бути дуже неприємними. Однак, як і радар, вони також можуть дати вам попередження про проблеми. Не потрібно ігнорувати проблему, варто вжити заходів.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал