Осіннє обрізування молодого винограду – що залишити, а що ні

Обрізка винограду для новачка це завжди щось хитромудре, особливо за відсутності досвіду і коли йдеться про молодий саджанець.

Ті, хто залишає лозу, вважаючи, що природа все врегулює сама, можуть у новому сезоні не дочекатися врожаю – так стверджують професіонали.

Насправді обрізання виноградної лози це питання не естетичного плану, а скоріше профілактичного. Як мінімум кущі, які заросли, частіше хворіють, а на не доглянутому кущі росте врожай найгіршої якості і в меншій кількості.

Як обрізати однорічний кущ

Завдання садівника зробити так, щоб у новому сезоні саджанець пустив 2-4 пагони, для чого залишають по 3-4 бруньки на центральному пагоні, а все, що виросло вище – обрізають.

Як обрізати дворічний кущ

Якщо вперше після посадки цей кущ був обрізаний правильно, то на другий рік зростання це буде молодий і правильно сформований кущ із 4-5 пагонами.

У цьому випадку сформовані пагони обрізають на ту довжину, яка потрібна для того, щоб виноград можна було б підв’язати навесні, а решту пускають під ніж.

Що стосується молодої порослі на нижньому центральному пагоні, то їх краще видалити, щоб він залишався чистим.

Якщо на 2-річному кущі цієї осені залишилося всього два пагони, то обрізку слід проводити аналогічним способом, відміряючи потрібну довжину для майбутньої підв’язки.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал