12 ознак підвищеного цукру в крові.
- Для чого потрібен цукор організму?
- Чому підвищується цукор крові?
- Які 12 ознак підвищення цукру крові?
- Що робити при появі симптомів підвищення рівня цукру в крові?
Постійно в крові людини присутня глюкоза (цукор). Зміст її має підтримуватися на певному рівні. Інакше виникає погіршення стану, яке небезпечно, як при підвищених рівнях цукру (гіперглікемія), так і при знижених (гіпоглікемія)
Для чого потрібен цукор крові?
Глюкоза є основним постачальником енергії клітинам.
Без неї не відбуваються ніякі обмінні процеси. Зниження рівня цукру крові супроводжується вираженим зниженням рівня активності всього організму. Підвищення загрожує загущенню крові, виникненням загрози тромбоутворення, порушенням мікроциркуляції і транспортування кисню.
Коливання рівня цукру крові і підтримання його на належному середньому рівні визначається станом нейро-ендокринної системи.
Розщеплення глюкози здійснює інсулін, який синтезується в підшлунковій залозі. Саме інсулін дає можливість цукру потрапити всередину клітини. При його недостатності глюкоза не потрапляє в клітину, а концентрується в крові.
Чому підвищується цукор крові?
Підвищення цукру крові може бути внаслідок таких причин:
- Недостатня кількість інсуліну виробляється клітинами Лангерганса (ділянки підшлункової залози, які синтезують інсулін). Це може бути при хронічному панкреатиті, некрозі підшлункової залози. Даний стан придбаний, виникає найчастіше після 40 років.
- Генетичні порушення як синтезу інсуліну, так і можливості проникнення його в клітини для засвоєння клітинами глюкози. Це вроджені зміни. Прояви виникають часто вже в ранньому дитячому віці.
- Нечутливість тканин до інсуліну. Клітини не сприймають інсулін, що не дає глюкозі потрапити в клітину. Такий стан може відбуватися на фоні різних токсичних впливів, наприклад, при деяких інфекціях або при вагітності.
У всіх випадках в крові збільшується кількість глюкози, що приводить до порушення кровотоку, а в клітинах спостерігається нестача енергії, що знижує їх функціональні можливості.
Такий стан, звичайно, супроводжується певними порушеннями в стані і самопочутті.
Які 12 ознак підвищення цукру крові?
Симптоми можуть бути виражені в різному ступені інтенсивності. Але все ж при наявності їх слід задуматися про відвідини лікаря.
Це такі прояви:
- Часта спрага і сухість у роті виникають за рахунок порушення водно-електролітного балансу через підвищення в’язкості крові.
- Порушення ритму сну, сонливість вдень і безсоння вночі є відображенням порушення енергетичного потенціалу клітин. Адже в першу чергу страждає нервова система.
- Постійне відчуття голоду. Тканини не отримують достатньої кількості енергії і посилають сигнали про це, що виражається відчуттям постійного недоїдання.
- Прискорене сечовипускання, збільшення кількості сечі. Вода потрібна для виведення глюкози. Це супроводжується спрагою і потім виведенням глюкози з сечею.
- Втрата ваги, яку не можна нічим пояснити виникає через те, що витрачаються внутрішні енергетичні ресурси.
- Часті головні болі, дратівливість, майже постійна втома і слабкість виникають внаслідок зниження інтенсивності кровотоку.
- Свербіж шкіри, особливо в місцях з підвищеною пітливістю виникає через подразнення клітин шкіри при відсутності енергетичної підтримки.
- Повторні ГРВІ, кишкові інфекції турбують внаслідок порушення діяльності імунітету, клітинам якого також не вистачає енергії.
- Шкірні висипання, фурункульоз, поява запальних вогнищ на обличчі і нижніх кінцівках виникають через трофічні порушення на фоні зниження інтенсивності кровотоку.
- Руйнування зубів і кісток, остеопороз, артроз також є симптомами зниження інтенсивності обміну речовин і засвоєння мікроелементів.
- Поява грибкових уражень слизових в порожнині рота, статевих органах, в шкірних складках, нігтів відзначається за рахунок зниження місцевих захисних факторів
- Порушення чіткості бачення оточуючих предметів, розпливчастість, миготіння мушок і відблисків визначається зміною мікроциркуляції і обмінних процесів, а внаслідок цього появою ураження сітківки і помутніння кришталика.
Ось тільки деякі симптоми, які можуть свідчити про неправильне засвоєння організмом глюкози.
Що робити при появі симптомів підвищення рівня цукру в крові?
Звичайно, наведені симптоми не завжди однозначно свідчать про розвиток цукрового діабету. Але наявність хоча б одного з вище перерахованих повинно насторожити в плані можливості даного захворювання.
За даними статистики половина населення земної кулі знаходиться в стані перед діабету або з наявністю цукрового діабету.
Щоб якомога раніше зреагувати на зміни рівня цукру крові, слід перевірити глюкозу крові при наявності хоча б одного з перерахованих симптомів.
Покажіться лікарю і зробіть аналіз крові!
УВАГА! Стаття носить інформативний характер, якщо є якісь проблеми в організмі зверніться до вашого лікаря, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!