В боротьбі за якість врожаю і здоров’я рослина все більше городників віддає перевагу пекельної суміші проти хвороб і шкідників в саду і городі. Рецепт цього препарату передається один одному.
Але так чи ефективний цей препарат?
Про те, як приготувати рецепти пекельної суміші, які культури можна їй обробляти ми поговоримо в сьогоднішній статті.
Рецепти пекельної суміші від шкідників
Отже, припустимо, ви теж вирішили використовувати пекельну суміш проти хвороб і шкідників в саду і городі. Рецепт засобу такий.
Рецепт від хвороб і комах №1
Вам знадобиться 10 л води. На таку кількість рідини знадобиться чайна ложка зеленки, чайна ложка ялицевої олії (можна купити в аптеці), ½ чайної ложки борної кислоти (попередньо розчинити в дуже теплій воді), 2 чайні ложки йоду і 2 столові ложки березового дьогтю.
Всі інгредієнти ретельно змішують. Виходить матковий розчин. Їм обприскувати рослини не можна!
Маточний розчин треба розвести. Для приготування робочої суміші беруть 1 склянку маточного розчину і відро води. Також для посилення властивостей деяких компонентів в робочу суміш додають 2 столові ложки нашатирю.
ДОВІДКА. У розрахунку на 1 л робочої суміші треба 1 столова ложка маточного розчину і чайна ложка нашатирю.
Рецепт від шкідників і хвороб № 2
Цей рецепт готується в розрахунку на 40-літрову бочку води. Вам знадобляться 1 флакончик дьогтю, 1 пляшечку перманганату калію, стільки ж ялицевої олії, 1 літр дрібно нарубаної свіжої трави, 10 гр борної кислоти.
Пропорція для приготування робочого розчину така ж: 200 мл концентрату на відро води.
Аналогічний засіб з чистотілу
Якщо ви боїтеся використовувати настільки ядерний рецепт як в попередніх рецептах, то можна зробити вельми ефективне речовина з свіжозрізаної чистотілу.
Для цього зріжте кілька кущів під корінь. Наріжте траву якомога дрібніше, пам’ятайте її і залийте відром гарячої води на 4 години.
ВАЖЛИВО! Нарізку проводите в рукавичках, тому що сік чистотілу токсичний для шкіри.
Далі необхідно рідке мило (як варіант, натерте на тертці господарське мило), і можете обприскувати рослини.
Для яких культур можна застосовувати засіб
Пекельна суміш використовується, щоб позбутися від хвороб і шкідників практично на всіх культурах в саду і городі. Її можна застосовувати для обробки перців, баштанних культур, помідорів, огірків, кабачків, ягідних кущів (смородини, агрусу, малини) і плодових дерев (яблунь, груш, слив, вишні, абрикосів).
Також подібним препаратом можна обробляти багаторічні квіти: іриси, троянди, півонії, тюльпани, калину бульденеж, бузок і т.д.
Користь і шкода суміші
Тепер поговоримо про переваги і недоліки препарату.
Серед плюсів використання пекельної суміші:
- Це потужна зброя проти різних хвороб і шкідників, яке знищує переважна більшість з них.
- Засіб, завдяки йоду в складі, виступає в якості профілактичного при появі грибкових хвороб.
- Борна кислота, дьоготь , нашатир – ці інгредієнти корисні для рослин як джерела мікроелементів і вітамінів.
- Пихтове масло є джерелом безлічі корисних сполук, необхідних для нормального росту і розвитку саджанців, чагарників і квітів.
- Ялицеве масло має різкий запах, який відганяє шкідників.
При правильному використанні рецепт не несе ніякої шкоди для культурних рослин, оскільки в її складі виключно корисні компоненти.
Однак є ряд обмежень на застосування пекельної суміші:
- Обприскування не проводять в період цвітіння і плодоношення;
- Не перевищуйте концентрацію діючих речовин, щоб не спалити листя;
- Не зберігайте готову рідина на сонці;
- Не використовуйте, якщо в саду гуляють діти або домашні тварини;
- Не використовуйте на городі при зустрічному вітрі, а також під час дощу або палючого сонця.
Як використовувати пекельну суміш в саду і городі
Використовувати препарат дуже просто. Чи готуєте робочу рідину, додаєте в неї натерте мило для кращого прилипання і обприскують по листу.
Зберігати приготовлену рідину треба в темному і щодо прохолодному місці. Тому, приготувавши матковий розчин, розливаємо його по пляшках, щільно закупорюють їх і ставимо в підвал або льох.
Від яких шкідників допомагає?
Цей рецепт ефективно допомагає позбутися в вашому саду, квітнику або городі від щитівки, попелиці, клопів, довгоносиків, стеклянніци, плодожерки, капустянки, медяниці, павутинного кліща, вогнівки та інших дрібних шкідників, а також їх личинок.
Відгуки садівників
Пекельна суміш проти хвороб і шкідників в саду і городі використовується дачниками для весняної обробки. Ось що кажуть самі дачники:
Пекельну суміш від всякої гидоти в своєму саду вперше спробував кілька років тому, коли остаточно здолала тля на вишнях і трояндах.
Чесно кажучи, особливих надій не покладав, але просто нічого не допомагало. А тут обприскали і здивувався. Уже з першого разу популяція мошок стала менше. Потім потруїв ще пару раз і восени для профілактики. З тих пір ніякі шкідники не турбують, а пекельну суміш використовую тільки для профілактики ранньої весни.
Олег Коржавин
За допомогою пекельної суміші змогла відігнати від малини довгоносика. Всім рекомендую. Готую один раз рано навесні. Відра пекельної суміші вистачає на весь дачний сезон.
Ірина Старих
Пекельну суміш для саду та городу порадила сусідка в позаминулому році. Обприскую їй перці і баклажани, щоб не з’явилося шкідників і як профілактику від хвороб. Поки все добре.
Тетяна Котельникова
Часті помилки
- Обприскування маточним розчином. Приготовану суміш в обов’язковому порядку треба розводити в пропорції 200 мл на 10 л води. Інакше замість шкідників і хвороб ви знищите культурні рослини.
- Обробка пекельною сумішшю про час цвітіння або плодоношення. Під час цвітіння великий шанс разом з шкідниками вбити корисних комах-запилювачів. А в період плодоношення зіпсувати смак плодів і ягід.
- Перевищення концентрації одного з компонентів. Не додавайте більше зазначеної кількості, якщо не хочете нашкодити своїм деревам, чагарникам і квітам.
- Неправильне зберігання пекельної суміші. Не залишайте розчин на сонці. Є висока ймовірність того, що він почне бродити. Це призведе до того, що він скисне і пропаде.
- Проведення обробки без засобів індивідуального захисту. Пекельна суміш досить токсична і може бути небезпечна для органів дихання та слизових. В обов’язковому порядку використовуйте засоби індивідуального захисту.
Відповіді на часті питання
Скільки потрібно компонентів на трилітрову банку пекельної суміші?
Для приготування однієї великої банки вам знадобиться 15 крапель дьогтю, по 5 крапель йоду і ялицевої олії, 0,5 гр борної кислоти і 40 мл трав’яного настою.
Як обприскувати рослини в саду і на городі пекельною сумішшю?
Точно так же, як і будь-яким іншим засобом: готуєте робочий розчин, заливаєте в розпилювач, додаєте мило для прилипання і проводите обприскування по листу. Не забудьте про засоби індивідуального захисту!
Які є протипоказання?
Чи не обприскуйте пекельною сумішшю в саду і на городі, якщо почалося цвітіння . Також не рекомендується проводити обробку під час плодоношення.
Чи можна обприскувати пекельною сумішшю квіти?
Так, але якщо вони ще не розпустилися .
Висновок
Застосування пекельної суміші від хвороб і шкідників в саду і городі виправдано, якщо треба швидко і ефективно знищити паразитів. Проте, куди ефективніше не доводити свою ділянку до такого стану, а проводити періодичні профілактичні обробки протягом усього сезону.