Які квіти сіяти на розсаду в квітні 2024 року за місячним календарем

Квітень – хороший місяць, щоб сіяти на розсаду однорічні та багаторічні квіти для саду. Але щоб вони швидко проросли, а розсада була міцною і здоровою, важливо садити квіткові зерна в сприятливі дні за місячним календарем. І також необхідно створити для рослин комфортні умови, і забезпечити їм оптимальний догляд.

Як визначити час посіву квітів на розсаду

У різних видів рослин неоднакова швидкість розвитку. Так, у деяких з моменту посіву до утворення бутонів проходить до півроку, інші розпускаються вже через 30-50 днів. І висівати в квітні слід культури з коротким вегетаційним періодом, які швидко зацвітають. Інакше бутони на них розпустяться тільки до кінця літа, і швидко опаде.

Які квіти потрібно садити на розсаду в квітні

У квітні можна висаджувати однорічні, дворічні та багаторічні квіти. Але щоб розсада вийшла міцною і здоровою, для кожного типу рослин слід підібрати ґрунт з відповідним складом і сіяти на певну глибину.

Посів однорічних квітів в квітні

З однорічників в квітні допускається висівати такі культури:

 • Астра однорічна. Садити астру в субстрат, що складається з торфу і дернового ґрунту (1: 2 ). Посадковий матеріал розкласти по поверхні зволоженою ґрунту, і присипати шаром піску (0,5-0,8 см).

 • Ціннія витончена . Для вирощування квітів підійде універсальний субстрат для розсади. Сіяти цинію потрібно на глибину в 3-5 мм.
 • Чорнобривці. Для посадки використовувати суміш, що складається з дерну, перегною, торфу і піску. Глибина загортання насіння – 1 см.

 • Амарант. Для посадки використовувати універсальний грунт, призначений розсаді. Зернятка сіяти без заглиблення, по поверхні субстрату і присипати шаром торфу, товщиною в 1 см.
 • Агератум . Суміш для посіву складається з рівних частин піску, перегною і торфу. Зерна агератума не можна заглиблювати, а потрібно просто присипати тонким шаром грунту.

 • Георгіна. Для посадки використовувати універсальну грунтосуміш. Зернятка не садити на глибину, а присипати тонким шаром піску.

Посадка багаторічників на розсаду в квітні

у квітні можна сіяти такі багаторічні квіти:

 • Люпин. сіяти квіти краще в індивідуальні ємності, заповнені універсальним субстратом. Насіння заглибити на 5 см в грунтосуміш, і полити теплою водою.

 • Аквилегия. Для посіву використовувати суміш з дернової грунту, листової землі, піску і перегною. Насіння не садити глибоко, а присипати шаром грунту (5 мм).
 • Астра багаторічна . Для посадки використовувати суміш з дернової грунту і торфу (2: 1). Глибина загортання не повинна перевищувати 8 мм.
 • Маргаритка. Садити зерна в субстрат, що складається з рівних часток піску, перегною і дерну.
 • Іберіс. Вирощувати розсаду потрібно в універсальному субстраті. Насіння можна не сіяти глибоко. Досить присипати шаром піску, товщиною в 1 мм.

 • Дельфініум. Садити в субстрат, що складається з торфу, піску і перегною. Насіння присипати шаром грунту товщиною до 3 мм.

Коли сіяти квіти на розсаду в квітні 2024 року за місячним календарем

Згідно з місячним календарем сприятливими днями для посіву квітів в квітні стануть:

 • для однорічних культур: 3-5, 8,9, 13, 14, 18, 19.
 • Для дворічних і багаторічних рослин: 3, 4, 5, 15, 16, 17, 23, 24.
 • Для бульбових і цибулинних квітів: 1, 2, 29, 30.

Коли садити квіти в квітні 2024 року на розсаду не варто

В квітні є кілька несприятливих днів, в які не слід сіяти квіти. У такі періоди квіти будуть погано проростати, що негативно позначиться на здоров’ї і розвитку культур. І від посіву потрібно відмовитися 10, 11, 15, 25-27 квітня.

Календар висадки квітів в квітні 2024 року в відкритий ґрунт

Сіяти квіти безпосередньо на клумбу слід з середини квітня. І для посадки в цей період краще використовувати культури з підвищеною морозостійкістю.

ОБЕРЕЖНО ! Садити квіти відразу на клумбу не варто з 25 по 27 квітня, так як ці дні вважаються несприятливими за місячним календарем.

Які квіти можна садити в квітні відразу у відкритий ґрунт

До морозостійким квітам, які можна сіяти безпосередньо на клумбу, відносяться такі культури:

 • Іпомея. Перед посівом посадковий матеріал замочити у воді з температурою +50 ° C на 12-24 год. Посівний матеріал садити на глибину 1-2 см в ґрунтосуміш, і злегка зволожити посадку водою.

 • Ешшольція. Насіння без підготовки злегка втиснути в ґрунт. Посадку полити і мульчувати торфом. Зійшли паростки прорідити так, щоб між сіянцями був витриманий інтервал в 20 см.
 • Запашний горошок. Для рослин викопати лунки з глибиною в 3-5 см, витримуючи між ними інтервал в 15 см. У кожне поглиблення садити по 2-3 насінини. Землю ущільнити, полити і мульчувати його поверхню торфом.
 • Календула. Сіяти на глибину в 1-2 см. Між лунками витримувати дистанцію в 25-30 см, ширина міжрядь – 60 70 см. Потім злегка зволожити водою.

 • Адоніс (горицвіт). Посадковий матеріал замочити у воді з температурою + 25 … + 30 ° C на 24 год. Висаджувати на глибину в 1-2 см , в зволожену землю.
 • Кларкія. Сіяти Кларк треба гніздами по 4-5 шт. Між ними дотримуватися дистанції в 25-40 см. Посадковий матеріал не заглиблювати, а злегка втиснути в ґрунт. Паростки прорідити, залишаючи між ними інтервал в 20-25 см.
 • Матіола (левкой). Для рослин зробити лунки з глибиною в 1-2 см, витримуючи дистанцію в 20 см між ними. Матіоли садять в поглиблення по 3-5 шт., І присипати тонким шаром піску. Коли на сіянцях утворюється по 2-3 листків, посадку прорідити, залишити сильні екземпляри на відстані 15-20 см одна від одної.

 • Волошка. Для рослини викопати борозенки з глибиною в 1 см. Посадковий матеріал рівномірно розподілити по заглибинах, присипати землею, полити і накрити водопроникним матеріалом. Кожні 2-3 дні поливати, не знімаючи укриття надовго. Коли з’являться паростки, зняти матеріал, і прорідити сходи, залишивши сильні квіти на відстані 10-12 см одна від одної.
 • Мак. Насіння квітів стратифікована, потримавши їх у холодильнику не менше 3 місяців. Сіяти зерна в розпушений землю, і злегка притрусити їх землею. Зміцнілі сходи прорідити, залишивши сильні екземпляри на відстані мінімум 25 см один від одного.

ВАЖЛИВО! У квітні ґрунт ще холодний, і потрібно попередньо його прогріти. Для цього за 2-3 дні до заходу клумбу слід накрити плівкою або нетканим матеріалом.

Після висадки грядки також бажано вкрити, створивши своєрідний парник. Знімати укриття можна, коли паростки зміцніють, і зникне ризик зворотних заморозків. Також піднімати плівку слід в сонячні і теплі дні, щоб сіянці НЕ перегрілися.

Посів насіння на розсаду в залежності від регіону

Від клімату регіону залежать терміни висадки квітів як на розсаду, так і безпосередньо у відкритий ґрунт. На півдні проводити цей захід слід в перших числах місяця. А з середини квітня можна садити квіти відразу на клумбу, але знадобиться вкривати посадку лутрасилом або спанбондом, щоб запобігти вимерзання рослин.

В регіонах з холодним кліматом поспішати немає ніякої необхідності. Адже садити розсаду у відкритий ґрунт можна не раніше початку червня, коли встановиться тепла погода, і зникне ризик зворотних заморозків.

Догляд за квітковою розсадою в квітні

Щоб розсада квітів була міцною і здоровою, знадобиться забезпечити їй правильний догляд, який складається з поливу, підгодівлі, пікіровки. Також потрібно підтримувати біля рослин певну температуру і рівень освітлення.

Полив

Поки зерна не проросли, зволожувати ґрунт не варто, адже через перезволоження насіння загниє.

Молоді сіянці поливати слід помірно, а після процедури потрібно обов’язково зливати зайву рідину з піддону. Воду потрібно попередньо відфільтрувати, настояти протягом 1-3 днів, і прогріти до кімнатної температури. Поливати рослини необхідно або методом нижнього поливу, або через дрібнодисперсний розпилювач.

Температура та освітлення

Поки квіти не проросли, біля посадки важливо підтримувати температуру в межах + 18 … + 23 ° C. Проклюнулися сіянці краще перенести в прохолодне приміщення (+ 12 … + 18 ° C). Інакше розсада сильно витягнеться. Щоб створити оптимальні перепади температури в нічний і денний час, бажано вирощувати кольору на заскленому балконі або в теплиці.

Розсада квітів потребує хорошому освітленні, але прямі сонячні промені для неї згубні. І тримати рослини необхідно біля східного вікна. Можна вирощувати сіянці і на південному підвіконні, але знадобиться притінять їх в полуденний час.

Пікіровка

Захід слід проводити, коли на сіянцях утворюється по 1-2 справжніх листків. У процесі потрібно дотримуватися такої інструкції:

 1. Розсаду, висаджену в загальний ящик, рясно полити.
 2. Індивідуальні горщики заповнити субстратом з тим же складом, що і для висадки насіння.
 3. Сіянці акуратно викопувати по одному за допомогою ложки або дерев’яної палички, намагаючись не руйнувати земляний кому.
 4. Рослини висадити в горщики, заглубив їх до сім’ядольних листків.

УВАГА! Деякі квіти (аквилегия, чорнобривці, майорець, люпин) погано переносять пікіровку, і їх краще вирощувати на торф’яних таблетках або в індивідуальних горщиках.

Підживлення

Підгодувати сіянці потрібно через 7 днів після пікіровки. Повторити захід знадобиться ще через 2 тижні. Якщо розсада слабка, то потрібно додатково удобрити її перед посадкою у відкритий грунт. Для підгодівлі допускається використовувати мінеральні комплекси, що містять азот, фосфор і калій. Підійдуть препарати «Нітрофоска», «Кеміра Люкс», «Уніфлор Мікро».

Часті помилки

При вирощуванні розсади квітів недосвідчені садівники нерідко скоюють такі помилки:

 • Полив лійкою. Під сильним напором води посівний матеріал поглиблюється в землю, що перешкоджає проростанню.
 • Пророщення без укриття. Насіння проростає при певній вологості, і бажано, щоб її рівень не змінювався протягом усього періоду. Так що ємності варто накривати плівкою або склом, завдяки чому під укриттям збережеться комфортне середовище.
 • Неправильний температурний режим. Насіння деяких квітів проростають тільки в теплому середовищі. Інші віддають перевагу більш прохолодні умови. Так що потрібно підбирати певний температурний режим під кожен вид рослини.

Відповіді на часті питання

В процесі посіву та вирощування розсади можуть виникнути такі питання:

На яку глибину висівати насіння квітів?

Це залежить безпосередньо від розміру зерен. В середньому, висаджувати їх потрібно на глибину, рівну їх довжині. Особливо дрібні насіння краще просто розкласти по поверхні ґрунту.

Як рівномірно розподілити дрібні насіння в борозенки?

Посадковий матеріал можна змішати з продезінфікованим піском, в співвідношенні 1 до 1. Отриману суміш буде простіше розподілити по борозенками.

Чи потрібно стерилізувати ґрунт для квітів ?

Так, і в покупному і в судовому ґрунті можуть жити мікроби і шкідники. І щоб вони не пошкодили сіянці, важливо попередньо знезаражувати ґрунт, прожарюючи її в духовці або прогріваючи на пару.

Чи варто знімати конденсат з теплиці?

Так, адже конденсат говорить про підвищену вологість, через яку рослини можуть загнити.

Висновок

В квітні варто висівати однорічні та багаторічні насіння квітів з коротким вегетаційним періодом, у яких від посіву до формування бутонів проходить не більше 2-3 місяців. І щоб культури радували тривалим і пишним цвітінням, важливо підібрати для їх посадки сприятливий день, враховуючи особливості місячного календаря.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал