Домашній ананас: як посадити з верхівки в домашніх умовах

Ананас, багаторічна рослина, що вирощується в Південній Америці більше 4000 років, може бути горшкових рослиною. Будинки – це рослина можна виростити з насіння, що займає дуже багато часу. Легше використовувати і вкорінювати верхівкові живці.

Як підготувати розсаду ананаса?

Для вирощування вам знадобиться верхня листова частина плода. Крона листя на верхівці плодоніжки є зачатком нового втечі. Листя повинні бути зеленими і ні в якому разі не повинні бути засушеними через тривале зберігання. Слід вибирати плід середньої стиглості з красивою жовтою, але не м’якою м’якоттю.

Крону листя можна зрізати гострим ножем і видаливши залишки м’якоті. Однак краще притримувати листя однією рукою і намагатися вивернути їх з плоду, як гвинт. У разі успіху листя і конічне підставу повинні залишитися зібраними в пучок.

Також можна видалити кілька нижніх листків, щоб оголити стебло. Потім підготовлену розсаду потрібно відкласти на два-три дні, до висихання.

Потім стебло поміщають в посудину з водою. Коли з’являться перші коріння, дочекайтеся, поки вони стануть довжиною 3-5 мм. Кореневу розсаду можна посадити в горщик і помістити в потрібне місце. Глибину посадки потрібно підбирати так, щоб нижні листки виступали над землею. Підтримувати саджанець можна дерев’яними паличками.

Яку позицію вибрати для ананаса в горщику?

Ананас НЕ зимостійкий і його потрібно вирощувати в горщику. Однак теплі літні місяці він може проводити на вулиці. Ідеальна позиція повинна відповідати таким умовам:

 • світло і тепло;
 • температура не менше 25 ° С;
 • сонце тільки вранці і ввечері;
 • взимку трохи прохолодніше.
 • підвіконня зі сходу чи заходу;
 • засклена тераса або балкон;

Якщо температура навколишнього повітря влітку не особливо висока, рослина краще залишити на сонячному місці в квартирі, де більш сприятливі умови.

Горщик і субстрат для вирощування ананаса

Ананас, який на своїй батьківщині звик до піщаної землі тропіків, не потребує великої кількості поживних речовин. Для горщика добре підходить земля для вирощування кактусів зі значенням pH не більше 7. Щоб субстрат не містив шкідників і грибків, перед його потрібно прогріти чверть години в духовці або мікрохвильовій печі при температурі 160 ° C.

При посадці рослини зверніть увагу на наступне:

 • ананас не переносить застою води;
 • в горщику необхідний дренажний шар;
 • над зливним отвором необхідно укласти шматочки кераміки або каменю .

Чим удобрювати і поливати ананас?

Щоб рости і пізніше виробляти квіти і фрукти, рослині не потрібно багато добрив. Досить, якщо він буде отримувати поживні речовини кожні два тижні влітку і кожні чотири тижні взимку. Для цього підійде рідке добриво для квітучих рослин, яке додається в воду для поливу. Добриво ніколи не слід вносити безпосередньо на сухий субстрат, так як це може пошкодити коріння і привести до опіків.

ананас влітку потрібно більше води, ніж взимку. Крім того, не поливайте його занадто рясно. Поливаючи цю рослину, потрібно пам’ятати:

 • використовуйте м’яку воду без накипу;
 • дощова вода ідеальна;
 • субстрат повинен бути постійно вологим, що не пересихати;
 • також потрібна висока вологість повітря – щоденне обприскування водою або розміщення біля зволожувача повітря.

Як правильно доглядати за ананасом вдома?

Коли в центрі з’являється листової шлейф з свіжого листя, це означає, що ананас прижився і починає рости. Зазвичай ананас цвіте від трьох до чотирьох років. Після цвітіння плоди з’являться приблизно через півроку. Особливість ананаса в тому, що після того, як він зацвітає і дає плоди, зазвичай після цього він, як правило, вмирає. Але перед цим він створює нарости з підземної частини або молоді черешки в пазухах листків.

Пожовклі або засохле листя потрібно регулярно видаляти. Вони виглядають не дуже красиво і позбавляють рослина сили, за допомогою якої воно може створювати здорові листя.

Ананас можна відразу садити в досить великий горщик. Через коротке життя рослина взагалі не потрібно пересаджувати. Крім того, заміна ґрунту не потрібно.

Як перезимувати ананасу?

Ананас, як тропічна рослина, потребує тепла круглий рік. Температура взимку не повинна бути менше 18 ° C. Слідкуйте за тим, щоб в безпосередній близькості від рослини вологість повітря була досить висока.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал